PolciaK

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Wniosek wierzyciela o nakaz zapłaty #19203
  PolciaK
  Participant

  mnie też wierzyciel który był zgłoszony do upadłości ale sam nie zgłosił swojej wierzytelności u syndyka, przez co nie został uwzględniony w PSW, podał do sądu cywilnego o zapłatę. Ja zawsze zgłaszałam to syndykowi i to syndyk zajmował w tej sprawie stanowisko, czyli wysyłał do sądu cywilnego odpowiednie pismo. Zaznaczę iż nie mam jeszcze zasądzonego PSW. Ale ja sama w takiej sprawie nic nie robiłam. Nie wiem jak wygląda sytuacja kiedy syndyka już nie ma. Również jeśli chodzi o Sąd w Lublinie też syndyk się tym zajmował. Ja tylko informuję go kiedy widzę że w portalu informacyjnym albo w E sąd jest jakaś nowa sprawa. Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Podmiot w sprawie – Sąd Cywilny #19150
  PolciaK
  Participant

  Snajper
  Nie wiem na jakim jesteś etapie upadłości, ale jeśli masz syndyka to o wszystkim musisz go informować, jeśli masz jakieś sprawy cywilne czy w e sądzie to o wszystkich go poinformuj, ja tak przynajmniej robię, I syndyk też wystosowuje odpowiednie pisma do tych sądów.

  w odpowiedzi na: wielkie długi #19115
  PolciaK
  Participant

  Ja mam ratę 830 zł na 1 rok,ale jeszcze nie zasądzone. Taka była propozycją syndyka i ja się z nią zgodziłam, nie wnosiłam do sądu o mniejsze raty, Zgłosił się tylko 1 wierzyciel i jeśli sąd zgodzi się z propozycją to spłacę tego wierzyciela w 100 %. Zarobki 2800 zł na rękę i jestem sama.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 month temu przez PolciaK.
  w odpowiedzi na: wielkie długi #19108
  PolciaK
  Participant

  @Snajper
  Ja mam upadłość ogłoszoną w marcu 2021 i Projekt PSW otrzymałam od syndyka teraz na początku września.

  w odpowiedzi na: wielkie długi #19097
  PolciaK
  Participant

  Panie Mecenasie, przepraszam że wtrącę zapytanie, ale zaciekawiła mnie informacja o tym, że upadłość obejmuje również spłacane zobowiązania. Ja już mam ogłoszoną upadłość, jednym z moich wierzycieli jest Alior Bank w którym mam jeden kredyt oraz limit na rachunku tylko na siebie i to jest niespłacane, oraz jeden kredyt wspólny z mężem, jednak ten jest cały czas spłacany przez mojego męża gdyż on nie chciał mieć żadnych problemów, zaznaczę iż z mężem rozeszłam się nieformalnie przed ogłoszeniem upadłości. Ale co najlepsze to Alior nie zgłosił swojej wierzytelności do syndyka i nie został ujęty w projekcie Planu Spłaty. To co w takiej sytuacji może stać się z tym wspólnym kredytem? Bo co do tych niespłacanych to Alior założył mi sprawę cywilną.

  w odpowiedzi na: Upadłość konsumencka 2021 #19015
  PolciaK
  Participant

  Ale pilnować w jakim sensie?

  w odpowiedzi na: Upadłość konsumencka 2021 #19013
  PolciaK
  Participant

  Mam identyczną sytuację z Alior Bankiem. Ogłoszona upadłość, Alior podany jako wierzyciel, lecz nie zgłosił swojej wierzytelności u syndyka więc nie zostali ujęci w propozycji PSW. Najpierw pozwali mnie o zapłatę w Sądzie w Lublinie, lecz po interwencji syndyka sprawa została umorzona. To teraz założyli mi sprawę cywilną w Sądzie w Krakowie, oczywiście też syndyk interweniował, ale na razie cisza. Propozycja PSW poszła do sądu. I czekam teraz w zasadzie na postanowienie, a z tym Aliorem to nie mam pojęcia co będzie. Mam nadzieję że nic nie wskurają na drodze cywilnej jeśli byli podani we wniosku a po prostu nie zgłosili swojej wierzytelności. Co o tym myślicie?

  w odpowiedzi na: Zwrot prowizji od wierzyciela podanego do UK #18885
  PolciaK
  Participant

  Bardzo dziękuję za informację

  PolciaK
  Participant

  Pan Tadeusz
  wykaz „GUu” – dla spraw o zmianę, uchylenie lub stwierdzenie wykonania układu zawartego w postępowaniu upadłościowym oraz o zmianę, uchylenie lub stwierdzenie wykonania planu spłaty i umorzenia zobowiązań upadłego w postępowaniach upadłościowych wobec osób fizycznych niepro wadzący eh działalności gospodarczej.
  Takie coś znalazłam, więc może nie ma się czym martwić, tylko jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Pozew o zapłatę po ogłoszeniu upadłości #18466
  PolciaK
  Participant

  Dobrze, zrobię wszystko tak jak Pan pisze. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

  w odpowiedzi na: Wzór wniosku o plan spłaty #18431
  PolciaK
  Participant

  wiktoria195 a ile czekałaś na propozycję od syndyka? Ja idę nową upadłością uproszczoną,brak majątku, na początku marca tego roku sąd ogłosił upadłość, syndyk wydawał się w porządku, ale powiedział tylko żeby cierpliwie czekać.

  w odpowiedzi na: Zmiana sytuacji rodzinnej #17912
  PolciaK
  Participant

  A jeszcze jedno pytanie, co w sytuacji, kiedy po ogłoszeniu upadłości i właściwie już po spotkaniu z syndykiem dowiedziałam się, że jestem w ciąży? Czy mam obowiązek poinformować o tym syndyka?

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)