PSW ustalone, skąd numer konta

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli PSW ustalone, skąd numer konta

  • Ten wątek ma 29 odpowiedzi, 8 głosów, ostatnia zmiana 2 lata temu przez Anonim.
Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 30)
  • Autor
    Wpisy
  • #19296
    Anonim
    Nieaktywne

    Kmaro08, super konkretną odpowiedź. Teraz więcej rozumiem. A kiedy dostanę i z jaką data to nie wiem właśnie. Syndyk i radca kazał czekać. Pani w sekretariacie sądu że jak od 15.10 mam płacić to trzeba płacić. Więc place. Może pi prostu będę do pr, odu ze spłatami. Ale przynajmniej nie ma ryzyka, że coś poważnie zawale.

    #19297
    Anonim
    Nieaktywne

    Swoją drogą to zazwyczaj w postanowieniu nie ma konkretnej wskazanej daty rozpoczęcia realizacji psw, a np, że pierwsza rata płatna do 10 dnia miesiąca po uprawomocnieniu. No, ale co sąd to obyczaj. Do przodu byś był z wpłatami w momencie kiedy byś otrzymał uprawomocnienie i opłacił zaległe raty. Na to samo by wyszło.
    Możesz też przedzwonić do Sąd i spróbować uzyskać informację o uprawomocnieniu bądź czy jakiś wierzyciel się odwołał.

    #19305
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzwoniłem do sądu. Nikt nie wniósł odwołania. Wyrok jest już prawomocny. Czekam tylko na oficjalny papier. Więc dobrze ze wplacilem

    #19306
    Anonim
    Nieaktywne

    Jeśli wyrok jest prawomocny to jak najbardziej dobrze,ze wpłaciłeś,ale jeśli czekasz na papier ze stwierdzeniem prawomocności tak sam z siebie bez złożenia wniosku do sądu to się nie doczekasz,oni tego nie przysyłają,trzeba wystąpić z wnioskiem do sadu o stwierdzenie prawomocności(płaci się za to 20 zl) i dopiero wtedy sad ci to przysle. A warto mieć to na piśmie,ktoś tu kiedyś pisał,ze jakiś komornik od wierzyciela,który nie przystąpił do PSW już w trakcie realizacji planu spłaty,zażądał takiego pisma,bo jak nie to zajmie dochody.

    #19439
    matt
    Uczestnik

    Witam 18 sierpnia sąd ustalił PSW , minęły praktycznie dwa miesiące a postanowienie wciąż nie jest prawomocne. Czy to normalne że tak długo oczekuje się wpisania prawomocnosci?. Dzwonię dwa razy w tygodniu do sądu I za każdym razem słyszę że nie postanowienie jest u sędzi na biurku,że czeka na podpisanie prawomocnosci i że trzeba czekać i dzwonić.

    #19440
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Prawomocność postanowienie nie zależy od podpisu sędziego. Zakładam, że został złożony wniosek o doręczenie odpisu postanowienie ze stwierdzeniem prawomocności, to ono czeka na podpis sędziego. Niestety jest to jak najbardziej możliwe. Wiele pism i wniosków w ostatnim czasie zalega miesiącami na sądowych biurkach – nawet te najbardziej banalne.

    #19444
    matt
    Uczestnik

    Tak wniosek został złożony jednakże w sekretariacie pracownik informuje mnie że postanowienie wciąż czeka na prawomocnosc i że widzi że jest złożony wniosek o odpis. Boję się że zaraz będę miał kłopoty że już drugi miesiąc nie płacę PSW ale.jek.nie ma tej prawomocnosci to nie mogę jeszcze płacić prawda?

    #19446
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Proszę zadzwonić jeszcze raz i zapytać czy ktoś złożył wniosek o uzasadnienie postanowienia. Jeżeli nikt takiego wniosku nie wnosił, to postanowienie powinno być już prawomocne.

