Patrycja

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 92)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Informacje o rozprawach #11555
  Patrycja
  Uczestnik

  To nie anheros pisał tylko @karol23, wszystko masz w wątku:Bezpiecznie życie po upadłośći

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lata, 9 miesięcy temu przez Patrycja.
  w odpowiedzi na: Upadłość a wpisy do BIK #11499
  Patrycja
  Uczestnik

  @Benefit52 porada @Guana32 nie jest błędna. Poczytaj sobie forum, chociażby wątek: https://upadlosckonsumencka.org/forums/topic/upadlosc-a-wpisy-w-bik/ i inne bo ten był już poruszany wielokrotnie więc nie będę przytaczać pozostałych wątków ale wielu upadłych wysłało pisma i postanowienia do BIK-u i to poskutkowało, w tym też moi rodzice tak robili bo wierzyciel aktualizował dane, więc nie pisz że coś jest błędne jak nawet nie ruszyłeś dupy aby to samemu sprawdzić… Jeśli niektórym się nie udaje tzn. że albo nawet nie spróbowali albo zrobili to źle skoro u innych to działa

  w odpowiedzi na: komornik, po upadłości #11324
  Patrycja
  Uczestnik

  @Armel
  Możesz też Komornikowi najpierw na piśmie zacytować ten artykuł z ustawy o upadłości:
  Art.491’15 pkt.6
  W okresie wykonywania planu spłaty wierzycieli niedopuszczalne jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego dotyczącego wierzytelności powstałych przed ustaleniem planu spłaty wierzycieli, z wyjątkiem wierzytelności wynikających z zobowiązań, o których mowa w art. 49121 ust. 2.

  I dodać że jeśli mimo to nie odda ci pieniędzy to robisz to co powiedzieli przedmówcy bo działa nie zgodnie z prawem.

  w odpowiedzi na: Działania wierzycieli #10699
  Patrycja
  Uczestnik

  Dobra miałam się nie odzywać ale po prostu nie mogę jak czytam @Henzyka

  Co do tego że Sąd ogłosił ci upadłość bez rozprawy to nie jest to nic nadzwyczajnego, nie jest to reguła ale nie jest to też wyjątek (u nas też tak było i u paru innych osób które znam osobiście też), to że musiałeś czekać na to tyle miesięcy to świadczy że wniosek nie był aż tak rewelacyjny jak ci się wydaje, bo u nas wniosek był wysłany w piątek a 2 tygodnie później przyszło postanowienie Sądu o ogłoszeniu upadłości (wniosek też był składany przez prawnika i składany w jednym z najbardziej obleganych sądów). U kolegi z pracy też trwało to jeden miesiąc, a składał wniosek w tym samym terminie co ty i tęż dostał upadłość bez rozprawy.

  To ile będzie trwało postępowanie i jak szybko się zakończy, nie zależy ani od ciebie ani od twoich prawników tylko od syndyka i wierzycieli. Tylko oni mogą przeciągać postępowanie i to dość długo przeciągać. Jak chcesz wiedzieć jak to zapytaj się swoich prawników… przecież oni wiedzą wszystko na 100%

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lata, 12 miesięcy temu przez Patrycja.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lata, 12 miesięcy temu przez Patrycja.
  w odpowiedzi na: Opłaty za rachunki bankowe #10488
  Patrycja
  Uczestnik

  Teraz to już raczej za późno ale dla potomnych, to od dłuższego czasu w ramach systemu Ognivo działa Centralna Informacja o Rachunkach. Wystarczy w banku albo w skoku złożyć wniosek o raport i otrzymujemy informację w jakich bankach mamy rachunki

