mhw1259

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 51)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw #19019
  mhw1259
  Participant

  Potwierdziły się moje przypuszczenia, że na portalu informacyjnym sądu była pomyłka. Panie w sekretariacie pomyliły wierzyciela, który zaskarżył orzeczenie o umorzeniu bez PSW. tak że moje pierwsze pytanie jest nieaktualne.
  Natomiast pytania 2 i 3 owszem
  2. Czy w przypadku przesłania do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy cała procedura zaczyna się od początku?
  To jest:
  – kolejne orzeczenie
  – kolejne uzasadnienie
  – kolejne zaskarżenia do SO
  i tak w kółko?
  miał ktoś przypadek uchylenia orzeczenia sądu rejonowego o PSW przez sąd okręgowy i przesłanie do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy?

  3. Kiedy uprawomacnia się orzeczenie sądu okręgowego?

  w odpowiedzi na: zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw #18997
  mhw1259
  Participant

  Witam
  Mam kilka pytań do Mecenasa i forumowiczów
  Po wydaniu w czerwcu przez sąd orzeczenia o umorzeniu zobowiązań bez ustalania PSW, czterech z moich wierzycieli wystąpiło o uzasadnienie.
  Po sporządzeniu i przesłaniu wnioskującym uzasadnienia jeden (na dzień dzisiejszy) z wierzycieli złożył odwołanie. Problem w tym, że nie jest to żaden z tych którzy wnioskowali o uzasadnienie.
  (Muszę w tym miejscu nadmienić że informację o zażaleniu mam tylko z portalu sądowego i może tam być jakaś pomyłka bo nazwy dwóch wierzycieli różnią się tylko jednym wyrazem a adresy są takie same i jeden z nich składał wniosek)
  W związku z tym moje pierwsze pytanie

  1. Czy wierzyciel może składać po takim czasie zażalenie jeżeli wcześniej nie wnioskował o uzasadnienie orzeczenia? Jeżeli nie to co z takim zażaleniem? czy jest uwzględniane czy odrzucane i przez który sąd?

  Wiem że sąd okręgowy może podtrzymać orzeczenie , zmienić je albo przesłać do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy. I tutaj moje drugie pytanie

  2. Czy w przypadku przesłania do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy cała procedura zaczyna się od początku?
  To jest:
  – kolejne orzeczenie
  – kolejne uzasadnienie
  – kolejne zaskarżenia do SO
  i tak w kółko?
  miał ktoś taki przypadek?

  3. Kiedy uprawomacnia się orzeczenie sądu okręgowego?

  mhw1259
  Participant

  odnośnie braku maili o odpowiedziach na wpisy to chodziło mi o forum a nie o portal sądu

  mhw1259
  Participant

  jeszcze raz dzięki @Kevin

  mhw1259
  Participant

  Do wszystkich
  Nie dostaję informacji na maila o odpowiedziach mimo że mam odhaczone, czy też tak macie?

  mhw1259
  Participant

  dzięki za konkretną odpowiedź @Kevin
  dopytam jeszcze:
  1. czy na portalu była widoczna treść uzasadnienia i zaskarżenia czy tylko to było widoczne w „czynnościach” że jest, bez możliwości obejrzenia treści?
  2. czy ty choć jak piszesz nie musiałeś to ustosunkowywałeś się do zaskarżenia?
  2. czy możesz powiedzieć jaki sąd okręgowy rozpatrywał zażalenie – te 6 miesięcy

  w odpowiedzi na: Sprzeciw wierzycieli na wniosek o umorzenie zobowiązań #17075
  mhw1259
  Participant

  Do wszystkich
  Mam odhaczone „Informuj mnie o nowych odpowiedziach przez e-mail” a nie dostaję powiadomień. Czy też tak macie czy tylko u mnie jest coś nie tak?

  w odpowiedzi na: Sprzeciw wierzycieli na wniosek o umorzenie zobowiązań #17074
  mhw1259
  Participant

