Upadłość spółki jawnej – zgoda wspólnika

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy Upadłość spółki jawnej – zgoda wspólnika

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #1402
    Anonim
    Nieaktywne

    Jestem jednym z dwóch wspólników spółki jawnej . Różnica wieku między mną a wspólnikiem wynosi 20 lat . Ja mam 50 a wspólnik 70 lat. Chcę ogłosić upadłość natomiast wspólnik chce ratować firmę na co wg mnie nie ma szans . To tylko odwlekanie w czasie jej bankructwa . Wygląda na to że chce przeciągać agonię spółki jak długo się tylko da . Czy mogę ogłosić upadłość firmy i upadłość konsumencką bez zgody wspólnika . Czy nie spotkam się z zarzutami sądu i wspólnika że działałem wbrew interesom spółki . Czy mam ciągnąć tak długo działalność aż wspólnik zorientuje się wreszcie że dalsze prowadzenie firmy nie ma sensu i że firma wpada w spiralę długów …

    #1413
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Proszę nie oglądać się na wspólnika. Nie jest tu potrzebna jego zgoda. Przed złożeniem wniosku o upadłość konsumencką należy złożyć wniosek o upadłość spółki,tj. dla przedsiębiorców. Jeżeli zaistniał stan niewypłacalności, to ma Pan taki obowiązek. Uchybienie obowiązkowi złożenia wniosku o upadłość dla przedsiębiorców może przekreślić szanse na późniejsze oddłużenie się.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.