Mbank

Otagowane: ,

  • Ten wątek ma 16 odpowiedzi, 6 głosów, ostatnia zmiana 5 lat temu przez Anonim.
Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
  • Autor
    Wpisy
  • #5683
    Anonim
    Nieaktywne

    Witajcie,
    jestem na etapie, kiedy lada moment bank może zablokować dostęp do konta.

    Czy ktoś z Was, jest może (był) klientem indywidualnym w MBanku w trakcie postępowania upadłościowego?
    Jak MBank reaguje na takich klientów?

    #5691
    anheros
    Uczestnik

    mBank jest za przeproszeniem porąbany mocno i zdrowo i przedkłada własne widzimisię w postaci wewnętrznego regulaminu nad przepisy ustawy.
    Jak tylko się dowie – obojętne czy od Ciebie czy z Monitora Sądowego – zablokuje konto do dyspozycji syndyka. I dopiero syndyk musi przyjść ze stadem papierów, aby ewentualnie konto odblokować.
    Blokują nawet pieniądze z mocy ustawy ZWOLNIONE ze WSZELKICH ZAJĘĆ jak np. rodzinne, zasiłki, 500+, kwoty wolne i inne. WSZYSTKO BLOKUJĄ I NIC NIE DADZĄ – mimo że z mocy ustawy, powtarzam, są to kwoty WOLNE OD ZAJĘĆ.
    Ja bym zmienił bank – albo bądź na to przygotowana.
    P.S. Nawet PO ZAKOŃCZENIU upadłości mBank porąbany psychicznie i jego dyrektorzy DALEJ NIE ODBLOKUJĄ CI KONTA, jeśli syndykowi nie będzie się chciało przyjść. Niestety – mówię z praktyki i to wielu osób!

    Taka istotna informacja odnośnie mBanku:
    To jest w ogóle porąbany bank – jak ma się zwykłe konto i ustanowi TYLKO pełnomocnika a NIE współwłaściciela, to w razie zajęcia komorniczego TYLKO NA PEŁNOMOCNIKA komornik ZAJMUJE CAŁE KONTO WŁAŚCICIELA, bo tak sobie idioci z mBanku „z warsiawki” wymyślili (bez urazy dla warszawiaków – to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania). W żadnym innym banku nie słyszałem, aby tak było! Warto żebyście wiedzieli, bo wielu osobom się wydaje, że „to nie moje konto, ja tylko kartę mam wyrobioną przez właściciela” – otóż NIE! Jak właściciel ma tam swoje pieniądze – a oczywistym jest, że ma – to komornik konto zajmuje. I pewnie syndyk też… – w sensie jak bank się dowie o upadłości „pełnomocnika”.
    JEST TO NIELEGALNE I BEZPRAWNE – ech, a to Polska właśnie…

    #5693
    Anonim
    Nieaktywne

    Ojej ….
    słyszałam właśnie, że WBK robi mega problemy, zaś PKO podchodzi bardzo dobrze do klientów, nawet w takiej sytuacji.
    Szkoda, że MBank też pojawi się na czarnej liście 🙁 bo do tej pory, będąc ich klientem przez kilkanaście lat byłam strasznie zadowolona z ich usług.

    No nic, syndyk wspominał mi, że mogą być różne problemy, zależne od wewnętrznych regulacji Banku.

    Dostałam też info, że w razie potrzeby syndyk otwiera specjalne konto, na które wpływają nawet te świadczenia, zwolnione ustawowo spod zajęcia, a którymi z takiego konta upadły może dowolnie rozporządzać.

    Wiecie jak to jest z tym „specjalnym” kontem ?

