współwłasność w aucie

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk współwłasność w aucie

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Guana32 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy

tolo
    Participant

Witam,
    mam auto, którego 1/10 darowizną ponad rok temu przekazałem dziecku (pełnoletniemu).
    Reszta (9/10) należy do mnie i żony (współwłasność małżeńska).
    Ogłosiłem upadłość konsumencką (żona nie). Czy słusznie domyślam się, że syndyk do masy upadłości włączy udział 9/10 w samochodzie?
    A żona potem może o swój udział w aucie (45/100) zgłosić do syndyka wierzytelność?

Guana32
    Participant

Jest kilka wyjść.
    1) jeśli od momentu otrzymania upadłości nie minął rok to sąd może uznać darowiznę dla syna za bezkuteczną.
    2) Jeśli minie rok do 5 lat to syndyk może złożyć skarge pauliańską – mało prawdopodobne jest to.
    3) Syndyk może wam zaproponować wykupić te 45% udziałów
    4) Syndyk może wystawić do sprzedaży te 45% i przeciągać postępowanie ponieważ nikt nie kupi auta gdzie jest udzial 3 osob.
    5) Jesli mala wartość samochodu to syndyk moze odstąpić od sprzedaży.
    6) Jesli samochod sluzy do celów zarobkowych to mozesz pisac do sadu o wylaczenie go z masu upadlosciowej
    7) Tak zona moze zglosic swoja wierzytelnosc ale dostanie grosze z masy.

Guana32
    Participant

8) Syndyk sprzedaje 90% auta i 45% od
    daje żonie
    Wyjść kilka a które będzie to się okaże. Najwygodniej wykupić samemu te 45%.

tolo
    Participant

Dziękuje za odpowiedź. Czy Twoim zdaniem wariant 8) jest realny? Syndyk pewnie będzie wolał, żeby żona zgłosiła wierzytelność do masy. niż oddać jej pieniądze.

Guana32
    Participant

Wg mnie to jak syndyk sprzeda auto to oddaje od razu 45% twojej żonie. Pytanie kto normalny kupi 90% auta 🙂
    U mnie syndyk sam zaproponował wykup auta, tak samo u innych forumowiczów.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.