wniosek o uzasadnienie PSW i zaskarżenie postanowienia sądu

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej wniosek o uzasadnienie PSW i zaskarżenie postanowienia sądu

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #22514
    Romankia70
    Uczestnik

    Kilka dni temu miałem rozprawę, na której sąd orzekł plan spłaty wierzycieli. Ze słownictwa sądowego niewiele rozumiem. Myślałem że syndyk będzie też, że będzie mnie choćby „wspierał”, stało się inaczej. Byłem sam, zgaszony na sprawie od razu przez sędziego. Po zablokowaniu się trudno już mi było sklejać składnie historię w całość i rzeczowo odpowiadać. Trudno.
    ale – do brzegu: jest informacja, o mozliwości złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku, a po nim o zażalenie. Ja nie zamierzam tego robić, bo przeżyłem kolejną traumę w życiu. Ale zakładając że wierzyciele będą chcieli utrudniać mi życie jak najdłużej, jak będzie moja sytuacja wyglądać jeśli oni złożą stosowny wniosek i zażalenie na PSW?
    Czy po ich zażaleniu będę miał szansę zajęcia stanowiska i obrony swoich argumentów, jeśli teraz sam o nic nie wniosę? Czy przed uprawomocnieniem lub oddaleniem zażalenia sąd da mi szansę wypowiedzenia się? Czy musze szukać pieniędzy by wykupić prawo do złożenia wniosku teraz?

    #22515
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Złożone przez wierzyciela zażalenie jest wysłane upadłemu celem umożliwienia mu ustosunkowania się do niego treści, czyli złożenia odpowiedzi na zażalenie.

    #22516
    Romankia70
    Uczestnik

    dziekuję za szybką odpowiedż.

    Czyli nie muszę się martwić że wpędzą mnie znów w kanał bez możliwości zareagowania 🙂

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.