Uprawomocnienie ogłoszenia upadłości…

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie ogłoszenia upadłości…

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 64)
  • Autor
    Wpisy
  • #8410
    majka
    Uczestnik

    dzieki serdeczne

    #8412
    anheros
    Uczestnik

    A w końcu napisałaś i opłaciłaś wniosek o odpis z prawomocnością czy nie? Bo jeśli nie to… możesz sobie czekać. I się nie doczekać (szybko).
    Przecież to podstawa jest!

    #8415
    majka
    Uczestnik

    anheros tak napisalam oplacilam w grudniu

    #8420
    anheros
    Uczestnik

    Niestety, nie doczytałem – przepraszam.
    No to bombardować Sąd pismami, telefonami itd.
    Zawsze pozostaje skarga na opieszałość do Okręgówki – raczej już nic nie masz do stracenia 🙂

    #8428
    majka
    Uczestnik

    tak też robię co drugi dzien może im sie znudze w koncu i cos ruszą.

    #8431
    anheros
    Uczestnik

    Ale po tak długim czasie polecałbym jednak pisać pisma, bo wydaje się, że telefony lekceważą – ew. dzwonić po złożeniu pisma.
    I ja bym składał skargę do Okręgówki.

    #8432
    majka
    Uczestnik

    anheros dzieki.tylko ne bardzo wiem jak to napisac na prawnika mnie nie stac

    #8440
    anheros
    Uczestnik

    Ja bym napisał jak jest – że złożyłaś dawno temu, że odpowiedzi nie ma, że ponaglenia nie pomagają. Prosisz o pomoc, bo nie możesz normalnie żyć – a masz takie prawo, bo wyrok JEST prawomocny (tylko, że w praktyce nie jest).
    Z tym że wcześniej bym napisał do Rejonowego pismo, żeby mieć podkładkę.

    #8445
    majka
    Uczestnik

    bardzo dziekuje dzis jeszcze napisze i odezwe sie jak i co dalej dziekuje za pomoc

    #8957
    majka
    Uczestnik

    dzis dzwonilam do sadu prawomocnosc byla juz w listopadzie a wpisali w komputer dopiero 22 lutego…paranoja.terz czekam za pismem tylko .

    #9176
    monikasho
    Uczestnik

    Witam troszkę się stracę. Ogłosili mi upadłość tydzień temu syndyk dziś z formalnościami itp. mam pytanie odnośnie zażaleń czy jest taka możliwość aby sąd przez zazalenie od wierzyciela/li nasz upadłość konsumencka oddalil/anulował, wierzyciele mogą to wywalczyć? Czy raczej jak już ogłosili nam upadłość to tak zostanie oczywiście przy wspolpracy. Zastanawiam się ile mogą zdziałać wierzyciele i czy te czekanie może też wiązać się z oddaleniem wyroku sądu o naszą upadłość przez wierzycieli

    #9177
    moskit
    Uczestnik

    Upadłość jest. Jeśli wierzyciel złoży zażalenie zostanie on oddalony. Jedyna możliwość dla wierzyciela to wniosek o umorzenie postępowania z winy upadłego. Ustawa przewiduje szereg powodów, które jeśli miały miejsce mogą skutkować takim umorzeniem.
    Nie wiem o jakie czekanie Ci chodzi.

    #9178
    Anonim
    Nieaktywne

    Jeżeli masz już ogłoszoną upadłość – to ona jest „skuteczna” nawet bez prawomocności – od dnia ogłoszenia, a to postanowienie o upadłości (papierowe) to formalność.
    Wierzyciele nie mogą kwestionować/zażalać/anulować/oddalać Twojej upadłości. Tylko Ty na tym etapie mogłabyś zrezygnować z upadłości.
    Przekonałam Cię ?

    #9181
    anheros
    Uczestnik

    Tak jak piszą Aldona i moskit.
    Martw się o to CO BĘDZIE – a nie ciągle się przejmujesz przeszłością: ogłoszenie upadłości to już czas przeszły, który teraz i w przyszłości skutkuje określonymi działaniami i postępami. O to się martw!
    Czytaj bloga i forum!

    #9982
    Anonim
    Nieaktywne

    O czym w ogóle rozmawiać jak prawidłowe wnioski o upadłość złożyliśmy w grudniu 2017 r. Mija 5 miesięcy i nie ma żadnej decyzji Sądu we Wrocławiu. Jak ich „pogonić”, aby przyspieszyli sprawę?

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 64)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.