Mbank

Otagowane: ,

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
 • Autor
  Wpisy
 • #5683
  Domańska11
  Participant

  Witajcie,
  jestem na etapie, kiedy lada moment bank może zablokować dostęp do konta.

  Czy ktoś z Was, jest może (był) klientem indywidualnym w MBanku w trakcie postępowania upadłościowego?
  Jak MBank reaguje na takich klientów?

  #5691
  anheros
  Participant

  mBank jest za przeproszeniem porąbany mocno i zdrowo i przedkłada własne widzimisię w postaci wewnętrznego regulaminu nad przepisy ustawy.
  Jak tylko się dowie – obojętne czy od Ciebie czy z Monitora Sądowego – zablokuje konto do dyspozycji syndyka. I dopiero syndyk musi przyjść ze stadem papierów, aby ewentualnie konto odblokować.
  Blokują nawet pieniądze z mocy ustawy ZWOLNIONE ze WSZELKICH ZAJĘĆ jak np. rodzinne, zasiłki, 500+, kwoty wolne i inne. WSZYSTKO BLOKUJĄ I NIC NIE DADZĄ – mimo że z mocy ustawy, powtarzam, są to kwoty WOLNE OD ZAJĘĆ.
  Ja bym zmienił bank – albo bądź na to przygotowana.
  P.S. Nawet PO ZAKOŃCZENIU upadłości mBank porąbany psychicznie i jego dyrektorzy DALEJ NIE ODBLOKUJĄ CI KONTA, jeśli syndykowi nie będzie się chciało przyjść. Niestety – mówię z praktyki i to wielu osób!

  Taka istotna informacja odnośnie mBanku:
  To jest w ogóle porąbany bank – jak ma się zwykłe konto i ustanowi TYLKO pełnomocnika a NIE współwłaściciela, to w razie zajęcia komorniczego TYLKO NA PEŁNOMOCNIKA komornik ZAJMUJE CAŁE KONTO WŁAŚCICIELA, bo tak sobie idioci z mBanku „z warsiawki” wymyślili (bez urazy dla warszawiaków – to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania). W żadnym innym banku nie słyszałem, aby tak było! Warto żebyście wiedzieli, bo wielu osobom się wydaje, że „to nie moje konto, ja tylko kartę mam wyrobioną przez właściciela” – otóż NIE! Jak właściciel ma tam swoje pieniądze – a oczywistym jest, że ma – to komornik konto zajmuje. I pewnie syndyk też… – w sensie jak bank się dowie o upadłości „pełnomocnika”.
  JEST TO NIELEGALNE I BEZPRAWNE – ech, a to Polska właśnie…

  #5693
  Domańska11
  Participant

  Ojej ….
  słyszałam właśnie, że WBK robi mega problemy, zaś PKO podchodzi bardzo dobrze do klientów, nawet w takiej sytuacji.
  Szkoda, że MBank też pojawi się na czarnej liście 🙁 bo do tej pory, będąc ich klientem przez kilkanaście lat byłam strasznie zadowolona z ich usług.

  No nic, syndyk wspominał mi, że mogą być różne problemy, zależne od wewnętrznych regulacji Banku.

  Dostałam też info, że w razie potrzeby syndyk otwiera specjalne konto, na które wpływają nawet te świadczenia, zwolnione ustawowo spod zajęcia, a którymi z takiego konta upadły może dowolnie rozporządzać.

  Wiecie jak to jest z tym „specjalnym” kontem ?

  Co do działań ze strony syndyka, chyba nie będzie problemów w razie konieczności starcia z Bankiem – natrafiłam na bardzo ludzkiego, uprzejmego, rzetelnego i konkretnego 🙂

  #5695
  anheros
  Participant

  Ale to jest konto, na które możesz wpłacać – ale wypłacać już nie bardzo.
  A z drugiej strony – nawet w mBanku syndyk może zwolnić określone wpływy z zajęcia. Z trzeciej strony – do mBanku porąbanego nawet jak przychodzi 500+ oznaczone w przelewie urzędowo jako „R500+” – to i tak (jeśli syndyk nie zwolnił) to mBank zablokuje. Taki inny rodzaj złodziejstwa.
  Generalnie – wszystko w rękach syndyka.

  #5697
  Domańska11
  Participant

  Nie bardzo rozumiem.
  Np. Syndyk uruchomi odrębne konto. Będzie wpływać jedynie STYPENDIUM za staż z UE – zwolnione od zajęcia. To jak to, nie będzie można tym.dysponować ?

  #5698
  anheros
  Participant

  Będzie można nim dysponować, jeśli syndyk tak ustali. Bo samo otwarcie konta przez syndyka tego NIE powoduje – jest to z zasady konto „jakby Pan/Pani miał(a) jakieś pieniądze, to proszę wpłacić”. Automatu nie ma.
  Ale można to ustalić dowolnie – jak sobie wymyśli syndyk.

  #5700
  Aldonaa
  Participant

  Dodam tylko, że właśnie to „dysponowanie” zależy od ustaleń syndyka oraz od obowiązujących w danym banku regulaminów wewnętrznych.
  Może być taka opcja, ze upadły może pobrać pieniądze tylko w okienku (i chyba tylko raz w m-cu) – bez możliwości robienia przelewów czy płacenia kartą.

  #5701
  anheros
  Participant

  Tak.
  I ogólnie to konto jest mocno ułomne i ma naprawdę MAŁO wspólnego z normalnym użytkowaniem normalnego konta.
  W końcu ciężko z czymś normalnie, jeśli samem – na czas postępowania upadłościowego – jest się w sensie prawnym w dużej części ubezwłasnowolnionym. I to bez przesady.

  #13839
  100nog@
  Participant

  Czy takie zablokowane konto można samemu zamknąć, zlikwidować ?.

  #13843
  kazik79
  Participant

  Niestety nie.Dopóki jesteś w upadłości,to kontem może zarządzać wyłącznie syndyk.Zamknąć też może je tylko syndyk,jeśli wystąpisz do niego z takim wnioskiem,a on uzna to za zasadne.

  #13844
  100nog@
  Participant

  Wyzeruje je przed zamknięciem a jeśli będzie zablokowane to będą pobierać opłatę (6 pln) miesięczną ?. Było darmowe gdy używałem karty 5 czy 6 razy w miesiącu.

  #13850
  moskit
  Participant

  Jeśli na koncie są jakieś środki pieniężne decyzję musi podjąć syndyk. Jeśli konto jest wyzerowane masz prawo zamknąć sam (wojna z bankiem gwarantowana 🙂 ).

  #13853
  100nog@
  Participant

  Przed blokadą będzie jeszcze jeden przelew, po nim wyzeruję i tyle. A może jeszcze przed blokadą złożyć wniosek o zamknięcie konta ?. W ogóle to po jakim czasie robią te blokady, gdy nie mają info od syndyka. Trochę ogólnie szkoda mi zamykać to konto, robiłem z niego wszystkie opłaty, mam historię etc. No ale skoro tak działają to trudno, zostanę na razie bez konta bankowego.

  #13857
  moskit
  Participant

  „W ogóle to po jakim czasie robią te blokady, gdy nie mają info od syndyka?
  Z automatu po ogłoszeniu o upadłości w MSG.
  Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że nie będzie problemu z zamknięciem konta zrób to przed ogłoszeniem upadłości.

  #13860
  100nog@
  Participant

  Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że nie będzie problemu z zamknięciem konta zrób to przed ogłoszeniem upadłości.

  Za późno.

  Z automatu po ogłoszeniu o upadłości w MSG.

  O kurczę, serio tak szybko ?. No cóż.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.