Szusa000

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 19)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #11509
  Szusa000
  Participant

  Witam ponownie,

  Dzisiaj otrzymałem pismo od sądu, że wniosek o upadłość został przez sąd rozpatrzony i zaakceptowany, został wyznaczony syndyk itp. Chciałbym się dowiedzieć, w obecnej pracy mam umowę do końca września, jeśli umowa nie zostanie przedłużona i stracę pracę, jak dalej wygląda takie postępowanie upadłościowe?

  Pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #9927
  Szusa000
  Participant

  Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi, wiem już na pewno o wiele więcej niż wiedziałem jeszcze parę godzin i pare miesięcy wcześniej , nie ukrywam, że zacząłem się teraz naprawdę bać tego, co będzie, mam tylko nadzieję, że podjąłem dobrą decyzję i wszystko się skończy dobrze.W końcu, to co teraz się dzieje, jestem tylko i wyłącznie sam sobie winny 🙂

  Pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #9925
  Szusa000
  Participant

  Zaraz po tym jak dokonałem pierwszego wpisu w dniu dzisiejszym postanowiłem zadzwonić do wszystkich swoich komorników, którzy zajęli mi wynagrodzenie i tutaj już kompletnie zaczynam czegoś nie rozumieć, pani z kadr w pracy przeze mnie poproszona o wysłanie wszystkich skanów dokumentów od komorników z kwotami do zapłaty, otrzymałem skany 4 komorników, w sumie była to kwota ok. 13000zl, pisma były z końca lipca poprzedniego roku, obliczylem wszystkie kwoty, które były potrącane z wynagrodzenia (podstawa, premia),po moich obliczeniach do tego miesiąca wyszło, że do spłaty zostało ok. 5500-6000zl, dodałem 2tys(odsetki,itp) wyszło mi ok 8000zl, dzwonię do wcześniej wspomnianych komorników, dodzwoniłem się do trzech i z samych trzech komorników wyszła kwota 10000zl, do czwartego nie udało mi się dodzwonić, więc na pewno też jest kwota inna, pewnie wyższa od kwoty, którą dostałem od pani z kadr. Nie sądzę, żeby czterech różnych komorników chciało ze mną podpisać ugodę, ponieważ uważam, że nie byłbym w stanie zaspokoić ich wymganiań, co do kwoty spłaty w takiej ugodzie. Dodatkowo strasznie odczuwam popełnione przez siebie błędy w przeszłości i chciałbym poprostu mieć to za sobą.

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #9922
  Szusa000
  Participant

  Mam przez to rozumieć, że poza tym, że Syndyk zajmie mi dopuszczalną część z wynagrodzenia, to przy okazji jeszcze 1500zl, które mi zostawi, bank zablokuje i nie będę miał do nich dostępu, tak?

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #9916
  Szusa000
  Participant

  Witam Ponownie.

  Jestem po rozprawie o upadłość z dnia dzisiejszego. Upadłość konsumencka dojdzie do skutku, muszę tylko donieść Pit-y z lat wymaganych przez sąd i na rozprawie niejawnej Pani Sędzina zapozna się wymaganymi dokumentami i zatwierdzi upadłość. Rzecz, która mnie bardzo zaniepokoiła, to informacje od Sędziny, że jeśli nastąpi upadłość, to wcale nie znaczy, że moje zajęcie wynagrodzenia zostanie anulowane, ponieważ zamiast komorników, to Syndyk zajmie mi wynagrodzenie do kwoty minimalnej, żeby zaspokoić w jakiejś części wierzycieli i dopiero po upływie ok. 7-8msc Syndyk będzie robił plan spłaty, zwolni moje wynagrodzenie i umówi się ze mną przykładowo na 200zł co miesiąc, dodatkowo może spieniężyć mój majątek z wynajmowanego pokoju, stary telewizor, laptop. Zostałem jeszcze ok. pół roku temu poinformowany przez swojego Radce Prawnego jak jeszcze z nim współpracowałem, że jeśli nastąpi upadłość konsumencka, to z tym dniem są zwalniane wszystkie zajęcia od komorników (konto, wynagrodzenie) i dopiero po jakimś okresie czasu Syndyk będzie chciał zrobić plan spłaty na rzecz wierzycieli, których miałem. Czytałem sporo na temat upadłości konsumenckiej, jak następuje, co się dzieje po ogłoszeniu i może gdzieś przeoczyłem, nie zapamiętałem, ale nie wydaje mi się, żebym gdzieś doczytał informacje, ze Syndyk po ogłoszeniu upadłości zajął całe wynagrodzenie,z tego wynagrodzenia pokrył koszty sądowe, i zaspakajał z tego wierzycieli. Bardzo chciałbym się dowiedzieć od Was jak jest w praktyce, czy rzeczywiście jest tak, że Syndyk zajmuje wynagrodzenie jak komornik, czy jest jednak inaczej. Dodam też, że do spłaty zostało mi ok. 8000zł, co jest raczej niezbyt dużą kwotą patrząc na to ile spłaciłem, niestety chciałbym mieć, to już wszystko za sobą, ale wychodzi na to, że może być inaczej. Bardzo proszę o odpowiedzi, będę niewymownie wdzięczny.

  Pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #9275
  Szusa000
  Participant

  Proszę o radę. Nie znalazłem żadnej umowy odnośnie wziętych zobowiązań, co z tym zrobić? Druga sprawa, miałem również ukazać kopie pit 2007-2015, z tym, że rozliczalem się wcześniej w mieście gdzie mieszkałem i nie jestem w stanie wziąć wolnego w pracy i specjalnie jechać 200km po pity, co z tym? Za wszystkiego odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #9174
  Szusa000
  Participant

  Witam ponownie,

  Otrzymałem pismo w dniu dzisiejszym od sądu z wyznaczoną datą sprawy na dzień 10.04 (w końcu!), lecz martwi mnie drugie pismo, które było dołączone, jest w nim napisane, że muszę w przeciągu 10 dni dostarczyć kopie wszystkich umów, pożyczek i kredytów, różnież kopie pit za 2007-2015, z pitem aż takiego problemu nie powinni być, lecz z samymi umowami już tak, przeprowadziłem się do innego miasta i wymaganych umów raczej nie mam, a przynajmniej nie wszystkie, teraz pytanie, co się stanie jeśli nie dostarczę wymaganych umów, a przynajmniej jakiejs części? Za odpowiedź będę wdzięczny.

  Pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #8341
  Szusa000
  Participant

  Na umowie 1500zl, zapłaciłem 500. Nie chciałbym mu zapłacić reszty, moim zdaniem na to poprostu nie zasłużył, lecz coś mi się wydaje, że będę musiał zapłacić.

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #8336
  Szusa000
  Participant

  Zaczynam żałować, że nie zająłem się sam sprawa od samego początku. Radca prawny, który zajmował się moją sprawą, poprosił mnie o wszystkie pisma, które dostałem od wierzycieli, zrobił kopie i razem z wnioskiem o upadłość złożył w sądzie. Czytając wypowiedź „Złozyles wniosek bez kopii w jednym egzemplarzu”, domyślam się, że też tak uczynił. Wyjasnialoby to, czemu muszę uzupełnić teraz dokumenty. Pewnie poczekam sobie jeszcze na decyzję w mojej sprawie, cóż, myślałem, że wszystko zrobi radca. Myliłem się.

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #8270
  Szusa000
  Participant

  Nie sprecyzowałem do końca poprzedniego pytania, czy wystarczy, że zrobię kopie wcześniej dołączonych dokumentów do wniosku?

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #8269
  Szusa000
  Participant

  Dostałem w końcu pismo od sądu. Muszę uzupełnić po 1 odpisie wszystkich załączonych do wniosku dokumentów, jakaś podpowiedź, co dokładnie mam zrobić?

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #8236
  Szusa000
  Participant

  Pytanie trochę na inny temat.
  Czy mógłbym wytoczyć sprawę swojemu Radcy Prawnemu, za brak kompetencji i niewywiązywanie się z warunków umowy? Wniosek, który miał złożyć o upadłości konsumenckiej, złożył po 2 msc jak miał to zrobić, jak rzeczywiście złożył, to mi powiedział, że był się dowiedzieć na jakim etapie jest mój wniosek i powiedział, że jest dużo wniosków dlatego tak długo to trwa, dwa tygodnie później 13.12.18 mówił, że złożył wniosek o przyśpieszenie rozpatrzenia wniosku o upadłość bezpośrednio u Sędziny, tak mi mówiono ponieważ Panie w sekretariacie nic na ten temat nie wiedziały, a skoro był u Sędziny, to pewnie by się dowiedział, że 4.12.2018 był wyznaczoną datą na uzupełnienie dokumentów. W ostatni piątek zapytałem, czy może się czegoś dowiedzieć, ponieważ niewiadomo kiedy dojdzie do mnie list z sądu, odpisał „sprawdzę” napisałem do niego dzisiaj „czy coś starał się już sprawdzić” nic nie odpisał, zapytałem drugi raz, to mi odpowiedział „a może złożyć pismo do prezesa” Jakieś rady? Niestety nie stać mnie na drugiego radce prawnego, więc pewnie będę musiał już skończyć sprawę z upadłością sam, szkoda tylko, że wziął kasę i tak się zachował. Nie sądziłem, że akurat ta osoba zrobi mnie, brzydko mówiąc, w kulki.

  Pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #8052
  Szusa000
  Participant

  Skontaktowałem się dzisiaj po raz kolejny z sądem (dzwoniłem w każdym tygodniu po razy), dowiedziałem się, że Sędziana mojej sprawy wzywa do uzupełnienia dokumentów, Pani, z którą rozmawiałem poinformowała mnie też, że wezwanie o uzupełnienie dokumentów jest z dnia 04.12.2017, pytając czemu wcześniej mi tego nie powiedziano jak dzwoniłem, Pani odpowiedziała, że nie miała tego w systemie, a pytając o pismo, pismo zostało wysłane wczoraj 25.01.2018… Pomijając już to, może ktoś jest w stanie mi powiedzieć o jakie dokumenty uzupełniające może chodzić? We wniosku była informacja, że nie posiadam żadnego majątku, wykazałem wszystkich wierzycieli z dokumentacją, nie za bardzo wiem, o czym mogłem zapomnieć lub mój radca prawny mógł zapomnieć. Trochę mnie ta informacja zaniepokoiła.

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #7937
  Szusa000
  Participant

  Maciej 1968. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale tzn, że ogłoszenie upadłości w przypadku Pana Żony, trwało 2,5 roku?

  w odpowiedzi na: Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek #7854
  Szusa000
  Participant

  Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 19)