zatwierdzenie PSW i wynagrodzenia syndyka

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej zatwierdzenie PSW i wynagrodzenia syndyka

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #22504
    Marta
    Uczestnik

    Hej, ile trwa zatwierdzenie przez Sąd projektu planu spłat wierzycieli i wynagrodzenie syndyka? Jak długo czekaliście ? Nadmienię iż ja nie zgodziłam się co do projektu syndyka. Czy w kwestii postanowienia o planie spłaty można pisać o przyspieszenie czy nic to nie daje ? Pozdrawiam.

    #22524
    Listek
    Uczestnik

    Poodepne się pod pytanie. Też jestem na tym etapie i także nie zgadzam się z projektem syndyka. Natomiast ponieważ wszystko trwa już prawie 3 lata liczyliśmy że teraz to już szybka końcówka. A tymczasem ponoć nawet 2 lata potrafi trwać zatwierdzenie planu przez sąd. Można się załamać słysząc że sędzia który będzie decydował w naszej sprawie ostatnio komuś wydała decyzję po 1,5 roku dopiero…. Czy faktycznie to musi aż tyle trwać?

    #22525
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    W zależności od sądu i sędziego, może to być parę tygodni, parę miesięcy, pół roku, a nawet rok i dłużej. Najdłużej czeka się w warszawskim sądzie upadłościowym.

    O przyśpieszenie zawsze można pisać, ale o to już wszyscy piszą, przez co sądy nie zwracają już na to zbytnio uwagi. To co rzeczywiście skutkuje, to skarga na przewlekłość postepowania. Ostatnio sporo tego piszę i w każdej sprawie czynności podejmowane są w zasadzie w przeciągu kilku dni.

    Jeżeli kwestionuje się propozycje syndyka w przedmiocie planu spłaty wierzycieli, to należy wcześniej, w terminie 14 dni, odnieść się do ich treści, przedstawiając własne stanowisko i argumenty/dowody na jego poparcie.

    #22533
    Marta
    Uczestnik

    Dzień dobry,
    ja bardzo długo czekał na wydanie postanowienia o ogłoszeniu upadłości, rok czasu, i tak naprawdę dopiero gdy napisałam skargę na przewlekłość to wydano postanowienie. A po jakim minimum czasie można złożyć skargę w przypadku czekania na ustalenie przez Sąd planu spłaty i wynagrodzenia syndyka ?

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.