Uprawomocnienie ogłoszenia upadłości…

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie ogłoszenia upadłości…

Przeglądajasz 10 wpisów - od 46 do 55 (z 55)
  • Autor
    Wpisy
    moskit
    Participant

Można teoretycznie pisać pismo do przewodniczącego wydziału o pilne rozpatrzenie wniosku, ale nie sądzę żeby bez solidnej argumentacji dało to pozytywny efekt.

anheros
    Participant

…albo do Okręgowego skargę na przewlekłość.
    Ale również bez poważnych argumentów bym nie radził, bo na pewno się to rozniesie, a efekt (nawet przy poważnej argumentacji) może być… mizerny.

Henzyk
    Participant

@mosit @anheros Stwierdziłem tylko fakt, praktyki sądowe jakie są stosowane, Zadałem retoryczne pytanie. Ponieważ mam pełnomocnika niech on to załatwia. Wiem tylko jedno, każde pismo i „poganianie” może tylko więcej zaszkodzić nic pomóc – jak nie teraz to później. Porady praktyczne. Jeżeli ktoś decyduje się na ogłoszenie upadłości niech szuka pełnomocnika z tego terenu gdzie sprawa ma się odbywać. Tam wszyscy znają się jak „łyse konie” i bez żadnych pism sprawa rusza z kopyta. Jeżeli pełnomocnikiem jest ktoś z poza terenu „łowczego” wówczas może dochodzić do blokowania sprawy. Nawet w buszu, w śród dzikiej zwierzyny i to od dziesiątków tysięcy lat te praktyki są stosowane. Fachowo nazywa się to – „terytorializm”. Prawnicy i inne korporacje interesu cały czas te metody stosują.

Niepewnosc
    Participant

W którym artykule której ustawy napisano, że postanowienie o UPRAWOMOCNIENIU się postanowienia o ogłoszeniu upadłości następuje PO SIEDMIU DNIACH od jego ogłoszenia lub doręczenia go wszystkim stronom?

Wertuję na prawo i lewo całą ustawę „Prawo upadłościowe i naprawcze”, ale nigdzie takiego zapisu nie znajduję. Czy jest to zapis z jakiejś oddzielnej ustawy? Z której? Z którego artykułu?

kmaro08
    Participant

7 dni to czas na uprawomocnienie się postanowienia odnośnie planu spłaty wierzycieli. Prawomocność postanowienia upadłości konsumenckiej następuje od razu, w dniu ogłoszenia.

rudzielec33
    Participant

Witam,
    Mam wykonany Plan Spłaty wierzycieli.Wobec jednego wierzyciela nie wykonałam PS bo zmienił adres i konto.Skladalam do właściwego wg miejsca Sądu o założenie depozytu dla tego wierzyciela-bez powodzenia:a to oddalony przer braki formalne a kolejny raz przez niewłaściwość bo firma nie istnieje.Calosc działań wobec tego wierzyciela opisywałam w sprawozdaniach do Sądu …Teraz mam wyłączenie że spray PS i sąd skierował mój wniosek kolejny do właściwego sądu wg mojego miejsca zamieszkania.Postanowienie o wykonaniu PS przez Sąd w Płocku nie zostanie wydane dopóki Sąd w moim miejscu zamieszkania nie zdecyduje o tym depozycie..Więc czekam cierpliwie na postanowienie sądu w moim miejscu zamieszkania…
    A w międzyczasie dostałam wezwanie do sądu gdzie mieszkam w charakterze strony w sprawie cywilnej gdzie powodem jest wierzyciel którego podałam na samym początku pu .Nie był ujęty na LW i nie był wobec niego wykonany PS-nie zgłosił swoich roszczeń po ogłoszeniu w monitorze..
    Co mam w tej sprawie cywilnej mówić?
    Miał ktoś coś takiego?
    Będę wdzięczna za odpowiedź..

kmaro08
    Participant

Powinnaś mówić prawdę tj. że jesteś po upadłości konsumenckiej i że dany wierzyciel był przez Ciebie uwzględniony we wniosku o upadłość jednak w trakcie trwania procesu nie zgłosił się przez co nie był uwzględniany w planie spłat wierzycieli.
    Ja mam jednego takiego wierzyciela, który wszedł na drogę karną z art. 286 § 1 kk. Byłem nawet wzywany do prokuratury celem złożenia wyjaśnień, ba nawet został wydany przez Sąd wyrok nakazowy, w którym uznano moją winę i nakazano mi to spłacić i jeszcze grzywna plus koszty sądowe, które łącznie przewyższyły jakieś dwukrotnie wartość sporu 🙂 Oczywiście się odwołałem od tego wyroku i czekam na rozprawę w trybie normalnym. Całość ciągnie się już 2 lata. Nie zamierzam nic płacić i będę walczyć o swoje, nie było to przecież wyłudzenie. Po prostu jeden z wielu wierzycieli, których nie byłem w stanie spłacać.

Art. 286.
    § 1.
    Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
    podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

kmaro08
    Participant

Musisz pilnować teraz takich rzeczy i zawsze składać sprzeciw od takich wyroków/nakazów zapłaty, uzasadniając to upadłością, a pewnie niedługo również i oddłużeniem.

Wiosna2019
    Participant

Prawomocność postanowienia upadłości konsumenckiej następuje od razu, w dniu ogłoszenia.

Nie następuje od razu.

kmaro08
    Participant

Racja, niechcący wprowadziłem w błąd. Po 7 dniach.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 46 do 55 (z 55)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.