upadłość konsumencka

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania upadłość konsumencka

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #1305
    Anonim
    Nieaktywne

    Mam ogłoszoną upadłość konsumencką,ale syndyk mnie namówił,abym napisał o umorzenie postępowania,ponieważ zabierze mi większość emerytury i /mam ponad 1800 zł/i zostawi mi tylko 400 zł,czyli 50% najniższej emerytury.Powiedział także,abym napisał o umorzenie,poniewaz zabierze mi do masy upadłości lokatorskie mieszkanie spółdzielcze.Dzisiaj dostałem z sądu odpowiedz na moje pytanie do sędziego komisarza/czy zabierze mi syndyk mieszkanie lokatorskie?/odpowiedział,że jest to niemożliwe.Ucieszyłem się,ale teraz nie wiem,czy umorzy upadłośc,ponieważ już po ogłoszeniu upadłości napisałem pismo do sędziego komisarzabo bałem się o mieszkanie.Teraz nie chcę umorzenia sprawy i co mam zrobić?Czy moge ponownie pisać do sędziego komisarza,aby teraz nie umarzał postępowania,ponieważ syndyk wprowadził mnie świadomie w bŁąd strasząc mnie zabraniem mieszkania?Czy możliwe jest ,że może zostawić mi tylko 50% najniższej emerytury?Petros

    #1307
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Syndyk nie ma prawa zabrać aż takiej kwoty z emerytury. Proszę się zapoznać z dyskusja prowadzoną pod poniższym linkiem, znajdzie tam Pan wszystkie informacje:https://upadlosckonsumencka.org/forums/topic/zer-oddaje-syndykowi-ponad-75-emerytury/
    Został Pan wprowadzony w błąd podobnie jak w przypadku mieszkania. Jedyne co może Pan zrobić to niezwłocznie cofnąć wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego zanim zostanie ono umorzone.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.