współwłasność w aucie

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk współwłasność w aucie

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #11591
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam,
    mam auto, którego 1/10 darowizną ponad rok temu przekazałem dziecku (pełnoletniemu).
    Reszta (9/10) należy do mnie i żony (współwłasność małżeńska).
    Ogłosiłem upadłość konsumencką (żona nie). Czy słusznie domyślam się, że syndyk do masy upadłości włączy udział 9/10 w samochodzie?
    A żona potem może o swój udział w aucie (45/100) zgłosić do syndyka wierzytelność?

    #11592
    Guana32
    Uczestnik

    Jest kilka wyjść.
    1) jeśli od momentu otrzymania upadłości nie minął rok to sąd może uznać darowiznę dla syna za bezkuteczną.
    2) Jeśli minie rok do 5 lat to syndyk może złożyć skarge pauliańską – mało prawdopodobne jest to.
    3) Syndyk może wam zaproponować wykupić te 45% udziałów
    4) Syndyk może wystawić do sprzedaży te 45% i przeciągać postępowanie ponieważ nikt nie kupi auta gdzie jest udzial 3 osob.
    5) Jesli mala wartość samochodu to syndyk moze odstąpić od sprzedaży.
    6) Jesli samochod sluzy do celów zarobkowych to mozesz pisac do sadu o wylaczenie go z masu upadlosciowej
    7) Tak zona moze zglosic swoja wierzytelnosc ale dostanie grosze z masy.

    #11593
    Guana32
    Uczestnik

    8) Syndyk sprzedaje 90% auta i 45% od
    daje żonie
    Wyjść kilka a które będzie to się okaże. Najwygodniej wykupić samemu te 45%.

    #11594
    Anonim
    Nieaktywne

    Dziękuje za odpowiedź. Czy Twoim zdaniem wariant 8) jest realny? Syndyk pewnie będzie wolał, żeby żona zgłosiła wierzytelność do masy. niż oddać jej pieniądze.

    #11595
    Guana32
    Uczestnik

    Wg mnie to jak syndyk sprzeda auto to oddaje od razu 45% twojej żonie. Pytanie kto normalny kupi 90% auta 🙂
    U mnie syndyk sam zaproponował wykup auta, tak samo u innych forumowiczów.

    #12699
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Najprawdopodobniej mąż musi ogłosić upadłość .Ma auto wartości 20 tys na który ma kredyt samochodowy 9do spłaty zostało 10 tys,,,czy jako żona mogę wziaść nowy kredyt na to auto by mu nie zabrali ?Auto jest mu niezbędne do pracy jaką wykonuje ,,,,,Czy jednak mu mogą zabrać?nie posiada nic w majątku,

    #12707
    moskit
    Uczestnik

    Najlepiej w tej sytuacji odkupić samochód (koniecznie po cenie nie niższej niż rynkowa). Czy za gotówkę, czy za wzięty na siebie kredyt bez znaczenia.

    #12723
    Anonim
    Nieaktywne

    wykupić na miesiąc przed upadłoscią? a nie zabiorą mi ,,,,auta to krótka odległość czasowa

    #12726
    moskit
    Uczestnik

    Jeśli transakcja zawarta będzie po cenach rynkowych syndyk nie będzie raczej podważał takiej umowy.

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.