Posiadana wierzytelność + narzędzia pracy a masa upadłości

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Posiadana wierzytelność + narzędzia pracy a masa upadłości

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #21190
    czas_na_zmiany
    Uczestnik

    Dzień dobry wszystkim,

    W dużym skrócie, planuję ogłoszenie upadłości konsumenckiej z tytułu zaciągniętych kredytów sprzed kilku lat, nie posiadam żadnego majątku, jestem osobą obecnie bezrobotną i jestem wierzycielem na kwotę ok. 10000zł. Niestety, dłużnik nie wywiązał się z umowy sprzed ponad dwóch lat, czyli nie spłacił pożyczki, nie ma z nim kontaktu, a ja nie mam pieniędzy żeby pozwać go do sądu. Moje pytania:

    1. Czy taką wierzytelność powinienem dodać do masy upadłości, i jeśli tak, czy syndyk wpisze tę wierzytelność na poczet majątku i będzie zajmował się w moim imieniu odzyskaniem tej wierzytelności?

    2. Czy bycie osobą bezrobotną wypływa w istotny sposób na charakter postępowania upadłościowego?

    3. Czy syndyk będzie traktował jako majątek „narzędzia pracy”: (1) smartfon, (2) monitor i (3) laptop? Używam tych narzędzi do szukania pracy i podnoszenia swoich kwalifikacji, noszę też okulary i potrzebny mi jest większy ekran. (1) 8-letni, wartość ok. 100zł, (2) 6-letni, wartość ok. 500zł, 8-letni, wartość ok. 1000zł.

    Pozdrawiam,
    Czas na zmiany

    #21194
    Kevin
    Uczestnik

    10 000 zł. to mała kwota wg. mnie, by ubiegać się o upadłość, nie znam Twoich kwalifikacji i zdolności, ale uważam, że nie tędy droga.

    2. kiedyś miało wpływ i to raczej negatywny np. podczas rozprawy sędzia wnikał o powód bezrobocia i nie brał tego jako okoliczność sprzyjająca, by np. zniżyć lub orzec brak PSW, a jak jest po nowemu to nie wiem.

    3. Wg. mnie syndyk nie zajmie tych sprzętów, choć różne są sytuacje, któs opisał na tym forum, że syndyk zajął auto warte 2 tys. zł.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 10 miesięcy temu przez Kevin.
    #21196
    czas_na_zmiany
    Uczestnik

    Dzięki za odpowiedź. Napisałem, że jestem wierzycielem na kwotę ok. 10 000zł, a nie dłużnikiem, to jest zupełnie inna strona medalu.

    Mój całkowity zaciągnięty dług jest dużo wyższy.

    #21203
    Kevin
    Uczestnik

    ok, zle zrozumialem, sprawa skomplikowana i to pytanie do prawnika.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 10 miesięcy temu przez Kevin.
Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.