  w odpowiedzi na: Upadłość osoby nieletniej. #10422
  Patrycja
  Uczestnik

  Przed zmianą przepisów o spadkach, małoletni zawsze dziedziczył spadek z dobrodziejstwem inwentarza, nie wprost.
  Co oznacza że owszem odpowiada za długi ale tylko do wysokości odziedziczonego majątku do tzw.wartości czynnej majątku. Jeśli majątek wynosi 0 to odpowiedzialność też jest zerowa. Ale aby być „bezpiecznym” przed odpowiedzialnością za te długi przy np.zerowym majątku trzeba podjąć pewne kroki prawne.
  Trzeba do Sądu złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku przez małoletniego z dobrodziejstwem inwentarza i od razu o dział spadku i sporządzanie inwentarza przez wyznaczonego przez sąd komornika (taki inwentarz kosztuje z reguły około 2-3 tysięcy ale lepiej aby zrobił to wyznaczony przez sąd komornik bo mimo że to kosztuje to ciężko wierzycielom to podważyć w przeciwieństwie do samodzielnie sporządzanego inwentarza). Mając takie dokumenty w przypadku próby windykacji przez wierzycieli albo przez komornika mogą oni ściągać tylko do wysokości majątku czynnego czyli do wysokości kwoty majątku podanej w takim inwentarzu.
  Jeśli macie środki, które możecie zainwestować w prawnika, który sporządzi za was te pisma, to dobrze byłoby z takiej pomocy skorzystać.

  w odpowiedzi na: upadłość a pełnoletnie dziecko #10386
  Patrycja
  Uczestnik

  @anheros czytasz całe posty czy tylko urywki?
  – Autorka napisała ile zarabia i jest dużo powyżej kwoty wolnej więc syndyk zajmie 50% i bo i tak po takim zajęciu pozostanie jej więcej niż kwota wolna
  – o żadnej sprzedaży samochodu nie było mowy więc nie wiem czemu odnosisz się do jakieś mojej sugestii której NIE UDZIELAŁAM?!? Córka autorki kupuje auto, o sprzedaży w całej rozmowie nie padło ani jedno słowo

  Więc dzowni to u ciebie tylko nie wiesz gdzie…

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lata temu przez Patrycja.
  w odpowiedzi na: upadłość a pełnoletnie dziecko #10376
  Patrycja
  Uczestnik

  Dokładnie tak, po ogłoszeniu przez sąd upadłości wszystkie konta gdzie upadły jest współwłaścicielem albo pełnomocnikiem niezależnie od zakresu pełnomocnictwa zostają zablokowane wraz z znajdującymi się tam środkami obecnymi i wpływającymi, dopóki syndyk tego nie odkręci a z tym bywa różnie

  w odpowiedzi na: upadłość a pełnoletnie dziecko #10371
  Patrycja
  Uczestnik

  Jeśli macie jakiekolwiek konto wspólne, to jak najszybciej zanim nie masz upadłości usuńcie z tego konta ciebie jako wspólnika albo pełnomocnika, albo je zamknijcie. Albo nie wiem czy nie łatwiej i szybciej niech mąż otworzy sobie nowe konto dla swojej pensji ale abyś ty tam w żaden sposób nie widniała.
  Jak sąd ogłosi ci upadłość to praktycznie każdy bank w Polsce od razu blokuje wszystkie konta i znajdujące się tam pieniądze gdzie jesteś współwłaścicielem a niektóre banki także te gdzie upadły jest pełnomocnikiem i to same z siebie to robią jak tylko info o upadłości znajdzie się w monitorze i nie ma znaczenia czyje pieniądze tam są.
  Później oczywiście syndyk może to odkręcać i uwalniać środki twojego męża z takiego konta ale po pierwsze to trwa, nie każdemu syndykowi się chce i nie każdy jest w tym skuteczny i szybki.
  Wynagrodzenie twojego męża w kontekście twojej upadłości nie podlega zajęciu przez syndyka ale jak będzie wpływało na konto do którego jesteś współwłaścicielem albo pełnomocnikiem to tak jak napisałam wyżej będzie mało ciekawie. Na tym forum już nie jeden przypadek był opisany na to co robią banki.

