tomek001

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 63)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Upadłosc #21210
  tomek001
  Uczestnik

  weź trochę poprawkę na to co mówi zwłaszcza w kwestii czasu, ja złozyłem wniosek w maju, w czerwcu 2021 ogłosili mi upadłość a syndyk zszedł z wynagrodzenia i kont oraz dostałem plan spłat w marcu 2022 , więc 9 miesięcy. A syndyk mówił pamiętam jak dziś „u pana prawie bez majątku 4 miesiące i po sprawie”.

  w odpowiedzi na: Upadłość konsumencka czy coś innego? #21198
  tomek001
  Uczestnik

  ja miałem 30 tys długow i dostałem upadlosc (hazard , brak majatku, wynagrodzenie ok 3000zl) , plan splaty na 2 lata.

  50 tys zlotych to masz samych odsetek karnych okolo 6 tys rocznie / 12 miesiecy = 500 zł samych odsetek ci rosnie, dodatkowo komornik od kazdej zlotowki zabiera 8% chyba w zaleznosci z czego ci zabral. Wiec jesli z 3000 zl zabierze ci 800 (zostawi minimalna) to i tak z 800zl odciagnie 8% czyli znow jakies 70zl miesiecznie.

  Pytasz czy mozna dostac plan splat zeby nie zabierali az do kwoty minimalnej, sąd to wezmie pod uwage przy rozpatrywaniu wniosku o upadlosc! nie boj zaby.

  JA bym skladal wniosek o upadlosc, ewidetnie nie radzisz sobie ze splata zobowiazan. A komornik jesli siadzie na wynagrodzeniu czy koncie to tez Ci zostawi minimalną.

  Co to w ogole znaczy „szkoda dla 50 tys oglaszac upadlosc” nie rozumiem? Przeciez i tak ma juz narobione w BIKu i tak, wiec kredytu nowego nei dostanie, zreszta nie po to oglasza sie upadlosc i chce zejsc z dlugow, zeby brac kolejne.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 dni, 17 godzin temu przez tomek001.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 dni, 17 godzin temu przez tomek001.
  w odpowiedzi na: Historia Tomka , hazard #21102
  tomek001
  Uczestnik

  Wpadam od czasu do czasu na forum popisac. U mnie juz trzecia rata niedlugo pojdzie na splate, jeszcze 21 i wolny od dlugow. Nigdy wiecej nie wezme niczego na raty, chocbym mial zrec chleb z mlekiem ;D

  w odpowiedzi na: Ubieganie się o kredyt po upadłości #21101
  tomek001
  Uczestnik

  pozyczylbys pieniadze komus kto przeszedl pare lat temu upadl, niewyciagnal wnioskow i nadal chce sie zadluzac? bo ja nie .

  w odpowiedzi na: Chcę złożyć wniosek o upadłość, proszę o pomoc. #21100
  tomek001
  Uczestnik

  1. malo prawdopodobne
  2. nie skresla
  3. nie, jedynie moze sprzedac twoj udzial w nieruchomosci
  4. uzna to co twoje
  5. minimalna krajowa
  6. mozesz sam napisac wniosek, nie trzeba nikomu nic placic
  7. z grubsza tak
  8. wypadaloby miec juz opoznienia, zaczekalbym osobiscie na termin zaplaty i wtedy skladal wniosek o upadlosc

  w odpowiedzi na: Rozprawa w Sądzie #21017
  tomek001
  Uczestnik

  spora kwota w planie spłat, a jesli jest prawda to co mowisz, że dzieki temu splacisz wszystkich wierzycieli praktycznize w calosci, to Sąd chyba jest slabo poinformowany bo sa przepisy, ze plan splat nie moze trwac dluzej niz dwa lata w twoim przypadku.

  Poczytaj przepisy

  1b.
  W przypadku gdy w drodze wykonania planu spłaty wierzycieli dłużnik spłaci co najmniej 70% zobowiązań objętych planem spłaty wierzycieli, które w postępowaniu upadłościowym prowadzonym zgodnie z przepisami części pierwszej zostałyby uznane na liście wierzytelności, plan spłaty wierzycieli nie może zostać ustalony na okres dłuższy niż rok.
  1c.
  W przypadku gdy w drodze wykonania planu spłaty wierzycieli dłużnik spłaci co najmniej 50% zobowiązań objętych planem spłaty wierzycieli, które w postępowaniu upadłościowym prowadzonym zgodnie z przepisami części pierwszej zostałyby uznane na liście wierzytelności, plan spłaty wierzycieli nie może zostać ustalony na okres dłuższy niż dwa lata.

