Plan spłaty na 3 lata

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Plan spłaty na 3 lata

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 40)
  • Autor
    Wpisy
  • #5353
    Guana32
    Uczestnik

    Szkoda mi ciebie anheros. Mądrzysz się łapiąc słówka. Ktoś kiedyś powiedział że osoba bardzo samotna wycofuje się lub przyjmuje maskę błazna……

    #5354
    Anonim
    Nieaktywne

    To ,ja nie bede lapal za slowka bo bredisz.Nikt ,nie pomoze Ci na tym forum .No chyba ,ze jestes komornik?Osoba z sadu?badz inny dziad? A Guana to od goowna?

    #5355
    anheros
    Uczestnik

    Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa – a nie pleść byle co i byle jak, bo „to tylko słowa”. To AŻ słowa. Szczególnie w Sądzie – TO AŻ SŁOWA. Od tego wszystko zależy.
    Ten błazen to ktoś z rodziny? 🙂 Czy o sobie… 🙂

    #5356
    Anonim
    Nieaktywne

    Proszę wszystkich o opamiętanie się. Nie skaczmy sobie do gardeł. Unikajmy personalnych tekstów. Po co się nawzajem obrażać? Bądźmy ludźmi kulturalnymi na poziomie.

    1) zgadzam się z Wiktorią, że każdy kto jest zdrowy powinien pracować i nie zasługuje na umorzenie (chyba że ma ciężką sytuację rodzinną, chore dziecko itd..)
    2) Zgadzam się z Anherosem, że ciężko w polskich warunkach o godne życie, to jednak nie usprawiedliwia siedzenia w domu i nieróbstwa i żądaniowego podejścia do upadłości
    3) jest wielu upadłych w ciężkich sytuacjach życiowych. Ale wielu też wykazało się lekkomyślnością i niedbalstwem. Wielu upadłości dałoby się uniknąć. Ja też byłem lekkomyślny. Po cholerę tak się zadłużałem. Wcale nie musiałem. Mam krytyczny stosunek do siebie ale i do innych upadłych, którzy nie są w dramatycznej sytuacji. Wielu z nas (mówię też o sobie) wykazało się głupotą, źle zarządzało swoimi finansami. Tylko nieliczni zostali naznaczeni przez los. To trochę tak jak z emigrantami. Większość emigrantów to emigranci ekonomiczni. Ale niewielu z nich pochodzi z rejonów dotkniętych wojną. Ja uważam, że upadłość powinna dotyczyć tylko tych, których spotkało jakieś zdarzenie losowe a nie powinna być lekiem na głupotę.

    Pewnie po tym co napisałem zaraz skoczycie mi do gardła. Ja i tak Was lubię i szanuję.

    #5357
    Anonim
    Nieaktywne

    Prawdziwym celem ustawy upadłościowej było wspieranie wzrostu gospodarczego kraju kosztem systemu bankowego. Aby taki Karol123 który jest zadłużony po uszy i oszczędza na wszystkim spłacając lub częściowo spłacając swoje raty mógł wrócić do systemu i zacząć znowu konsumować i znowu wydawać i napędzać PKB. Tu nie chodzi o pomoc pokrzywdzonym. Tu chodzi o wzrost PKB.

    #5358
    anheros
    Uczestnik

    Oczywiście, że jednym z celów było to, aby bankrut wyszedł z szarej strefy. Z korzyścią dla niego również. I VATu i PITu itd.
    Ja dopowiem jeszcze jedną kwestię: w jakiejś części – nie tłumacząc ani siebie ani innych upadłych, bo mamy często swoją winę również – winne są banki. Bo po dziś dzień wciskają na siłę kredyty. A potem…, potem choćby potop. Byleby sprzedać produkt finansowy jakim jest kredyt: debet, k.kredytowa itd.

    #5360
    Guana32
    Uczestnik

    @marcin822 – niechce mi sie tlumaczyc pieskowi anherosa od czego jest nick guana bo bys nie zrozumial.

