sąd w Warszawie – jak długo czeka się na PSW

Forum Fora Sądy upadłościowe Sąd upadłościowy w Warszawie sąd w Warszawie – jak długo czeka się na PSW

Otagowane: , ,

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 28)
  • Autor
    Wpisy
  • #20530
    forum
    Uczestnik

    Witajcie,
    w lipcu 2020 ogłoszono moją upadłość, w kwietniu 2021 podpisałam listę wierzycieli, w sierpniu 2021 Sędzia Komisarz wydała postanowienie o przekazaniu akt do Sędziego Referanta o ustalenie PSW i do tej pory cisza. Od wydania postanowienia Sędzi Komisarz minęło 7 miesięcy… Syndyk we wrześniu 2021 złożył ostateczne sprawozdanie i wniosek o ustalenie jego wynagrodzenia. Cisza, kompletna cisza od września 2021. Jak długo czeka się PSW? Co mogę zrobić, aby to przyśpieszyć? Dodam, że majątek został sprzedany (jedna rzecz), upadłość na starych zasadach.
    Pozdrawiam,
    F.

    #20533
    Anonim
    Nieaktywne

    Faktycznie, trochę to długo trwa.
    Zadzwoń do sądu, może czegoś się dowiesz. Możesz też wybrać się do sądu w celu przejrzenia akt (po uprzednim umówieniu się). Może wydarzyło się coś o czym nie wiesz.

    #20534
    Hubert
    Uczestnik

    To jest jakaś masakra, u mnie mijają właśnie 3 lata od ogłoszenia upadłości. Wniosek o ustalenie planu spłat został wysłany do sądu za pośrednictwem syndyka około 1,5 roku , od kilku miesięcy do akt jest dołączona karteczka że należy przedstawić propozycję PSW Sędziemu Referentowi …

    Z prawnikiem ustaliliśmy że jeszcze chwila i będziemy pisali monit z prośbą o przyspieszenie. Nie mam pojęcia czy coś to da.

    Jestem załamany tym jak działa system sądowy w moim kraju 🙁

    #20539
    forum
    Uczestnik

    kmaro08 przeglądam akta co dwa trzy miesiące, ostatnio zrobiłam to w styczniu tego roku i znalazłam błąd w ilości wierzycieli. Syndyk w w ostatecznym sprawozdaniu wpisał, że mam ich o trzech więcej – zapytałam Syndyka o co chodzi, do dziś nie mam odpowiedzi. Podobnie jak Hubert mam tylko karteczkę na aktach, że należy przedstawić akta Sędziemu Referentowi w celu ustalenia PSW.
    Help… ta ciągnąca się sprawa potrafi zadziałać źle na psychikę.

    #20542
    Hubert
    Uczestnik

    @forum
    Jakiego masz Sędziego Referenta ? Napisz może tylko inicjały. Tak z ciekawości pytam. Ja mam DB.

    #20547
    forum
    Uczestnik

    A ja mam Katarzyna K-K 🙁

    #20552
    Hubert
    Uczestnik

    OK, pytałem bo czasami się zastanawiam czy mój Sędzia Referent przypadkiem nie jest na jakimś zwolnieniu chorobowym czy na urlopie … Już mi różne rzeczy do głowy przychodzą.

    #20563
    Anonim
    Nieaktywne

    U mnie upadlosc ogłoszona w listopadzie 2020. Kwiecień 2021- złożenie projektów planu przez syndyka do sądu.
    4 stycznia wyslalam wniosek o przyspieszenie – drogą elektroniczną. Na następny dzień wyznaczony termin rozprawy o psw. Dodam ze sędzia ustalając psw odjal te miesięcy bezczynności.
    Takze najlepiej pisać o podjęcie działań.

    #20565
    forum
    Uczestnik

    Dziękuję Monika2021! Napiszę wniosek o przyspieszenie 🙂

    #21121
    forum
    Uczestnik

    Drodzy, w marcu napisałam wniosek o przyspieszenie i polecam ten ruch, ponieważ w kwietniu SRR po 8 miesiącach od postanowienia Sędzi Komisarz zatwierdziła wynagrodzenie Syndyka. Odpis wniosku o ustalenie planu spłaty został doręczony trzem wierzycielom, którzy zgłosili się, oczywiście pomijam fakt, że Kierownik Sekretariatu wpisała imię i nazwisko jednego z moich wierzycieli zamiast mnie jako upadłego… Ponieważ niby moja sprawa jest na etapie końcowym, ale znając realia potrwa jeszcze kilka miesięcy, czy ktoś z Was spotkał się z tym, że Syndyk na prośbę/wniosek wyłączył potrącenie do masy upadłościowej wynagrodzenia np z jednego czy dwóch wynagrodzeń?
    Jak wiecie wszystko drożeje, a mi zostaje wciąż 600zł/miesięcznie po opłacie rachunków, jestem sama – nie umiem otworzyć się na relacje ponieważ po prostu wstydzę się sytuacji w jakiej się znalazłam, nie mam wsparcia. Zastanawiam się czy istnieje możliwość takiego wyłączenia potrąceń.

    #21133
    Korki8877
    Uczestnik

    Kurcze to ja myślałem że długo czekam na psw. Upadłość ogłoszona w listopadzie 2019. W marcu złożyłem wniosek o psw. I czekam. Byłem wczoraj w sądzie ale nic się nie ruszyło. mam konto na portalu informacyjnym ale tam tylko jakieś sprawozdania od syndyka. I właśnie podpowiedzi liście mi pomysł żeby to przyspieszyć. Za dwa miesiące jadę na misję i nie chciał wykazywać nigdzie że będę dostawał więcej pieniędzy ale jak dalej tak pójdzie to będę musiał chyba napisać wniosek o przyspieszenie

    #21139
    Anonim
    Nieaktywne

    @forum jeśli idziesz nowymi przepisami to jak najbardziej możesz złożyć wniosek o zmniejszenie kwoty zajęcia. Nie jestem pewien tylko czy taki wniosek kieruje się do sądu czy syndyka.

    #21142
    forum
    Uczestnik

    @kmaro08 idę starymi przepisami, rozmawiałam z Syndykiem powiedziała, że odkąd pracuje Sąd przychylił się do jednego takiego wniosku wierzyciela o zmniejszenie potrącenia – był to wierzyciel, który miał trzecie stadium nowotworu. Sąd nie przychyli się do wniosku jeśli jest się pracującą, młodą osobą i zostaje mi tylko pisanie ponagleń… Cała 'procedura’ u mnie trwa już 23 miesiące od ogłoszenia upadłości.

    #21145
    Snajper
    Uczestnik

    Witam co oznacza oddalenie wniosku na podstawie art. 63 ust. 1 c PU pisałem w ubiegłym roku wniosek o wyłączeniu dochodów z masy czy to może być do tego wniosku?

    #21146
    Snajper
    Uczestnik

    Wiem że syndyk pisał że jest na nie

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 28)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.