  w odpowiedzi na: upadłość a pełnoletnie dziecko #10369
  Patrycja
  Uczestnik

  2.więc nie będzie problemu z samochodem i tak to córka powinna podpisać umowę kupna-sprzedaży i zarejestrować samochód na siebie, skoro to ona go kupuje za swoje zarobione pieniądze
  3. w takim przypadku gdy obie umowy są umowami o pracę to syndyk zabierze 50% zarówno z jednej jak i z drugiej umowy

  w odpowiedzi na: upadłość a pełnoletnie dziecko #10364
  Patrycja
  Uczestnik

  1. jeśli macie wspólność majątkową to nie ma znaczenia na kogo jest samochód wchodzi on w skład masy, a skoro jest tak stary to może to wydłużyć postępowanie – wiedząc że jest do likwidacji trzeba go było sprzedać przed upadłością to uprościłoby sprawę
  2. jeśli córka pracując dorywczo pracowała legalnie tj. jest w stanie udowodnić że zarobiła na ten samochód i weźmie na siebie fakturę i rejestrację samochodu to nie a obaw mimo że jest na waszym utrzymaniu, jeśli natomiast nie jest w stanie udokumentować skąd wzięła pieniądze na samochód to syndyk go najprawdopodobniej zabierze (tak na 90% bo te 10% to zależy od syndyka)
  3. to zależy czy ta dodatkowa praca jest na zlecenie czy na umowę o pracę i ile wynosi wynagrodzenie na etat i ile dodatkowe, w sensie czy etat przekracza kwotę wolną od zajęcia?

  w odpowiedzi na: Rozliczenie Pit, a ulga na żonę #10183
  Patrycja
  Uczestnik

  Tak jak napisali poprzednicy NIE MOŻESZ rozliczyć się z żoną za 2017

  w odpowiedzi na: Zaskarżenie postanowienia dot. PSW #10116
  Patrycja
  Uczestnik

  @aniela skoro nie jesteście małżeństwem to po co mówiłaś odnośnie stażu że to ojciec twojego partnera??? Gdybyś sama nie powiedziała to UP by nie wiedział, bo o tym że masz tego konkretnego partnera, a to jest jego ojciec dowiedział się od ciebie. Tutaj sama zawaliłaś sprawę. Moja siostra kilka lat temu była na takim stażu w firmie swojego partnera, ale w UP nic nie mówiła jak nazywa się jej partner więc że to firma jego rodziców też nie wiedzieli. A to że był on ojcem jej dzieci? To urząd wie tylko jak człowiek sam się wkopie i powie jak zapytają.

  Jeśli podobne gafy popełniałaś podczas rozprawy o ustalenie PSW, dodatkowo wnioskowałaś o umorzenie gdzie na całym forum a także pan Mecenas pisał aby jednak podawać jakąś minimalną kwotę do spłaty np.50zł, a ponadto jednak nie to że nie możesz tylko nie chcesz pracować bo według ciebie na kasę się nie nadajesz to już znasz odpowiedź dlaczego masz taki a nie inny PSW… Zgadzam się tutaj z @karol123 i @aheros

  w odpowiedzi na: działalnosc gospodarcza po upadłosci #10019
  Patrycja
  Uczestnik

  Uśredniając tempo trwania postępowania upadłościowego to będziesz mógł ją otworzyć pewnie dopiero gdzieś za 1,5 roku i to jak będziesz miał sprawnego syndyka.

  w odpowiedzi na: wierzytelnoscie nie uwzglednione we wniosku #9997
  Patrycja
  Uczestnik

  Rozumiem że sam dług powstał przed ogłoszeniem upadłości a teraz tylko zgłosił się komornik? Jeśli tak to nic nie robisz, nic NIE SPŁACASZ mu tylko zgłaszasz syndykowi z dobrym uzasadnieniem dlaczego tego długu nie podałeś we wniosku. Bo to że komornik jest teraz to znaczy raczej że dług powstał wcześniej i o nim wiedziałeś, więc musisz dobrze uzasadnić dlaczego go nie podałeś bo jak nie uzasadnisz to jest przesłanka do umorzenia całego postępowania i „cofnięcia” przez sąd upadłości.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 92)