perse

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 155)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Propozycja PSW od syndyka #20198
  perse
  Participant

  teraz nie ma sędziego komisarza,wszystkim zajmuje się syndyk ,wiec uznanie wierzytelności do syndyka.Swoja propozycje psw powinnaś złożyc jak najbardziej,syndyk wręcz powinien ciebie o tym powiadomić, możesz złożyć bezpośrednio do sadu,chociaż ja swoją składałam syndykowi a on dostarczał do sądu, Natomiast rata 200 zł to jedna z najniższych która tu ludzie płacą ,tez miałam taką przy najniższej krajowej,dołożą ci do pensji 500 plus i będziesz miała ja wyższą,poza tym jeśli syndyk uznał ze było to rażące niedbalstwo to nie ma o czym mówić,sąd raczej nie da ci upadłości bez planu spłaty.Z drugiej strony po spłacie będziesz miała koniec długów,a bez upadłości ? komornik nie będzie ci co prawda zajmował najniższej krajowej ale te długi będą ciągle rosły i zostaną ci do końca życia,nikt ci ich nie odpuści .a wierzyciele będą non stop wydzwaniać i ..zresztą pewnie wiesz jak to wygląda.
  Nie wiem ,złóż swoja propozycje psw do sądu i wszystko dokładnie uargumentuj,ale nie wiem czy sędzia posłucha ciebie czy syndyka,200 zł to naprawdę niska rata i jeśli nie masz jakiejś choroby czy niepełnosprawności itd to nie liczyła bym na przychylność sądu, chociaz oczywiście może stać się cud,czego ci życzę.

  w odpowiedzi na: Kiedy kończy się rolą syndyka #20150
  perse
  Participant

  co do urzędu skarbowego oczywiście powinien ale w moim przypadku jakoś zapomniał,przed rozliczeniem zwrotu podatku upewniłam się w urzędzie i okazało się,ze nadal mam zajęcie,musiałam dzwonić do syndyka i dopiero wtedy zdjął zajęcie. Także lepiej to samemu wszystko posprawdzać tak na wszelki wypadek.

  w odpowiedzi na: Kiedy kończy się rolą syndyka #20147
  perse
  Participant

  Dokładnie,dopiero po uprawomocnieniu się psw syndyk schodzi z wynagrodzenia i powiadamia bank i pracodawcę.

  w odpowiedzi na: Zestawienie dochodów i wydatków #20132
  perse
  Participant

  Zalezy od miasta,sędziego,nie wiem, ani ja ani mąz nigdy nie byliśmy na rozprawach wszystko było na posiedzeniu niejawnym, całe upadłości przebiegały bez naszego udziału n sali sądowej,wszystko odbywało się korespondencyjnie.

  w odpowiedzi na: Wezwanie do sądu??? #19908
  perse
  Participant

  Podobnie jak koleżanka,wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty,napisać o upadłości,dołączyć postanowienie sadu,napisać o tym ,ze wierzyciel był ujęty we wniosku ale nie przystąpił do planu spłaty i niech się martwią.

  w odpowiedzi na: Wezwanie do sądu??? #19874
  perse
  Participant

  no to faktycznie mega dziwne,nie mam pojęcia co oni chcą osiągnąć,wydaje mi się,ze nic nie mogą,to niemożliwe,może pan mecenas się wypowie o co tu chodzi i jak się do tego odnieść.

  w odpowiedzi na: Wezwanie do sądu??? #19871
  perse
  Participant

  ojej,no to rzeczywiście zastanawiająca sprawa,ale dostałaś wezwanie na rozprawę i stawienie się w sadzie czy nakaz zapłaty? Jak nakaz zapłaty to pisz sprzeciw z wyjaśnieniem sytuacji,ze masz upadłość a wierzyciel jest ujęty w planie spłat i jest spłacany. Sad cywilny nie ma pojęcia o twojej upadłości i realizuje to co do niego wpływa.Ten wierzyciel jest jakiś nieogarnięty, nie wiem na co on liczy.

  w odpowiedzi na: Sprawozdanie roczne. #19789
  perse
  Participant

  bardzo dziękuję panie mecenasie za wyczerpującą odpowiedź,ale mam jeszcze pytanie odnośnie tego;

  ,,Jeżeli bezpośrednio przed złożeniem wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli nie nadszedł jeszcze termin składania kolejnego rocznego sprawozdania z wykonywania planu spłaty wierzycieli, to nie trzeba już go składać. Do wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli należy jedynie dołączyć potwierdzenia płatności kolejnych spłat nie ujętych we wcześniejszych sprawozdaniach.”
  ok rozumiem i tych wniosków ma być tyle ilu wierzycieli,ale czy do tych wniosków wszystkich-również przy odpisach do wierzycieli tez dołączam te potwierdzenia przelewów? czy tylko do wniosku dla sadu? Przecież przez te lata przy sprawozdaniach rocznych dołączałam potwierdzenia przelewów tylko dla sądu,a nie dla 20 wierzycieli,wydaje mi się ,ze chodzi tylko o odpisy wniosku dla wierzycieli,a nie dla nich potwierdzenia przelewów,bo jakbym miała z 3 lat dołączyć potwierdzenia wpłat dla każdego wierzyciela…nie rozumiem
  Proszę potwierdzić,
  1.wniosek dla sądu i odpis wniosku dla wszystkich wierzycieli?
  2.potwierdzenia przelewów dołączam tylko dla wniosku do sadu? Tak?

