PSW ustalone, skąd numer konta

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli PSW ustalone, skąd numer konta

Przeglądajasz 4 wpisy - od 16 do 19 (z 19)
  • Autor
    Wpisy
    GaiussBaltar
    Participant

Kmaro08, super konkretną odpowiedź. Teraz więcej rozumiem. A kiedy dostanę i z jaką data to nie wiem właśnie. Syndyk i radca kazał czekać. Pani w sekretariacie sądu że jak od 15.10 mam płacić to trzeba płacić. Więc place. Może pi prostu będę do pr, odu ze spłatami. Ale przynajmniej nie ma ryzyka, że coś poważnie zawale.

kmaro08
    Participant

Swoją drogą to zazwyczaj w postanowieniu nie ma konkretnej wskazanej daty rozpoczęcia realizacji psw, a np, że pierwsza rata płatna do 10 dnia miesiąca po uprawomocnieniu. No, ale co sąd to obyczaj. Do przodu byś był z wpłatami w momencie kiedy byś otrzymał uprawomocnienie i opłacił zaległe raty. Na to samo by wyszło.
    Możesz też przedzwonić do Sąd i spróbować uzyskać informację o uprawomocnieniu bądź czy jakiś wierzyciel się odwołał.

GaiussBaltar
    Participant

Dzwoniłem do sądu. Nikt nie wniósł odwołania. Wyrok jest już prawomocny. Czekam tylko na oficjalny papier. Więc dobrze ze wplacilem

perse
    Participant

Jeśli wyrok jest prawomocny to jak najbardziej dobrze,ze wpłaciłeś,ale jeśli czekasz na papier ze stwierdzeniem prawomocności tak sam z siebie bez złożenia wniosku do sądu to się nie doczekasz,oni tego nie przysyłają,trzeba wystąpić z wnioskiem do sadu o stwierdzenie prawomocności(płaci się za to 20 zl) i dopiero wtedy sad ci to przysle. A warto mieć to na piśmie,ktoś tu kiedyś pisał,ze jakiś komornik od wierzyciela,który nie przystąpił do PSW już w trakcie realizacji planu spłaty,zażądał takiego pisma,bo jak nie to zajmie dochody.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 16 do 19 (z 19)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.