upadlosc wezwanie do sadu

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania upadlosc wezwanie do sadu

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #181
    majka
    Uczestnik

    witam bardzo prosze o odpowiedz.dostalam wlasnie wezwanie do sadu na 7 pazdziernika ws upadlosci konsumenckiej czego mam sie tam spodziewac czy cos trzeba ze soba zabrac jakies zaswiadczenia ,w chwili skladania wniosku nie pracowalam teraz podjelam prace .czy syndyk moze zajac ulamkowa niewydzielona czesc domu?

    #182
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Wezwanie wnioskodawcy do sądu na przesłuchanie jest praktykowane w większości sądów upadłościowych. Sąd zazwyczaj dopytuje dłużnika o te informacje, które nie zostały wskazane w uzasadnieniu wniosku, a które w jego ocenie są istotne dla oceny zasadności ogłoszeni upadłości konsumenckiej. Czasami też przesłuchanie sprowadza się jedynie do powtórzenia treści uzasadnienia wniosku. To jakie konkretne pytania będą padały zależy od okoliczności danej sprawy, treści wniosku oraz oceny sądu. O tym jak przebiegają takie rozprawy w praktyce można przeczytać na moim blogu TUTAJ

    Jeżeli w okresie między złożeniem wniosku a rozprawą zmianie uległy okoliczności wskazane we wniosku lub pojawiły się nowe, istotne dla rozstrzygnięcia, to należy zasygnalizować to sądowi i w miarę możliwości przedłożyć stosowny dokument.

    Udział w nieruchomości co do zasady wchodzi do masy upadłości.

    #184
    majka
    Uczestnik

    dziekuje za odpowiedz.to znaczy ze moja ulamkowa czesc niewydzielona domu moze zostac sprzedana?druga ulamkowa czesc nalezy do mojego 16letniego syna.

    #185
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Tak, syndyk będzie podejmował działania zmierzające do sprzedaży udziału w nieruchomości. Nie ma on tu żadnego wyboru. Udział w nieruchomości może być wyłączony jedynie za zgoda wierzycieli, a dokładniej zgromadzenia wierzycieli wyrażonej w drodze stosowanej uchwały.

    #186
    majka
    Uczestnik

    rozumiem .wiec mam sie czego obawiac jesli chodzi o moja czesc?zaznaczam ze jest to stary dom posiadamy dwa pokoje z kuchnia i lazienka.jeden pokoj synowie zajmuja drugi my.nie rozumiem kto chcialby kupic niewydzielona czesc i jakby to mialo wygladac

    #187
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Niestety nie ma znaczenia co dokładnie stanowi nieruchomość. Przepisy nie przewidują w zasadzie możliwości odstąpienia od sprzedaży. W tym zakresie decyzja należy wyłącznie do wierzycieli. W mojej ocenie jest to poważny błąd ustawodawcy.

    #188
    majka
    Uczestnik

    dziekuje i jeszcze jedno pytanie.czesci syna nie moga sprzedac prawda?
    mam komornika na ksiedze wieczystej od lutego nie odbylo sie zadne oszacowanie do tej pory

    #192
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Tak, udział syna w nieruchomości nie może zostać sprzedany przez syndyka.

    #193
    majka
    Uczestnik

    bardzo dziekuje panu za informacje.po powrocie ze sadu opowiem jak to wszystko przebieglo w pazdzierniku.pozdrawiam serdecznie

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.