Robert86

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Pensja plus duże premie #16085
  Robert86
  Participant

  Poproszę panie by wysłały do syndyka pismo z opisem jakie cykliczne dodatki są przyznawane w zakładzie i z jakiego tytułu pochodzą. Wtedy się wyjaśni czy obejmuje czy nie. Bo może być tak że w niektórych zakładach tzw. „wczasy pod gruszą” czy inne cykliczne świadczenia wypłacane są z jakiegoś funduszu który nie kwalifikuje się do zajęcia czyli omija nieco przepisy prawa bo inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Syndyk powiedział też że to nie jest jego widzi mi się tylko on się kieruje sztywnymi literami prawa. Nie da się z nim niczego negocjować ani dogadywać się bo jego obowiązuje prawo i tego się trzyma. Wszelkie prośby to do sędziego-komisarza ewentualnie.

  w odpowiedzi na: Pensja plus duże premie #16079
  Robert86
  Participant

  Syndyk powiedział że jeśli kadry mają jakieś wątpliwości co do tego co zajmuje syndyk to muszą mu napisać jakie są to kwoty i z jakiego tytułu są wypłacane a on im powie czy są obejmowane przez zajęcie czy nie. Trochę to zabrzmiało tak jakby chciał powiedzieć że panie są niekompetentne skoro tego nie wiedzą.
  Za pierwszym razem gdy w kadrach byłem to powiedziały iż to zajęcie ma ten sam charakter jak zajęcie komornicze więc np. tzw. „wczasy pod gruszą” też obejmuje, ale z drugiej strony jak rozmawiałem z kimś kto ma faktyczne zajęcie komornicze to powiedział że tego nie obejmuje czyli tak jakby panie były nieco zdezorientowane albo faktycznie nie są pewne. Znów muszę tam iść i im powiedzieć to co tu wam piszę to może coś się wyjaśni w końcu.

  w odpowiedzi na: Pensja plus duże premie #16073
  Robert86
  Participant

  Po prostu zadzwonię do niego i się zapytam jak to z tymi dodatkami socjalnymi, bo logicznie rozumując skoro pobiera 50 % pensji to każdy inny wpływ nie związany z zarobkami powinien zostać nienaruszony tak ? Chyba że ja źle myślę.

  w odpowiedzi na: Pensja plus duże premie #16070
  Robert86
  Participant

  Gdy w kadrach zapytałem co z dodatkami socjalnymi, pani powiedziała że syndyk przejmuje je w całości, 50 % wynagrodzenia i zostawia minimalną pensję ( teraz 2600 brutto ). Mniejsza o to iż uważam że to nie fair szczególnie że nie są to składniki mojego wynagrodzenia bo to inna sprawa ale gdy rozmawiałem ze znajomym który ma zajęcie komornicze u mnie w pracy powiedział że dodatki otrzymuje normalnie bo dogadał się z komornikiem. Nie wiem czy to prawda ale załóżmy że tak. Moje pytanie brzmi więc tak :
  Ktoś napisał na innym forum że jeśli chcemy poprosić o zmianę ilości odciąganych pieniędzy lub poprosić o jakiekolwiek zmiany, trzeba napisać do sędziego komisarza z zapytaniem. Czy jednak można z taką prośbą wyjść do syndyka ? Czy będzie to nie na miejscu lub spławi nas od razu tekstem że musi trzymać się wyznaczonych przepisów i niczego nie może zmienić ani żadnych próśb spełnić .

  w odpowiedzi na: 13 emerytura #16063
  Robert86
  Participant

  Ok, dziękuję. Mam jeszcze pytanie co do samej emerytury. To będzie pierwszy miesiąc gdy syndyk będzie pobierał pieniądze na rzecz masy upadłościowej. Gdy z nim rozmawiałem nie był w stanie określić ile będzie pobierał bo nie miał do tej pory emeryta jako upadłego i musi to sprawdzić. W Zusie powiedzieli że to będzie 25 % bo tak na piśmie od syndyka dostali. Czy można negocjować z nim by zabierał mniej czy to absolutne minimum ?

  w odpowiedzi na: Pensja plus duże premie #16037
  Robert86
  Participant

  Rozumiem że syndyk musi zostawić kwotę wynagrodzenia minimalnego jaka teraz obowiązuje w Polsce jeśli chodzi o ściąganie pieniędzy z wynagrodzenia.
  A co z dodatkami socjalnymi jakie się przy okazji świąt czy urlopu dostaje z pracy ? ( wczasy pod gruszą itp. ). One nie należą do wynagrodzenia zasadniczego.

  w odpowiedzi na: Upadłość a spłata dotychczasowych kredytów #15996
  Robert86
  Participant

  Ok, dzięki wszystkim za dobre rady.

  w odpowiedzi na: Upadłość a spłata dotychczasowych kredytów #15994
  Robert86
  Participant

  Tak myślałem że zaraz ktoś zada pytanie „Jak mogłeś ogłosić upadłość skoro jesteś w stanie spłacać ?”.
  To tylko jeden element układanki. Już rok temu zaprzestałem spłacać część kredytów gdy firma mi padła. Płaciłem te które jeszcze byłem w stanie. A że z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej bo kwoty pozostałych kredytów przekroczyły przychody to stwierdziłem że to nie ma sensu.
  Co do kredytów to dlatego byłem zdezorientowany bo zapytałem się sędziego zaraz po ogłoszeniu wyroku „A co z kredytami które nadal spłacam ?” . Powiedział żeby w bieżącym miesiącu jeszcze zapłacić, zawsze to będzie lepiej wyglądać”.

  w odpowiedzi na: Upadłość a spłata dotychczasowych kredytów #15987
  Robert86
  Participant

  Ok, więc od dziś już nie spłacam kredytów. On by zapewne chciał bym nadal i spłacał i jednocześnie by mi coś ściągnał z konta. Ale logicznie myśląc po to wyszedłem z wnioskiem o ogłoszenie upadłości – aby nie płacić dalej tych rat. Niech ściąga z konta na rzecz masy i potem się tym rządzi. Dzięki za pomoc 🙂

  w odpowiedzi na: Upadłość a spłata dotychczasowych kredytów #15985
  Robert86
  Participant

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Właśnie miałem robić przelew i tak pomyślałem „Zaraz skoro ogłosiłem upadłość to po co ja jeszcze płacę jakiś kredyt ?”
  Chyba bardziej z przyzwyczajenia bo od kąt pamiętam to spłacam kredyty. Miałem zapytać się syndyka ale wyleciało mi to z głowy gdy był u mnie w domu. Pomyślałem że teraz do niego napisze ale obawiałem się że powie „oczywiście, proszę spłacać tak jak do tej pory”, bo być może leży to w jego interesie. Nie wiem czy mogę mu zaufać i o wszystko się pytać. Czy on jest po mojej stronie czy jednak to jedynie zimny, wyrachowany urzędnik. Nie ukrywam że ledwie wiążę koniec z końcem i te parę złotych które mam przeznaczyć na ratę niezwykle by mi pomogło. Skoro pani napisała że od momentu uprawomocnienia nie powinienem już nic spłacać to i tak zapłaciłem 3 inne raty tak jak zawszę. Ale to nic.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)