Villemo

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
  • w odpowiedzi na: CHAD a upadłość #9015
    Villemo
    Uczestnik

    Szansa na upadłość istnieje, należy wykazać, że nie jest się w stanie spłacać swoich zobowiązań. Jeśli chodzi o chorobę/choroby Sąd może poprosić o przedstawienie stosownych dokumentów medycznych w celu potwierdzenia. Może też wymagać opinii/zaświadczeń lekarskich na temat wpływu choroby na poczytalność. Z tym, że….różnie w życiu bywa i wszystko zależy od okoliczności, tudzież podejścia Sądu.
    Moja sąsiadka, kobieta 70 letnia, emerytka całe życie korzystała z kredytów gotówkowych. Całe życie spłacała te kredyty. Był czas, że doszły i „chwilówki” typu Provident i inne. Aż przyszedł taki moment, że sąsiadka zaczęła mieć problemy z pamięcią. nie pamiętała nr kodu do drzwi wejściowych, po wyjściu na osiedle, krążyła w kółko, wyszła z psem na spacer i wróciła do domu bez psa itd.itd., przykładów można by mnożyć. Sąsiadka udała się do banku PEKAO SA, w którym miała konto, gdzie wpływała jej emerytura. W banku zaproponowano jej pożyczkę 7000 zł. Spisano umowę, bank pobrał prowizję, pieniądze zostały wypłacone gotówką do łapki. Sąsiadka nie pamiętała, żeby zawarła z bankiem jakąkolwiek umowę ani faktu otrzymania gotówki do ręki. Pieniądze szlag trafił. Syn sąsiadki przez przypadek dowiedział się o pożyczce z banku i poszedł z matką do banku wyjaśnić sprawę. Panie z banku powiedziały, że sąsiadka sama chciała i prosiła o udzielenie pożyczki, a klientowi się przecież nie odmawia. Na stwierdzenie, że bank udzielił pożyczki osobie mającej problemy z pamięcią, pracownicy banku nabrali wody w usta. Bank został poinformowany, że sprawa zostaje zgłoszona do prokuratury. Miesiąc później sąsiadka zmarła. Bank nie żądał spłaty kredytu od syna sąsiadki, pożyczka została umorzona. Opisałam tą historię, ponieważ banki mają plan sprzedaży, który muszą wypracować. Wcisną umowę pożyczki każdemu, kto pozytywnie przejdzie weryfikację.

    w odpowiedzi na: Termin zapłaty aktywnej umowy #9007
    Villemo
    Uczestnik

    Ja w swoim wniosku nie wpisywałam umowy abonenckiej o telefon, z prostej przyczyny, że o tym nie wiedziałam. Składałam wniosek samodzielnie, bez niczyjej pomocy, kierowałam się instrukcją Upadłości Konsumenckiej wydanej w 2015r. Umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych miałam czynną, bez zaległości. W momencie ogłoszenia mojej upadłości i ukazania się obwieszczenia w Monitorze, operator sam się zgłosił i został ujęty przez Syndyka w liście wierzycieli. Umowa o świadczenie usług nie została wypowiedziana, mało tego w tym czasie skończyła mi się umowa i zawierałam nową. Syndyk nigdy ne pytał jakiej marki mam telefon, nie żądał umowy abonenckiej, ani faktur. Mam operatora w PSW, gdzie płacę zgodnie z listą, ale wpłata drobnych kwot spowoduje na moim koncie abonenckim nadpłatę.

    w odpowiedzi na: Zablokowany dostęp do konta #8811
    Villemo
    Uczestnik

    Przepraszam, czy to Twoje prywatne forum?
    Ty nic nie musisz rozumieć, jeśli chodzi o moją sytuację, ale kultura osobista wymaga taktu a nie agresji w wypowiedziach.
    Masz najwyraźniej problem, jest coś co Cię drażni w innych, ponieważ nie akceptujesz tego w sobie…
    Odpowiem Ci:
    Na logikę zwyczajnie i po prostu – skoro mam prawomocny PSW, to jest oczywiste, że mam Postanowienie o upadłości.

