Zapytanie o upadlosc

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Zapytanie o upadlosc

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #19213
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzien dobry Panie Mecenasie,
    Jestem w trakcie oglaszania upadlosci. Ze wzgledu na stan zdrowia swoja ostatnie prace zakonczylam w sierpniu br. Mam orzeczona niepelnosprawnosc 2 stopnia oraz niezdolnosc z tytulu calkowitej niezdolnosci do pracy i z tego tytulu mam przyznana rente na czas okreslony. Dopoki pracowalam splacalam kredyty. Dodatkowo 2 lata temu podjelam studia zaoczne. Obecnie jeszcze nie toczy sie wobec mnie zadne postepowanie egzekucyjne, ale nie posiadam juz srodkow na dalsza splate zobowiazan. Jedynym zrodlem dochodow jest renta i moje pytanie jest takie czy bank wobec ktorego mam zobowiazania zabierze mi cala rente na poczet zadluzenia? Czy syndyk moze zabrac cala 14 rente, ktora bedzie wyplacana w listopadzie? Dodatkowo jako.student niepelnosprawny otrzymuje ze szkoly na okres 9 miesiecy stypendium dla niepelnosprawnych – czy syndyk bedzie je zabieral? Oraz otrzymuje jednorazowa pomoc ze srodkow Pfron w ramach programu Aktywny Samorzad i te srodki sa wyplacane przez tutejszy Mopr – czy i te srodki zabierze syndyk? Ja sie lecze, od 8 lat biore regularnie leki, ale czasem jest ciezko. Poza tym moj pelnomocnik wie, ze mieszkam z ojcem, ktory jest toksyczna osoba i czy jest mozliwosc porozumienia sie z syndykiem by nie przychodzil do mieszkania, bo ojciec gdyby sie dowiedzial, ze sie pozadluzalam to by mnie zabil. Dodam, ze nie posiadam zadnych.nieruchomosci oraz cennych ruchomosci, czy w tej sytuacji postepowanie mogloby zakonczyc sie calkowitym umorzeniem dlugow? Pozdrawiam serdecznie

    #19232
    Anonim
    Nieaktywne

    Jedynym zrodlem dochodow jest renta i moje pytanie jest takie czy bank wobec ktorego mam zobowiazania zabierze mi cala rente na poczet zadluzenia?

    Wydaję mi się, że zajęcie renty to nie więcej jak 25%.

    Czy syndyk moze zabrac cala 14 rente, ktora bedzie wyplacana w listopadzie?

    Na blogu Pana Mecenasa był wpis, że nie podlega to zajęciu.

    Dodatkowo jako.student niepelnosprawny otrzymuje ze szkoly na okres 9 miesiecy stypendium dla niepelnosprawnych – czy syndyk bedzie je zabieral? Oraz otrzymuje jednorazowa pomoc ze srodkow Pfron w ramach programu Aktywny Samorzad i te srodki sa wyplacane przez tutejszy Mopr – czy i te srodki zabierze syndyk?

    Jak dla mnie nie powinno być tu zajęcia, ale warto poszukać w przepisach. W pracy środki z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych też nie podlegały zajęciu (przynajmniej w moim przypadku i kilku osób na forum).

    Ja już dostaniesz postanowienie o upadłości i będziesz miała wyznaczonego syndyka to śmiało możesz do niego zadzwonić i wyjaśnić sytuację.

    Dodam, ze nie posiadam zadnych.nieruchomosci oraz cennych ruchomosci, czy w tej sytuacji postepowanie mogloby zakonczyc sie calkowitym umorzeniem dlugow?

    Nigdy nie wiadomo, jak zakończy się postępowanie. W mojej ocenie, masz jednak bardzo duże szanse na całkowite oddłużenie bez ustalenia planu spłaty bądź wyznaczeniem symbolicznych rat.

    #19236
    Anonim
    Nieaktywne

    Polecam czytać forum i przejrzeć wpisy na blogu Pana Mecenasa.
    Poniżej wybrane wpisy:

    Wysokość potracenia z renty i emerytury ostatecznie wyjaśniona

    #19237
    Anonim
    Nieaktywne
    #19238
    Anonim
    Nieaktywne
    #19240
    Snajper
    Uczestnik

    Witam czy ktoś się orientuje czy można napisać pismo do sądu o umorzenie bądź najniższe plan spłaty? Jestem pół roku po ogłoszeniu upadłości

    #19246
    Anonim
    Nieaktywne

    Zwykle jest tak ,ze syndyk informuje ciebie o tym,ze będzie składał wniosek do sadu o plan spłat i przedstawia swoja propozycję i wtedy ty tez przedstawiasz sadowi swoje stanowisko opisując swoja sytuacje życiową,dochody, wydatki i tak dalej,skoro jesteś pół roku po ogłoszeniu upadłości to teoretycznie syndyk niedługo powinien kończyć sprawę,po prostu do niego zadzwoń,kiedy możesz się spodziewać planu spłat i wtedy syndyk składa swoja propozycje a ty swoją,a sąd decyduje,a jak zdecyduje to już wielka niewiadoma,zwykle przychyla się do opinii i propozycji syndyka,choć niekoniecznie,u mnie i ja pisałam o umorzenie i o dziwo syndyk tez chciał umorzenia,a sad uznał,ze niska rate i tak mogę płacić no i płacę.

    #19255
    Snajper
    Uczestnik

    Ok dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

    #19266
    Snajper
    Uczestnik

    Witam na portalu sądowym pokazało mi się zakończenie i wybranie nowego sędziego czyli mam rozumieć że zaś się wszystko wydłuży? Jestem pół roku po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.