Przedłużająca się upadłość

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Przedłużająca się upadłość

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 50)
  • Autor
    Wpisy
  • #11373
    karol123
    Uczestnik

    Witam. Trochę mnie wkurzają takie pytania, bo świadczą o lenistwie.. Ale z racji tego że jesteś z patologicznej rodziny i dostałeś za swoje od życia to Ci wytłumaczę o co chodzi z tą upadłością.

    Jak ogłosisz (w mojej ocenie Pani ma rację.. kwalifikujesz się, aczkolwiek to sąd oceni. i zależy od sędziego). TO będziesz miał syndyka. Najpierw sprzeda majątek (mieszkanie i auto). Telewizora i zepsutych laptopów raczej nikt nie zabiera. Choć różnie to bywa. Syndyk zbiera środki na masę upadłości. Ile spłacisz to zależy od losu. Jak ma co sprzedać (mieszkanie np.) to spłacisz wszystko. Jak majątek nie starczy na pokrycie kwoty 32 tyś to tyle ile uzbiera tyle spłacisz. Resztę Ci umorzą. Cały proces trwa ok. 2 -5 lat. Syndyk zabiera 50% dochodu. Ale nie musi zostawić pensje minimalna. Jak nie pracujesz i nie masz majątku to koszty pokrywa Skarb Państwa.

    Poczytaj sobie wpisy mecenasa i forum. Jak mieszkanie jest Twoje to je stracisz. Nie wiem wtedy czy warto. Jak nic nie masz to warto.. Gdy dług przewyższa Twój majątek to spłacisz tyle ile spłacisz reszta będzie umorzona. Kwestia tego mieszkania jest jedynym u Ciebie problemem. Sprawa ojca bardzo pomoże przy ogłoszeniu.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 8 miesięcy temu przez karol123.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 8 miesięcy temu przez karol123.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 8 miesięcy temu przez karol123.
    #11378
    smartboy123
    Uczestnik

    Kaorl, dzięki za odpowiedź. Wczoraj przez 2 godziny studiowałem wczoraj wasze forum, więc sporo mi się rozjaśniło. Z jednej strony może trochę widzę jakiś tam sens…Praktycznie od 2 lat każdą swoją pensję prawie w całości przegrywałem u bukmachera, zacząłem się spotykać z psychologiem z poradnii. Czy jest sens wnioskować o upadłość w takim wieku?

    Dodatkowo, co masz na myśli z tym mieszkaniem?
    Mieszkam z rodzicami, nie mam nic przepisanego mam tylko swój pokój w którym wiadome, na co dzień żyję.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 8 miesięcy temu przez smartboy123.
    #11381
    Guana32
    Uczestnik

    Jak mieszkanie jest na rodziców to nic nie będzie z mieszkaniem, zostanie przy rodzicach „jak byś miał udział w mieszkaniu to Twoją cześć syndyk by spienięznił”. Wiek nie ma znaczenia pytanie tylko czy jest sens w tak młodyn wieku i przy niskim zadłużeniu upadać?

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 8 miesięcy temu przez Guana32.
    #11383
    smartboy123
    Uczestnik

    A co myślą inni?
    Szczerze to między nami, każdy z innego powodu upadł.
    Nikt nie zrozumie alkoholika jak funkcjonuje, dopóki nie wejdzie w jego świat.
    Tak samo z hazardzistą, nikt nie zrozumie jak jego świat wygląda wiecznie kryjąc się ze swoimi długami nawet z rodziną…
    Już nie mówię o samym wyniszczeniu w środku jakie człowiek posiada, a całokształcie i życiu…

    #11384
    Guana32
    Uczestnik

    smartboy123 ja jesteslm hazardzistom. Nie patrz na upadłość krótkofalowo tylko spójrz przyszłościowo. 33 tys. to mały dług, Jak się zepniesz to w 3 lata masz splaacony lub 4. A sama upadłość może trwać od 2 do 5 o ile ją otrzymasz.

    #11385
    smartboy123
    Uczestnik

    Więc już sam nie wiem co robić…Słyszałem dodatkowo że zaświadczenie że ojciec pije, bądź niebieska karta również może pomóc.

    #11386
    Guana32
    Uczestnik

    Każdy dokument może pomóc. Zanim zaczniesz temat upadłości zacznij się leczyć na odziale terapii. Ile możesz miesięcznie przeznaczyć na spłatę zobowiązan?.

    #11387
    smartboy123
    Uczestnik

    Zacząłem od 2 tygodni uczęszczać na uzależnienia, póki co rozmowy z psychologiem niedługo spotkania w Grupie AA tak zwanej.
    Spłacam miesięcznie aktualnie prawie 1000 zł, dodatkowo mam debet wykorzystany na -1000 zł + chwilówki ponad 4 oraz 2 tysiące jestem winien dziewczynie…

    #11388
    Guana32
    Uczestnik

    To powiem ci bardzo dużo możesz spłacać. Najpierw bym spłacił chwilówki do wysokosci kapitału – masz jalieś refinansowania, przedłużenia chwilówek?? Myślę że z dziewczyną się dogadasz o ile powies jej na czym stoicie. Kredyt bankowy masz wypowiedziany, placisz w terminie??
    Super że chodzisz na spotaknia grupy Aa.
    Masz stwierdzony hazard patologiczny??

    #11389
    smartboy123
    Uczestnik

    Może i mam, w kilku na pewno. Kto stwierdza hazard patologiczny? Póki co miałem spotkania tylko z psychologiem.

    #11390
    Guana32
    Uczestnik

    Wszystkie rwfinansowania i przedłuzenia pomniejszają twoj kapital. Lekarz psychiatra stwierdza PH. Podobno też certyfikowani terapeuci też stwierdzają ale to tylko słyszalem i nie wiem na ile jest to prawdziwe.
    Z psychologiem czy teraputą?

    #11392
    smartboy123
    Uczestnik

    Z psychologiem. Większośc kredytów wziąłem w ciągu 3 dni, czyli prawie ponad 17 tysięcy przechulałem w kilka dni…Wczesnie była pożyczka 10 tysięcy, ale dołożyłem kolejne 4 i konsolidacja wyszła.

    #11393
    Guana32
    Uczestnik

    Jak chcesz iść w upadłość musisz mieć stwierdzony hazard patologiczny. Do tego podjąć terapie i ją kontynuować. Z drugiej strony przy możliwości w spłacie 1000zł jest sens iść w upadlość?? Poczytaj o konsekwencjach upadłości bo plusy to wiadomo, oddłuzenie plus spokój. Masz jakieś opóźnienia w ratach?

    #11396
    smartboy123
    Uczestnik

    A jakie są minusy upadłości?
    Terapie tak czy siak będę kontynuował ze względu troski na innych…
    Pani ZAJMUJĄCA SIĘ UPADŁOŚCIAMI, POWIEDZIAŁA ŻE NIBY MAM 90% SZANS.

    #11397
    Guana32
    Uczestnik

    Minusy?? jednym jest to że nic nie wezmiesz na raty, bardzo nikłe szanse na kredyt hipoteczny, przez 10 lat nie bedziesz mogl drugi raz upasc…do tego przez mniej wiecej 1.5 do 2 lat jwstes ubezwlasnowiony, nie mozesz nic a do tego syndyk na pensji i sprzedaz majatku o ile masz.
    Terapie kontynuujesz ze wzgledu troski na innych….. a sam dla siebie??
    Pani mówi że masz 90% szans a jak to wyliczyła 🙂
    Ja ci daję 50 / 50 😉

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 50)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.