    #19687
    Cristiano88
    Uczestnik

    Witam wszystkich na forum mam pytanie do mecenasa jak i do was na forum. Upadłość ogłoszona 2018 w tym roku październik postanowienie sądu o PSW JESZCZE NIE PRAWOMOCNY.. MOIE pytanie do was jest następujące 19 października złożyłem wniosek o odpis postanowienia tylko przez pomyłkę moja bo robiłem to sam wspiąłem odpis z uzasadnieniem ale odrazu zauważyłem błąd i wykonałem tel do sekretariatu sądu że taka pomyłkę zrobiłem i powiedziano mi że mam zrobić sprostowanie do wniosku taki też zrobiłem i dostarczyłem coś około 24 października. Od tamtego czasu cisza nic się nie dzieje czy sędzina uzna takie sprostowanie dzwonię raz w tyg do sądu pytam czy postanowienie się uprawomocniło mówią że jeszcze nie że akta u sędziego, wspomnę że rozprawa była jawna z udziałem moim i syndyka wierzyciele się nie pojawili. W sądzie pytam czy ktoś z wierzycieli złożył jakiś wniosek i z inf sądu wynika że nikt nie złożył żadnego wniosku więc w teorii postanowienie w 99%jest już prawomocne bo rozprawa jawna więc sędzia odpisów nie wysyla z automatu a już minęło 1,5 miesiąca. Sddzie dalej pobiera środki z mojego wynagrodzenia ale co z nimi dalej jeśli było już postanowienie o PSW. Syndyk powiedział że dwa wynagrodzenia za październik i listopad poszły na konto upadłości ale myślę że zostaną zwrócone.?co mogę jeszcze zrobić w tej sprawie już czekam dość długo i chciałbym mieć to już za sobą i spłacać ten PSW. Z Góry dziękuję za odp.

    #19755
    tomasz8508
    Uczestnik

    Witajcie,
    mam PSW prawmocny od 8.10.2021 ale dopiero teraz dostałem tę decyzję z sądu (uprawomocnienie). W wyroku mam informację że płatności PSW po miesiącu w którym te uprawomocnienie nastąpiło. Dzisiaj odebrałem uprawomocnienie. Pytania odnośnie ustalenia numerów kont. Syndyk (wiekszy wierzyciel obecnie) napisał mi w mailu że muszę sam ustalić jego nr rachunku. JAk to zrobić zważywszy że mamy 24.11 a ja do 28.11 powinienem wysłać pierwszą „ratę” PSW?

    #19758
    Anonim
    Nieaktywne

    Spokojnie, to nie Twoja wina, że na 4 dni przed płatnością pierwszej raty otrzymałeś pismo z klauzulą prawomocności postanowienia dot. psw. Niektórzy, dostali je parę miesięcy po. Najważniejsze to, możliwie szybko nadrobić zaległą ratę/y i wspomnieć o tym w sprawozdaniu rocznym, z czego wynikało opóźnienie.
    Ja nr kont ustalałem głównie drogą mailową ewentualnie telefoniczną uzyskiwałem informację, że nr konta jest na stronie internetowej (głównie w przypadku chwilówek). Jeśli to nie pomoże, to chyba trzeba polecony list z potwierdzeniem odbioru.
    Ewentualnie nr kont mogą być w zgłoszonych wierzytelnościach w twoich aktach sprawy. Dlatego możesz się też umówić na przeglądanie akt w sądzie i to sprawdzić.

    #19764
    tomasz8508
    Uczestnik

    rozmawiałem z sądem- wysłałem jeszcze raz prośbe na maila- jesli to nie poskuktuje to mam powiadomic pisemnie sąd i bedzie on dzialac. U mnie nie ma „zaleglosci” poniewaz PSW jest tak ustawiony ze zaczynam splacac miesiac po uprawomocnieniu sie PSW (nastpilo to w pazdzierniku) wiec opoznienia nie ma.
    A wlasnie- jak to jest z PSW- mam do 28 termin platnosci i ok- ale co jesli to jest niedziela? Nastepny dzien roboczy max?

    #19768
    matt
    Uczestnik

    Ja dziś dzwoniłem do sądu z zapytaniem czy moje postanowienie jest już prawomocne, dostałem odpowiedź że jeszcze nie a już czekam trzeci miesiąc. Pani w sekretariacie argumentując to powiedziała że jest kilkaset wniosków, pism i tylko 5 sędziów,.stąd ta zwłoka. Pisałem do syndyk, każe monitorować i czekać

    #20844
    MarcinGM
    Uczestnik

    Czy sąd wysyła listem postanowienie psw -+ czy muszę opłatę dać i wniosek?

    #20851
    Anonim
    Nieaktywne

    Złóż wniosek o odpis postanowienia wraz z klauzulą prawomocności. Wcześniej był to koszt 20 zł, obecnie chyba 100 zł.

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 30)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.