PSW ustalone, skąd numer konta

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli PSW ustalone, skąd numer konta

  • Ten wątek ma 29 odpowiedzi, 8 głosów, ostatnia zmiana 2 lata temu przez Anonim.
Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 30)
  • Autor
    Wpisy
  • #19046
    Anonim
    Nieaktywne

    Właśnie dostałem wyrok. Posiedzenie nie jawne. Rok i 3 miesiące od wysłania wniosku. PSW na 3 lata. Rata zgodna z tym co proponował syndyk. Mam wpłacić do 15.10 pierwszą ratę, a wyrok przecież nie prawomocny i nie mam numeru konta. Cieszę się bardzo. Ale rozumiem, ze planują szybko uprawomocnić. Skąd numer konta???

    #19050
    Anonim
    Nieaktywne

    W aktach sprawy, przy zgłoszeniach wierzytelności, powinny być podane nr kont. Ja osobiście kontaktowałem się z tymi podmiotami w celu podania nr konta. Masz jeszcze sporo czasu więc nie powinno być problemu żeby to załatwić 😉

    #19051
    Anonim
    Nieaktywne

    Dodatkowo, pewnie nawet nie otrzymasz jeszcze postanowienia z klauzulą prawomocności do tego czasu.

    #19146
    Anonim
    Nieaktywne

    Na razie po 2 tygodniach dostałem popierowy wersje wyroku. Zgodnie z zarzadzeniem wysłana do mnie i do syndyka i jest tydzień na odwalanie. Oczywiście nie będę sie odwoływał. Czy sad wysłał to tez do banków??? Do kiedy się mogą odwołać?

    #19149
    Snajper
    Uczestnik

    @gaiussbaltar kiedy miałeś las ogłoszoną upadłość? Jakie raty i przy jakich zarobkach ?

    #19267
    Anonim
    Nieaktywne

    Dostałem numery kont do spłaty od syndyka. Były w zgłoszeniach wierzytelności. Po miesiącu nie mam oczywiście jeszcze prawomocnego wyroku. Ale dzwoniłem do sekretariatu sądu i się przestraszyłem. Wpłaciłem pierwsze raty. I mam już spokój.

    #19268
    Snajper
    Uczestnik

    Ok dzięki za informację a jakie masz raty i na ile przy jakich zarobkach?

    #19269
    matt
    Uczestnik

    Ale dopóki wyrok nie jest prawomocny nie spłacasz jescze pierwszej i kolejnych rat, dobrze rozumiem?

    #19271
    Anonim
    Nieaktywne

    Wpłaciłem. Chociaż nie mam potwierdzenia prawomocnego wyroku.

    #19283
    Anonim
    Nieaktywne

    A skąd masz pewność, że będzie prawomocność, bo nikt się nie odwoła?
    Realizowanie psw powinno się rozpocząć jak już będzie uprawomocnienie postanowienia sądu.

    #19285
    Anonim
    Nieaktywne

    Czas na odwołanie chyba minął. A nawet jak się odwolal to co ryzykuje? Te parę groszy?

    #19286
    matt
    Uczestnik

    Ja czekam na uprawomocnienia od 18 sierpnia i nadal nie jest w te postanowienie wpisane. Syndyk mi powiedział że dopki nie będzie prawomocnosci to nie mam płacić

    #19287
    matt
    Uczestnik

    Ja czekam na uprawomocnienia od 18 sierpnia i nadal nie jest w te postanowienie wpisane. Syndyk mi powiedział że dopki nie będzie prawomocnosci to nie mam płacić.

    #19293
    Anonim
    Nieaktywne

    @GaiussBaltar gdyby postanowienie było wydane na rozprawie jawnej to do tego czasu można byłoby niemal z pewnością stwierdzić, że nikt się nie odwołał. Z niejawną jest trochę dłużej, bo sąd musi wszystkim wysłać postanowienia i odczekać trochę na ewentualne odpowiedzi. Wiadomo, Twoja decyzja.

    @matt
    bardzo dobrze Ci powiedział Syndyk. Wiedz, że możesz czekać na prawomocność jeszcze nawet kilka miesięcy, tutaj reguły nie ma. Najlepiej przygotować się na to i odkładać pieniądze na zaległe raty, tak aby po otrzymaniu prawomocności opłacić te zaległe – zgodnie z postanowieniem.

    #19295
    matt
    Uczestnik

    A jeśli prawomocnosc będzie wpisana np 18.10 to od tego miesiąca mam płacić czy od miesiąca w którym sąd ogłosił postanowienie czyli 18.08 ?

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 30)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.