    @anheros
    – obrazaj dana osobe a nie kogos z jego rodziny. Dobra rada na przyszlosc, na zywo ktos moze dla ciebie nie miec wyrozumialosci jesli bedziesz obrazal czyjas rodzine.
    Prawda jest taka ze psw nie powinny placic osoby ktore w 100% nie zawinily. Wiekszosx z nas w tym ja mamy swoj udzial wiec jak najbardziej psw sie nalezy i forma rekomensaty za umorzenie takich dlugow wg mnie jest odpowiednia.
    @marcin822- nikt mni nie pomoze? A czy ja prosze o pomoc?:-) mam swoje zdanie i tyle. Mozesz sie zgodzic lub nie i tyle

    #5361
    Guana32
    Uczestnik

    @anheros – zdrowa odpowiedziala osoba potrafi z kredytow itd oepowieenio korzystac. My tak nie umiemy stad
    tu jestesmy. Nie bylohy bankow byloby cos innego. Fakt ze banki za latwo daja te pieniadze

    #5363
    anheros
    Uczestnik

    Na żywo guano, to od razu widać kto ma oleju w głowie dużo, a kto go nie ma. To że w internecie „wydaje się”, że każdy jest taki sam, identyczny i równy drugiemu, to tylko… WYDAJE SIĘ. Wydaje się – bo każdy jest inny. Tylko w internecie u niektórych krew buzuje, jak ktoś argumentów używa, a nie ma jak „mu w pysk dać” i się denerwuje. Głupoty pisze.
    A z tymi „teoriami z kosmosu” to się już nie ośmieszaj, że „psw nie powinny płacić osoby, które nie zawiniły”. Tak to sobie możesz życzeniowo myśleć przy ognisku i wódce, a nie na konkretnym i rzeczowym forum, gdzie trzeba brać pod uwagę przepisy, których twoim (bez wyobraźni) zdaniem nie tworzyli posłowie, tylko… no właśnie: kto?
    Zacznij myśleć przed pisaniem. Po napisaniu też pomyśl.

    #5371
    Anonim
    Nieaktywne

    Ja bym powiedział tak. Mi się nie podoba instytucja umorzenia. Czemu ktoś jest karany, a ktoś nie? Jakim prawem? Jak ktoś nie może to niech płaci 1 zł co miesiąc. Nie powinno być umorzeń. Sąd powinien dopasowywać plan spłaty do sytuacji upadłego. W skrajnym przypadku niech to będzie ta przysłowiowa złotówka. Całe szczęście że jest coraz mniej umorzeń. Bo to jest krzywdzące.

    #5376
    anheros
    Uczestnik

    Każdy ma umarzane – tylko jedni wszystko a drudzy np. 99% albo 95%. Różnie, ale zwykle większość.
    Jakim prawem, pytasz? Ano prawem takim, że sąd (prawie) wszystko może: może w podobnej sytuacji jednemu dać 100% umorzenie, a drugiemu każe spłacać 500 zł przez 3 lata.
    A powiedz mi – poza zwykłą chęcią odegrania się czy zemsty – na co komu te 1 zł/m-c? Jakbyś był wierzycielem np. ze 100-tys. zł do spłaty, to 36 m-cy po 1 zł coś by zmieniło? Poza chęcią zemsty…?
    Dla kogo jest krzywdzące?
    Wszystko tutaj jest UZNANIOWE – więc co sobie uzna sąd albo inni uczestnicy, to idą w zaparte.

    #5379
    Guana32
    Uczestnik

    Anheros jestes tak zapatrzony w swoja wielkosc ze az sam uwierzyc nie umiem. Nie dziwie sie ze zalozyciek forum przestal sie na nim udziekac bo po co jak mamy ciebie:-) alfe i omege. Wiesz wszystko i wszystkich probujesz ustawiac mowiac swe madrosci. Powiedzialem ci juz dla mnie jestes bardzi samotnym czlowiekiem ktory probuje pokazac se na forum jaki to zajebisty facet jestes i to z jaka wiedza:-) co do bicia w twarz itd owszem na zywo bym ci wyje..bal ze obrazenie rodziny.

    #5380
    Anonim
    Nieaktywne

    Po to żeby była funkcja edukacyjna. Żeby terminowo robił przelewy. Żeby złożył do sądu sprawozdanie. Czemu ktoś ma takie obowiązki a ktoś nie? To nie jest tak jak piszesz. Każdy ma umarzanie. Ale są dwa rodzaje postanowień. Postanowienia wyznaczające jakiś tam plan spłat i umarzające resztę i postanowienia umarzające wszystko i nie nakładające żadnych obowiązków. 1 zł miesięcznie to nie jest odgrywanie. Krzywdzące dla tych którzy mają obowiązki wobec tych którzy nie mają.

    Ponawiam moją prośbę abyście się opamiętali… To jest poważne forum.

    #5382
    Guana32
    Uczestnik

    Z czystej ciekawosci czy jakis narkoman lub alkoholik oglosil upadlosc?

    #5385
    Guana32
    Uczestnik

    Zgarzan sie z toba karol. Psw nauczylby osoby chociazby takie jak ja ze naleY terminowo splacac swoje zobowiazania.

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 40)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.