Szybsza spłata PSW pytanie

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Szybsza spłata PSW pytanie

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 30)
  • Autor
    Wpisy
  • #8073
    Anonim
    Nieaktywne

    Coś tam łyknąłem. Ale umysł mam trzeźwy i ostry jak brzytwa.

    #8074
    anheros
    Uczestnik

    Bo najwięcej to w tym było adrenaliny 🙂

    #8075
    Anonim
    Nieaktywne

    Mnie adrenalina nie kręci. Jestem raczej spokojny z natury. po prostu przekonała mnie chłodna analiza Anherosa, Mecenasa i mojego prawnika. W zasadzie teraz to można już śmiało to powiedzieć. Przy obecnym stanie prawnym. Wcześniejsza spłata psw jest dopuszczalna. Każde orzeczenie w stylu orzeczenia Moskita jest NiEZGODNE z prawem i będzie oddalone przez sąd okręgowy. Więc upadli. Spłacajcie przed terminem ile tylko chcecie. Róbcie to bez strachu i bez ceregieli. Prawo Wam na to pozwala. Dostaliście niski plan spłaty. Podwyżkę pensji. Spłacajcie..

    #8076
    anheros
    Uczestnik

    Zgadzam się. Przy czym – czytający w przyszłości – zwróćcie szczególną uwagę na to, co napisał Karol NA KOŃCU: „podwyżka pensji” – bo to klucz do sukcesu. Właściwy klucz! 🙂

    #8077
    Anonim
    Nieaktywne

    Ja nie chcę psuć tego świątecznego nastroju ale zastanawiam się czy jeżeli po tej ewentualnej nowelizacji przepisów będzie np. nałożony 7-letni plan spłaty – a upowszechni się odwaga wcześniejszego spłacania (po wzroście dochodów z pracy) – to czy Sądy nie zaczną wyżej „miarkować” tych miesięcznych rat ?. Czy raczej będą nawet zadowolone, że nie muszą przerabiać tyle papierów (te coroczne sprawozdania wraz z potwierdzeniami wpłat, ewentualne wnioski itp.) ?

    #8078
    anheros
    Uczestnik

    Zależy od człowieka (bo Sądy to też ludzie lub czasem tylko „człowieki”).
    Znam takich, co to nawet wygrana 5 mln w Lotto byłaby wielkim problemem i zmartwieniem, bo „co z takimi pieniędzmi zrobić”.
    W moim odczuciu to jest nie do przewidzenia czy i kiedy ktoś spłaci wcześniej, więc póki ewentualnie nie zmienią się przepisy w tym zakresie, to nic się nie zmieni. Czyli – dobrze 🙂

    #8079
    Anonim
    Nieaktywne

    Jak żona dostanie prawomocność psw np. 10 kwietnia. To 11 kwietnia spłacam całość. A 12 kwietnia piszę wniosek do sądu. Żona póki co jeszcze nawet nie ogłosiła upadłości. Więc ten kwiecień to tak dla przykładu tylko. Zaryzykuję bez wzrostu dochodu.

    #8082
    anheros
    Uczestnik

    Karolu Drogi – ostrożnie z tym! Trzeba mieć na wszystko podkładkę.

    #8085
    moskit
    Uczestnik

    Karol – gratulacje. Niedługo sąd podejmie decyzję w mojej sprawie. Sytuacja o tyle ciekawa, że powołałem się na tą samą treść jaka znalazła się w uzasadnieniu z twojej sprawy. Niestety mam wrażenie, że sędzia prowadzący sprawę pójdzie w zaparte i konieczne będzie odwołanie. No bo przecież nie honor przyznać się do błędu.

    #8086
    Anonim
    Nieaktywne

    Ja ciągle się czuję jak upadły. Kurcze. Nie dociera to do mnie.

    #8087
    Anonim
    Nieaktywne

    Byłem na poczcie. Jeszcze nie ma listu z sądu. Pytałem się prawnika czy wysyłać postanowienie wierzycielom. Powiedział, że szkoda na znaczki. Ja myślałem aby wysłać. Ale z drugiej strony po co im przypominać. Siedzą cicho. Nie pozywają mnie. Więc może lepiej dam im spokój. Będą pozwy to będę odpisywał i powoływał się na postanowienie umarzające długi.

    #8089
    anheros
    Uczestnik

    Boś nieprawomocny jeszcze – a więc i upadły 😉
    Karol – tutaj nie wychylaj się 😉 Ja bym ewentualnie pisał… jak będzie prawomocny 🙂

    #15543
    lukas734
    Uczestnik

    Dziendobry
    Czy po zakończeniu psw jest jakiś określony czas rozpatrywania przez sąd ?
    W listopadzie 2019r wysłałem sprawozdanie z wykonania psw.
    Okres jaki był ustalony to 36msc i po przeczytaniu forum o możliwości szybszej spłaty postanowiłem skrócić o pół roku więc ostatnie 6msc przyśpieszyłem spłacając po 2 raty w msc bo kwoty z ostatnich msc były mniejsze. Na początku listopada 2019r spłaciłem ostatnie 3 raty.
    Wysłałem sprawozdanie wykonania psw z potwierdzeniami wpłat za rok 2019 bez pitu i czekam..
    No właśnie..czekam. minęły 2msc i nic. Żadnego info, żadnej nowej sygnatury.
    Dziś dzwoniłem da sądu i nie ma żadnej informacji.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lata, 3 miesiące temu przez lukas734.
    #17805
    Asia_B
    Uczestnik

    Czy ktoś ma jakieś nowe doświadczenia związane z szybszym wykonaniem PSW?

    #17914
    albert
    Uczestnik

    Z chęcią też się dowiem jak wygląda sytuacja z wcześniejszą spłatą przy wniosku złożonym na nowych zasadach

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 30)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.