  Ja bym się odwoływał od postanowienia. Podstawowym celem upadlosci jest oddluzenie, a nie splata wszystkich wierzycieli w calosci.

  w odpowiedzi na: Długie działanie syndyka #21004
  tomek001
  Uczestnik

  podobne wrazenie odnioslem gdy trwalo moje postepowanie upadlosciowe, jakoby syndyk sie ociagal z niektorymi sprawami. Uzbroj sie w cierpliwosc jeszcze te pare miesiecy, jak juz syndyk wysle projekt planu splat to trzymaj kciuk za szybka rozprawe i brak zazalen na postanowienie i to tyle.

  w odpowiedzi na: Po ustaleniu wynagrodzenia syndyka co dalej #20934
  tomek001
  Uczestnik

  u mnie wszystko odbylo sie na niejawnych rozprawach, ani odnosnie ogloszenia upadlosc ani odnosnie ustalenia planu splat nie jezdzilem i nie bylem wzywany na zadne rozprawy. Swoja droga, po co ? skoro wszystkie informacje odnosnie mojego stanu majatkowego, sytaucji rodzinnej sad ma we wniosku o upadlosc i ewentualnie pozniejszych pismach?

  w odpowiedzi na: Wniosek o zmiane psw #20911
  tomek001
  Uczestnik

  Jakie zarobki i jaka rata i na ile czasu?

  w odpowiedzi na: początek upadłości #20906
  tomek001
  Uczestnik

  Syndyk za darmo nie pracuje. Zalozmy ze zarabiasz 3000 zł miesiecznie, kwota wolna która dostaniesz to na dzisiaj około 2200. Syndyk więc włączy do masy upadlosci 800zl miesiecznie.
  Zalozmy ze przez pol roku uzbieralo sie 6 x 800 = 4800 zl. Najpeirw z masy nie spłaca sie wierzycieli a koszty postępowania, czyli wynagrodzenie syndyka. 4800 zł najpierw pojdzie na syndyka.

  U mnie bylo tak, w masie upadlosci zebralo sie okolo 5tys zlotych a koszty postepowania wyniosly okolo 8 tys. Pierwsze szesc rat planu splat splacam na konto Skarbu Panstwa by splacic koszty postepowania, dalsze osiemnascie (dostalem plan na 24 miesiace) juz na wierzycieli.

  w odpowiedzi na: Historia Tomka , hazard #20876
  tomek001
  Uczestnik

  Ostateczne podsumowanie mojej upadłości.

  1. Maj 2021 wyslanie wniosku o upadlosc
  2. Czerwiec 2021 ogloszenie upadlosci przez Sąd
  3. Czerwiec 2021 wizyta syndyka w domu
  4. Czerwiec-wrzesien – licytacja majątku
  5. Grudzien 2021 ostateczny plan podziału
  6. Styczen 2022 rozprawa o planie spłat
  7. Luty 2022 prawomocność PSW

  W masie upadlosci zebrałem ok 4000zł, koszty postępowania okolo 7500zł.

  Plan spłat na 24 miesiące po 310zł każda rata, pierwsze sześć rat na koszty postępowania, reszta dla wierzycieli. Koniec spłacania Marzec 2024.

  Długów które zgłosiłem do syndyka około 28 tys złotych
  Długi które wierzyciele zgłosili około 15 tys.
  Na jedenastu wierzycieli zgłosiło się pięciu.

  Osobiście nigdy nie wezmę więcej pożyczki czy kredytu, wolę jeść chleb z mlekiem niż żyć na łasce banku.

  Życze wszystkim powodzenia w wychodzeniu z zadłużenia. Nie żałuję decyzji o upadłości, długi nie były duże ale same odsetki rocznie to było około 3 tys złotych.

  Pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Czy składać nowe sprawozdanie? #20875
  tomek001
  Uczestnik

  jaja jak berety w sądach 😀 najpierw nie że zapłacił, potem ty zapłaciłeś, a potem sprostowanie że jednak było zażalenie i temu sie to wszystko przesunęło.