  w odpowiedzi na: Sprawozdanie roczne. #19715
  perse
  Participant

  Kurczę,Wiosna załamałeś mnie,jakie 80 kartek? to co ty tam załączałeś? albo robię coś źle albo nie rozumiem. Może faktycznie niech pan mecenas podpowie co tam powinno być.Przez te lata planu spłat sprawozdania składałam tylko dla sądu(z potwierdzeniami przelewów) dokładnie w/g wzoru mecenasa Z końcowym faktycznie mam problem,bo z tego wynika ,ze odpisy musza być tez dla wierzycieli,sam wniosek końcowy ok,wydrukuję tyle razy ilu było wierzycieli,ale przelewy? co? mam składać dla każdego wierzyciela przelewy z 3 lat? Cos mi tu nie pasuje,przelewów dla sądu chyba tez nie składam bo przecież były składane przy każdym rocznym sprawozdaniu…nie wiem,panie mecenasie niech mi pan to jakoś rozjaśni.

  w odpowiedzi na: Złożenie wniosku o upadłość a umowa z operatorem #19673
  perse
  Participant

  nie rozumiem,a co/ktoś ci kazał coś z tym zrobić? przez cała upadłość za parę mcy kończę plan spłaty miałam normalnie umowę na abonament( tym telefon na raty) i nigdy nikt nie pytał mnie o telefon,siec komórkowa normalnie przedłużała mi umowy i nie było mowy o żadnej upadłości,ani sad ani syndyk nigdy o to nie pytali.Nie wiem..coś się zmieniło? ja umowę mam przez lata odnawianą i nie wpłynęło to w żaden sposób na postępowanie upadłościowe.Nie było mowy o telefonie.

  w odpowiedzi na: Rozpoczęcie spłaty wierzycieli. #19653
  perse
  Participant

  Tu jest rożnie,najczęściej syndyk ma nr kont wierzycieli,którzy zgłosili się do upadłości,musisz skontaktować sie z syndykiem,ale u mojego męża np w 2 przypadkach konta były błędne(pomylił cyfry) i trzeba było samemu ustalać. U mnie natomiast syndyk w ogóle nie podał mi kont.Pisałam emalie o wierzycieli a oni mi odpowiadali,w niektórych przypadkach telefonowałam albo wysyłałam pisma. tak czy inaczej wszyscy w końcu odpowiedzieli. Kwota natomiast musi być na planie spłat. Nie masz postanowienia sądu? przecież sąd przysyła plan spłat z wymienieniem wierzycieli i kwot które masz płacić jeszcze przed uprawomocnieniem. Zadzwoń do syndyka. Acha,tak z doświadczenia większość wierzycieli życzy sobie żeby w tytule przelewów pisać – rata PSW nr sygnatury,imię nazwisko i pesel.

  w odpowiedzi na: Kiedy pismo z propozycją PSW #19636
  perse
  Participant

  syndyk kończy swoje czynności(schodzi z wynagrodzenia itp) dopiero po uprawomocnieniu się psw,nie wcześniej,a ty na razie nie masz jeszcze psw.U mnie od momentu przyznania wynagrodzenia syndykowi minęło ze 3 mce do ustalenia psw przez sąd.Teraz syndyk powinien wysłać swoja propozycje psw i powiadomić cie ,żebyś złożył swoją,ja np składałam syndykowi a on zaniósł to do sadu (musisz mieć kontakt z syndykiem) a sad podejmie decyzje jaki plan spłaty ci zasądzić- zresztą powiadomi cie o tym planie na piśmie i w razie czego masz czas na odwołanie.

  w odpowiedzi na: Dogadanie się z syndykiem #19635
  perse
  Participant

  dokładnie ,zmniejszenie kwoty tylko na twój wniosek z uzasadnieniem i to do sądu a nie do syndyka,o tym czy możesz płacić mniej decyduje sąd,a syndyk stosuje się do jego postanowienia.

  w odpowiedzi na: Relacje z bankami po zakończeniu upadłości #19580
  perse
  Participant

  tez założyłam rachunek w trakcie upadłości w nest banku ,zero problemów,nikt mnie o nic nie pytał.

  w odpowiedzi na: Kilka pytań odnośnie PSW #19579
  perse
  Participant

  Pamiętaj tez ,ze zarówno e sad ,sędziowie w sadach rejonowych,komornicy,nie maja pojęcia o twojej upadłości,wiec nakazy zapłaty będą jak jakiś wierzyciel wystąpi .To bez sensu ale nie jest to zupełnie ze sobą powiązane,nikt z nich nie sprawdza czy masz upadłość,sam będziesz musiał to w razie czego wyjaśniać.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 155)