    w odpowiedzi na: Zablokowany dostęp do konta #8799
    Villemo
    Uczestnik

    Czytam ze zrozumieniem, jeśli masz co do tego wątpliwości.
    Tylko nie wiem, czy spotkałeś się z tym, że co bank, co człowiek to dowolna interpretacja.
    Syndyk powiedział, że mam przedstawiać prawomocne orzeczenie PSW. Ostatni dokument, który kończy postępowanie upadłościowe zwraca upadłemu zarząd nad majątkiem.
    I bardzo proszę nie oceniaj pochopnie.

    w odpowiedzi na: Zablokowany dostęp do konta #8778
    Villemo
    Uczestnik

    Witam wszystkich forumowiczów,
    Ja czekałam 29 miesięcy na PSW od ogłoszenia upadłości. Sprawa również była bardzo prosta…W trakcie tego czasu zmieniał mi się kilkakrotnie sędzia komisarz.
    Anheros, gwoli wyjaśnienia „Bank PEKAO SA nie chce mi odblokować rachunku na podstawie uprawomocnionego PSW, żądają ode mnie prawomocnego orzeczenia o upadłości(sic!).”
    Cały czas pisałam o tym, że dla pracowników banku prawomocny PSW jest tylko zwykłym planem spłaty, na podstawie którego oni nie odblokują rachunku.
    Miłego dnia.

    w odpowiedzi na: Zablokowany dostęp do konta #8696
    Villemo
    Uczestnik

    @antheros – ja już im (bankowi) dałam prawomocne orzeczenie PSW !!!
    A pracownik banku po konsultacji z dyrektorem placówki żądają ode mnie prawomocnego orzeczenia o upadłości!
    Czy już teraz wiesz o co chodzi?
    Czytaj, proszę moje posty dokładnie.

    w odpowiedzi na: Ogłoszenie upadłości – blokada rachunku bankowego #8694
    Villemo
    Uczestnik

    W kolejnym poście doprecyzuję odpowiedzi na pytania, żeby było jasność i ne było wątpliwości.

    w odpowiedzi na: Ogłoszenie upadłości – blokada rachunku bankowego #8693
    Villemo
    Uczestnik

    Napisałam – Na pytanie czy można prowadzić DG mając upadłość – odpowiem – jeśli mamy prawomocnie zakończoną upadłość można prowadzić DG.

    w odpowiedzi na: Ogłoszenie upadłości – blokada rachunku bankowego #8691
    Villemo
    Uczestnik

    Kurcze mi na tym forum brakuje tego, że ludzie się za mało dzielą swoimi historiami. Ciągle tylko przychodzą nowi. I zadają banalne pytania. I w kółko wałkujemy to samo. Czy można prowadzić dg mając upadłość? Czemu syndyk zabiera listy? Ile trwa upadłość? Co może zabrać a co nie? Co to jest plan spłaty wierzycieli Itd itp

    Na pytanie czy można prowadzić DG mając upadłość – odpowiem – jeśli mamy prawomocnie zakończoną upadłość można prowadzić DG.
    Czemu syndyk zabiera listy? – po to by mieć kontrolę nad upadłym. Czasem z korespondencji można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć. Pewna Pani zataiła przed syndykiem posiadanie samochodu. Pocztą przyszła polisa ubezpieczeniowa i tym sposobem syndyk się dowiedział o tym, że upadła ma auto. Poza tym różna korespondencja przychodzi… Ustalenie planu spłaty wierzycieli, a następnie jego realizacja to kolejne etapy postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Są one kluczowe z punktu widzenia całej regulacji dotyczącej tej materii. Ustalenie planu spłaty następuje w formie postanowienia wydanego po przeprowadzeniu rozprawy. Przeprowadzenie rozprawy w tym zakresie na przede wszystkim na celu stworzenie możliwości skonfrontowania oczekiwań upadłego i wierzycieli. Zgodnie z wykładnią literalną przepisów art. 4917 ust. 1 PUiN są nie może odrzucić wniosku upadłego w przedmiocie ustalenia planu spłaty. W postanowieniu sąd orzeka również o umorzeniu części wierzytelności. Pozycja upadłego konsumenta jest w tym zakresie mniej korzysta niż upadłego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną. Bowiem w stosunku do tego ostatniego możliwe jest całkowite umorzenie długów pozostałych po fazie likwidacyjnej. Konsument zaś może tylko liczyć na częściowe ich umorzenie. Wydając przedmiotowe postanowienie, sąd zobowiązany jest wziąć pod uwagę „możliwości zarobkowe upadłego, wysokość niezaspokojonych wierzytelności i realność ich zaspokojenia w przyszłości” – na mocy art. 370 ust. 1 PUiN.

