Uprawomocnienie ogłoszenia upadłości…

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie ogłoszenia upadłości…

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 55)
  • Autor
    Wpisy
    anheros
    Participant

Nie wiem o jakie zażalenie chodzi, jeśli w dniu odrzucenia zażalenia zostało wydane (dopiero) uzasadnienie – o inne zażalenie? Czy inny wierzyciel złożył zażalenie (na co?) bez uzasadnienia…?
    Gdyby to pominąć, to czekasz jakby na oczekiwanie Sądu, że „może coś jeszcze wpłynie wysłane pocztą”, ale raczej jest już za późno na to, bo mija miesiąc, a tyle żadne list raczej nie idzie.
    Być może chodzi tylko o to, że sędzia jeszcze nie zaglądnął do akt, że „stwierdzić” prawomocność.
    Osobiście jakbym miał wątpliwości, to udałbym się przeczytać co jest w aktach.
    W ogóle dziwi mnie, że mało kto tutaj na forum swoje akta, w swoim własnym i dobrze pojętym interesie – czyta. 9 na 10 osób idzie „na żywioł” na rozprawę i nie wie co się w sprawie dzieje, poza tym o czym czasem syndyk poinformuje…

Armel
    Participant

Witam,

Mam już prawomocność, przyszła do mnie z klauzulą w tamtym tygodniu. Ale pytanie moje takie. Kiedy Syndyk to dostanie? Bo do tej pory nie mają tego. Czy sąd wysyła do Syndyka też?

anheros
    Participant

A syndyk złożył wniosek o wydanie?

Armel
    Participant

Twierdzi ze złożył… ale ja tego nie wiem dokładnie. Ale jak złożył to jakim cudem ja już mam dawno a on nie ma? Czy w jakiś inny sposób można to zakończyć? Czy mogę dla syndyka sam przedstawić moje uprawomocnienie z klauzula i dać mu? Ciężko mi się dogadać, mam czekać jak dostanie, a jak nie złożył to jak ma dostać? Do usran.. śmierci czekać? Czy jak zadzwonię do sądu to mogą mi powiedziec takie informacje? Nie wiem co robic

anheros
    Participant

Jeśli złożył – to może wysłali później albo po prostu awizo ma na list. Teoretycznie możesz dać swoje – ale zwykle syndyk chce „swoje” mieć. Jak jest wyrok prawomocny np. 20 listopada, to i Ty i wszyscy inni – nawet za 1 rok! – będziecie mieć tą samą datę 20 listopada na postanowieniu, a tylko datę wydania inną.
    Jak od strony syndyka się nie da, to iść do Sądu i przeglądnąć akta, zobaczyć czy wysłane do niego. Poprosić w sekretariacie – jeśli wysłane – o numer listu poleconego i wrzucić do śledzenia Poczty Polskiej.

Armel
    Participant

Już jest uprawomocnienie u syndyka. Przelał mi całe pieniądze co nazbierały się w masie upadłościowej. Myślałem, że przekaże mi konta gdzie wpłacać pieniądze, jednak tak się nie stało. Z dokumentacji u syndyka tylko u 4 wierzycieli znalazłem numery kont, na które mam spłacać to co sąd zarządził. Muszę sam ogarnąć banki i to jest teraz pytanie jak to najlepiej zrobić? Powysyłać meile? Listy polecone? W Listopadzie uprawomocniło się, a w postanowieniu mam napisane, że w miesiącu następnym po uprawomocnieniu do 20 każdego miesiąca. Także wychodzi do 20 Grudnia…

Możecie podpowiedzieć w jakiej formie to powysyłać? Ktoś ma jakiegoś gotowca? Proszę o pomoc.

anheros
    Participant

Wizyta w banku albo najlepiej email. Syndyka już nie ma.

Armel
    Participant

Ok, ale czy ktoś może podpowiedzieć jak to napisać? Ktoś pisał do banków w celu podania numeru konta dotyczącej sprawy?
    Chciałbym aby wszystko miało ręce i nogi… Ogólnie zdziwiłem się, że syndyk wszystkie pieniądze co zostały uzbierane w masie upadłości przelał mi na konto. Myślałem, że to co jest w masie upadłości to sam zrobi pierwsze przelewy, a ja dalej będę spłacać co miesiąc jak mam wyznaczone…

Proszę jeszcze raz o wzór jak można

anheros
    Participant

Jak to – jak to napisać? Żartujesz??? Proszę o podanie numeru konta w zw. z prawomocnym postanowieniem o sygn. …, ja-cię-kręcę, normalnie czasem nie wiem czy z dorosłym piszę, czy emocje tak bardzo biorą górę, że… no nic. Prosiłeś – napisałem.
    Ogólnie to się dziwię, że się zdziwiłeś: serio. Przecież to nie syndyka pieniądze. I nie już syndyka sprawa, więc nie on przelewa.

olaolka
    Participant

michalah – dzięki za Twój wpis, bo bardzo mi pomógł dzisiaj

anheros – plis więcej cierpliwości, ok rozumiem odesłanie do bloga czy forum ale chyba nie trzeba tak ostro-przecież wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji 🙂 Twoja rada w innym temacie mi pomogła ale o tym później, moja sprawa (mam nadzieje ostatnia) w tym tygodniu.

anheros
    Participant

Ja rozumiem.
    I też zrozum.
    Pomagam. Ale jak po raz n-ty ktoś pyta o to sami (a odpowiedź jest obok) albo takie proste pytania wymagające tylko minimum myślenia, to… to się odechciewa 🙁
    Pozdrawiam 🙂

majka
    Participant

witam serdecznie u mnie ogloszenie umorzenia 4 pazdziernika 2017 nikt sie nie odwolal czytalam akta i do dnia dzisiejszego nie ma prawomocnosci czyli juz ponad 4 mce…czy to naprawde musi tyle trwac….dodam ze to sąd w poznaniu

karol123
    Participant

Skąd wiesz że nie ma? Pisałaś wniosek o stwierdzenie prawomocności postanowienia z dnia 04.10.2017? Pewnie już dawno jest prawomocne. Ja bym napisał tak: ” Proszę o wysłanie tekstu postanowienia z dnia 04.10.2017 wraz ze wzmianką o prawomocności” Opłata sądowa musi być uiszczona w kasie sądu, przelewem lub znaczki..

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 8 months temu przez karol123.
    majka
    Participant

karol123 wiem ze nie ma poniewaz bylam w sadzie 19 stycznia przejrzec akta i nie ma prawomocnosci.tak pismo wyslalam oplacilam w grudniu.dzis dzwonilam do sadu.i podobno moje akta sa u sedziego.niestety nie mam mozliwosci codziennie jezdzic i pytac mieszkam 40 km od poznania i pracuje

karol123
    Participant

Pismo wysłałaś w grudniu. Pewnie dostaniesz niedługo. Może pismo zawieruszyło się na poczcie. Napisz drugie.. Ja bym bombardował sąd co 2 tygodnie pismem. Pisz, że jesteś chora. I jedziesz do stanów na leczenie. I tylko czekasz na odpowiedź z sądu. Ja tak zawsze pisałem. I szybko odpowiedzi przychodziły.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 8 months temu przez karol123.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 55)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.