  @moskit
  Tak też myślę. Te procedury są jakieś chore. mówię to na przykładzie prostej rzeczy. Gdy nie było dostępu do akt (wirus) na portalu sądu była informacja, że wpłynęło pismo od wierzyciela ale nie było podpięta treść. Nie mogłem osobiście przeglądnąć akt więc napisałem maila żeby mi to przesłali pocztą elektroniczną lub zamieścili na portalu. Efekt był taki że mój wniosek skierowano do sędziego tak jakby musiał wydać jakieś zarządzenie, a przecież w normalnych warunkach poszedłbym do czytelni i zobaczyłbym to pismo bez żadnej jego zgody. Gdy odblokowali czytelnie to okazało się, że pism było kilka a nie jedno jak na portalu. Reakcji sędziego na mój wniosek nie ma do tej pory (może dlatego, że odnotowali moje przeglądanie akt). Po za tym ten portal to też wolna amerykanka. Zarządzenie o losowaniu sędziego było zamieszczone, ale o tym że został wylosowany to już nie, na moje pytanie czy są w tym względzie jakieś zasady, pani w sekretariacie z rozbrajającą szczerością stwierdziła „nie ma zasad”.

  w odpowiedzi na: Sprzeciw wierzycieli na wniosek o umorzenie zobowiązań #17061
  mhw1259
  Participant

  Syndyka powiadomiłem o utracie pracy, przyjął to do wiadomości i tyle, ale na pomoc w zakresie jak zachować się wobec postępowania w sądzie na obecnym etapie nie bardzo mogę liczyć.

  w odpowiedzi na: PSW a wierzyciele #15677
  mhw1259
  Participant

  Ja dostałem identyczne pismo, z tym że wnioskowałem o umorzenie bez psw

  w odpowiedzi na: Sprzedaż długu po upadłości #14714
  mhw1259
  Participant

  Ja mam podobną sytuację, z tym że nie mam jeszcze ogłoszonego psw, nie mam jeszcze nawet ogłoszonej listy wierzytelności.
  Dwa dni po ogłoszeniu upadłości w monitorze jeden z banków nie zgłosił wierzytelności tylko poinformował sąd że posiadam tam konto. Następnie 20 dni po tym fakcie sprzedał wszystkie moje wierzytelności (5 szt.) innemu podmiotowi. Ci z kolei jakby nic nie wiedzieli o upadłości przysłali mi o tym informację i podali konto do spłaty. Przesłałem całą korespondencję do syndyka, a on poinformował nowego wierzyciela. Było to dwa miesiące temu a nowy wierzyciel jeszcze nie zgłosił nawet wierzytelności do sądu.
  Dla mnie to jest dziwne, że profesjonalna firma kupuje długi nie sprawdzając nawet faktu upadłości (pranie pieniędzy czy co?), a poważny bank sprzedaje je nie informując o tym nabywcę ale z drugiej strony jak głupi to niech traci. Chyba że tkwi w tym fakcie jakiś kruczek niekorzystny dla przebiegu procesu upadłości i tego się trochę boję. Co o tym sądzicie?

  w odpowiedzi na: Od hazardu do upadłości #13547
  mhw1259
  Participant

  @uzalezniony
  czy ty naprawdę nie rozumiesz co ludzie do ciebie piszą?
  Napisała @aldonaa, napisałem ja, a ty dalej „przestawiasz cyferki” i drążysz i piszesz banialuki. Jak cię ciekawią nicki to się zapisz na forum nick-maniaków, kogo to tutaj interesuje?
  Przepraszam wszystkich. Obiecałem sobie, że nie będę prowadził tutaj takich dyskusji, bo wiem jak się trudno czyta forum, jak chce się znaleźć coś konkretnego i trzeba się przebijać przez takie teksty. Ale nie wytrzymałem!!!!

  w odpowiedzi na: Od hazardu do upadłości #13544
  mhw1259
  Participant

  @uzalezniony „Wielki” szpionie, detektywie
  Nie @mhw1259 o tym nie wie.
  Zastanowiłeś się po co zrobiłeś ten wpis? Co on miał dać i komu? Czemu ma służyć? A może zastanawiasz się dopiero jak napiszesz?
  Zrobiłeś to z nudów? Jak się nudzisz to się nudź poza forum. A nie wiesz przypadkiem, że nuda w twoim przypadku to prosta droga powrotu do uzależnienia?

  w odpowiedzi na: Upadłość 2019 #13521
  mhw1259
  Participant

  Panie mecenasie
  Czy w przypadku już ogłoszonych upadłości jakby weszły nowe przepisy a proces upadłości jeszcze będzie trwał to będzie prowadzony wg starych czy nowych przepisów?

  w odpowiedzi na: Od hazardu do upadłości #13520
  mhw1259
  Participant

  Jelenia Góra

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 51)