    w odpowiedzi na: Zablokowany dostęp do konta #8688
    Villemo
    Uczestnik

    U mnie było tak:
    Syndyk polecił mi założenie rachunku bankowego w banku BZ WBK. Na to konto wpływała część mojego wynagrodzenia z zajęcia.
    Rachunek bankowy w moim pierwotnym banku PEKAO SA miałam zajęty i nadal mam przez komornika (pisałam o tym w poprzednim poście). Pozostała część wynagrodzenie wpływała na inne konto. Bank PEKAO SA nie chce mi odblokować rachunku na podstawie uprawomocnionego PSW, żądają ode mnie prawomocnego orzeczenia o upadłości(sic!). Kompletne nieporozumienie. Syndyk mi powiedział, że pracownik banku winien udać się do swojego działu prawnego i poprosić prawnika o wykładnię. A jeśli prawnik ma wątpliwości – niech się doszkoli z przepisów Prawa Upadłościowego. Przede mną długa droga do odzyskania normalności, bo wszyscy się uczymy jak procedować upadłości konsumenckie i ich zakończenie. Nie wszyscy znają przepisy…

    w odpowiedzi na: Bank nie uznaje prawomocnego orzeczenia PSW #8685
    Villemo
    Uczestnik

    @Moskit i @anheros ogromnie dziękuję za informacje. Napiszę pismo do centrali banku.
    Dam znać na forum co z pisma wynikło.

    Villemo
    Uczestnik

    A to ciekawe…Czy powinnam otrzymać od Syndyka stan rozrachunków konta? Czy raczej powinnam zamówić akta sprawy w Sądzie i tam sprawdzić? W listopadzie , tuż przed sprawą przeglądałam akta, zapoznawałam się dokumentami. Był tam podany stan środków znajdujacych się w masie, ale doszło potrącenie z wynagrodzenia za listopad, grudzień i styczeń…Czy Syndyk powinien po otrzymaniu prawomocnego orzeczenia złożyć raport i zakończeniu zarządu nad moim majątkiem?

    w odpowiedzi na: Bank nie uznaje prawomocnego orzeczenia PSW #8676
    Villemo
    Uczestnik

    Bank PEKAO SA.
    Syndyk powiedział, że mam to załatwić we własnym zakresie.

    w odpowiedzi na: Odzyskanie dokumentów od syndyka #8667
    Villemo
    Uczestnik

    Witam wszystkich,
    jak to jest ze zwrotem dokumentów od Syndyka?
    Syndyk otrzymał ode mnie segregator z oryginałami dokumentów (umowy kredytowe, dokumenty medyczne, pisma od komorników).
    Poprosiłam o zwrot segregatora z moimi dokumentami, syndyk powiedział, że nic nie będzie zwracał.
    ???
    Czy to normalne? Dwa lata temu musiałam dostarczyć dokumenty Syndykowi i musiały to być oryginały.
    W jaki sposób mogę upomnieć się o zwrot tych dokumentów?

    Villemo
    Uczestnik

    Napisałam maila do Sądu, otrzymałam odpowiedź od Urzędnika, że data prawomocności to 28.12.2018r.
    Syndyk się ze mną nie zgadza, wg. niego data prawomocności to data 06.02.2018r.
    Ok, napiszę pismo do Sądu, mam nadzieję, że dostanę odpowiedź przed 15.04.2018r.
    Na razie nie mam z czego, czekam za zwrot środków z masy.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)