  Burdel na kółkach.

  w odpowiedzi na: Konto w Banku #20874
  tomek001
  Uczestnik

  nie, jak sad postanowi o planie splat, czekasz az sie uprawomocni (po 7 dniach – chyba ze bedzie zazalenie na postanowienie) i wtedy syndyk schodzi z wynagrodzenia i konta

  w odpowiedzi na: Sprawozdanie roczne plan Spłaty pomocy #20791
  tomek001
  Uczestnik

  1. tak
  2. nie, skladasz tylko zeznacznie podatkowe!
  3. tez powinienes otrzymac pit od wierzyciela, ktorzy umorzyl czesc dlugu
  4. nie
  5. wykazujemy jedynie te skladniki majatku ktore przekraczaja srednie wynagrodzenie w gospodarce
  6. jedno rozliczenie podatkowe dolaczasz,a nie osiem!
  7. raczej nie, ale jesli hazard byl powodem upadlosci i znowu grasz to XD

  w odpowiedzi na: Sprawozdanie roczne plan Spłaty pomocy #20790
  tomek001
  Uczestnik

  „OBOWIĄZKI UPADŁEGO W OKRESIE WYKONYWANIA PLANU SPŁATY
  Ponieważ plan spłaty wykonywany jest osobiście przez upadłego, niezbędne są instrumenty prawne pozwalające na kontrolę wykonywania planu spłaty.
  Do takich instrumentów należy zaliczyć sprawozdanie upadłego z wykonania planu spłaty za poprzedni rok kalendarzowy.

  Art. 49118 ust. 3 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe (tekst jednolity: Dz.U. z 2019 r. poz. 498, dalej: p.u.).

  Upadły jest obowiązany składać sądowi corocznie, do końca kwietnia, sprawozdanie z wykonania planu spłaty wierzycieli za poprzedni rok kalendarzowy, w którym wykazuje osiągnięte przychody, spłacone kwoty oraz nabyte składniki majątkowe o wartości przekraczającej przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku za ostatni kwartał okresu sprawozdawczego, ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Do sprawozdania upadły dołącza kopię złożonego rocznego zeznania podatkowego.

  Sprawozdanie upadłego jest sprawozdaniem rocznym, z tym że pierwsze sprawozdanie powinno zostać sporządzone za okres od prawomocnego ustalenia planu spłaty do 31 grudnia roku, w którym plan spłaty został ustalony.

  SPRAWOZDANIE DŁUŻNIK MA ZŁOŻYĆ W TERMINIE WŁAŚCIWYM DO ZŁOŻENIA ROCZNEGO ZEZNANIA PODATKOWEGO, Z TEGO TEŻ POWODU SKORELOWANO TEN TERMIN Z TERMINEM SKŁADANIA ZEZNANIA, KTÓRE DŁUŻNIK MA OBOWIĄZEK DOŁĄCZYĆ DO SPRAWOZDANIA.
  Sprawozdanie upadłego może być złożone przez pełnomocnika. Sprawozdanie podlega złożeniu bez potrzeby uprzedniego wezwania przez sąd do wypełnienia tego obowiązku.

  Treść sprawozdania. W sprawozdaniu upadłego podać należy:
  informację o osiągniętych przychodach. Należy przyjąć, że chodzi tu o sumaryczną kwotę przychodów. Nie ma znaczenia, na jakim obszarze podatkowym przychody te zostały osiągnięte (chodzi także o przychody np. z pracy za granicą). Ustawodawca nie zobowiązuje upadłego do ujawnienia rodzaju źródeł przychodów.
  informację o spłaconych kwotach. Przy czym zestawienie powinno być tak sporządzone. aby była możliwa kontrola prawidłowości zaspokojenia poszczególnych wierzycieli;
  nabyte składniki majątkowe o wartości przekraczającej dwukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wartość składników majątkowych należy określić według dnia nabycia, a nie według daty sporządzenia lub wniesienia sprawozdania;
  załącznik do sprawozdania, który powinien być “kopią rocznego zeznania podatkowego”. Przepisy nie rozstrzygają jednoznacznie o tym, czy jeżeli upadły rozlicza się poza polskim systemem podatkowym, to czy obowiązany jest do przedstawienia właściwego zeznania podatkowego.
  Konsekwencją niezłożenia sprawozdania przez upadłego może być uchylenie planu spłaty wierzycieli. W razie uchylenia planu spłaty wierzycieli zobowiązania upadłego nie podlegają umorzeniu.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 63)