    Co do działań ze strony syndyka, chyba nie będzie problemów w razie konieczności starcia z Bankiem – natrafiłam na bardzo ludzkiego, uprzejmego, rzetelnego i konkretnego 🙂

    #5695
    anheros
    Uczestnik

    Ale to jest konto, na które możesz wpłacać – ale wypłacać już nie bardzo.
    A z drugiej strony – nawet w mBanku syndyk może zwolnić określone wpływy z zajęcia. Z trzeciej strony – do mBanku porąbanego nawet jak przychodzi 500+ oznaczone w przelewie urzędowo jako „R500+” – to i tak (jeśli syndyk nie zwolnił) to mBank zablokuje. Taki inny rodzaj złodziejstwa.
    Generalnie – wszystko w rękach syndyka.

    #5697
    Anonim
    Nieaktywne

    Nie bardzo rozumiem.
    Np. Syndyk uruchomi odrębne konto. Będzie wpływać jedynie STYPENDIUM za staż z UE – zwolnione od zajęcia. To jak to, nie będzie można tym.dysponować ?

    #5698
    anheros
    Uczestnik

    Będzie można nim dysponować, jeśli syndyk tak ustali. Bo samo otwarcie konta przez syndyka tego NIE powoduje – jest to z zasady konto „jakby Pan/Pani miał(a) jakieś pieniądze, to proszę wpłacić”. Automatu nie ma.
    Ale można to ustalić dowolnie – jak sobie wymyśli syndyk.

    #5700
    Anonim
    Nieaktywne

    Dodam tylko, że właśnie to „dysponowanie” zależy od ustaleń syndyka oraz od obowiązujących w danym banku regulaminów wewnętrznych.
    Może być taka opcja, ze upadły może pobrać pieniądze tylko w okienku (i chyba tylko raz w m-cu) – bez możliwości robienia przelewów czy płacenia kartą.

    #5701
    anheros
    Uczestnik

    Tak.
    I ogólnie to konto jest mocno ułomne i ma naprawdę MAŁO wspólnego z normalnym użytkowaniem normalnego konta.
    W końcu ciężko z czymś normalnie, jeśli samem – na czas postępowania upadłościowego – jest się w sensie prawnym w dużej części ubezwłasnowolnionym. I to bez przesady.

    #13839
    Anonim
    Nieaktywne

    Czy takie zablokowane konto można samemu zamknąć, zlikwidować ?.

    #13843
    kazik79
    Uczestnik

    Niestety nie.Dopóki jesteś w upadłości,to kontem może zarządzać wyłącznie syndyk.Zamknąć też może je tylko syndyk,jeśli wystąpisz do niego z takim wnioskiem,a on uzna to za zasadne.

    #13844
    Anonim
    Nieaktywne

    Wyzeruje je przed zamknięciem a jeśli będzie zablokowane to będą pobierać opłatę (6 pln) miesięczną ?. Było darmowe gdy używałem karty 5 czy 6 razy w miesiącu.

    #13850
    moskit
    Uczestnik

    Jeśli na koncie są jakieś środki pieniężne decyzję musi podjąć syndyk. Jeśli konto jest wyzerowane masz prawo zamknąć sam (wojna z bankiem gwarantowana 🙂 ).

    #13853
    Anonim
    Nieaktywne

    Przed blokadą będzie jeszcze jeden przelew, po nim wyzeruję i tyle. A może jeszcze przed blokadą złożyć wniosek o zamknięcie konta ?. W ogóle to po jakim czasie robią te blokady, gdy nie mają info od syndyka. Trochę ogólnie szkoda mi zamykać to konto, robiłem z niego wszystkie opłaty, mam historię etc. No ale skoro tak działają to trudno, zostanę na razie bez konta bankowego.

    #13857
    moskit
    Uczestnik

    „W ogóle to po jakim czasie robią te blokady, gdy nie mają info od syndyka?
    Z automatu po ogłoszeniu o upadłości w MSG.
    Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że nie będzie problemu z zamknięciem konta zrób to przed ogłoszeniem upadłości.

    #13860
    Anonim
    Nieaktywne

    Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że nie będzie problemu z zamknięciem konta zrób to przed ogłoszeniem upadłości.

    Za późno.

    Z automatu po ogłoszeniu o upadłości w MSG.

    O kurczę, serio tak szybko ?. No cóż.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.