Marela

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 29)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: wykonany plan spłaty wierzycieli #16820
  Marela
  Participant

  Witam serdecznie

  07/07/2020 wysłałam do sądu wniosek o stwierdzenie wykonania planu spłat i umorzenie pozostałych zobowiązań.
  Do tej pory czekam na postanowienie Sądu…
  Czy u Was tez to trwało tak długo?

  Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Zamknięte konto planu spłaty #15848
  Marela
  Participant

  Ja miałam taką sytuację, przelałam pieniązki jak co miesiąc na konto banku i otrzymałam zwrot z informacją, że konto zostało zamkniete.
  Dzwoniłam zaraz do banku i uzyskałam informację iż mój dług bank przekazał do windykacji INTRUM.
  Skontaktowałam się z nimi i od tamtego czasu do nich spłacam swoje zobowiązania.
  Oczywiście przesłałam im orzeczenie sądu + plan spłaty.
  W tym roku złożę sprawozdanie ze spłaty podpierając się korespondencją jaką mam w tym temacie z banki i INTRUM.

  pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Życie z prawomocnym PSW #6041
  Marela
  Participant

  @Howard80 moje całe postepowanie od momentu pierwszej sprawy do otrzymania prawomocnego wyroku trwało dokładnie 2 lata i 3 miesiace :(. Jestem z Trójmiasta

  w odpowiedzi na: Życie z prawomocnym PSW #6010
  Marela
  Participant

  doczekałam się i ja 🙂 w końcu mam prawomocne pismo w ręku i zastanawiam się czy oprawić w ramki i na ścianę….buźka sama się śmieje i choć przede mną jeszcze 3 lata spłat to wiem, że dam radę. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy jeszcze idą tą żmudną i ciężką drogą…kiedyś i dla Was nadejdzie koniec męki i początek nowego życia. Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Życie z prawomocnym PSW #5879
  Marela
  Participant

  @karol, zazdroszczę…ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)Baw się dobrze z rodzinką i nadrabiaj ten czas, kiedy nic nam nie wolno było.

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5821
  Marela
  Participant

  @patrycja, dziękuję, jesteś wielka :)….szczerze przyznam sie Tobie i Wam wszystkim, ze rzeczywiście nie pomyślałam o tym aby wziąć pod uwagę, że skoro wierzyciele się nie odwolali to postanowienie uprawomacnia się po 7 dniach od wydania powyższego….masakra, człowiek siedzi w tym bagnie po uszy od ponad dwóch lat i dalej popełnia bezsensowne błędy…ale dzięki takim osobom jak Ty i inni na tym forum jestem w stanie szybko wskoczyć na właściwe tory 🙂
  Zaraz piszę wniosek o rozpoznanie wniosku….Jeszcze tylko powiedz mi proszę czy ten wniosek wysyłałaś też do wiadomości dla syndyka?

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5738
  Marela
  Participant

  @moskit, właśnie o to uzasadnienie mi najbardziej chodzi, zobacz @patrycja uzasadnia wniosek cyt” Muszę wykonywać plan spłat mimo, że nie otrzymuję całości swojego wynagrodzenia, które stanowi jedyne źródło utrzymania ”…przecież po uprawomocnieniu sie wyroku syndyk schodzi Ci z pensji i teoretycznie masz już środki na spłatę wierzycieli, więc to uzasadnienie w tym wypadku nie ma pokrycia….przed prawomocnościa masz syndyka na pensji i nie spłacasz PSW, po prawomocności odzyskujesz pensję i spłacasz….wydaje mi się, że należałoby to inaczej umotywować dobrze myślę czy się już sama zakręciłam?

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5734
  Marela
  Participant

  @dracula, radzisz aby składać wniosek o przyspieszenie rozpoznania sprawy, napiszę jak najbardziej tylko podpowiedz mi proszę jak taki wniosek uzasadnić?
  I jeszcze jedno pytanie, do kogo kierowac te wnioski i pisma? Raczej nie do mojego sędziego komisarza prawda?
  Czy wnioski pisać w takiej ilości kopii ilu ma się wierzycieli? i czy kopię również dla syndyka?
  Przepraszam za ta całą masę pytań ale chcę temat załatwic raz a dobrze.

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5733
  Marela
  Participant

  pytanie do @patrycja
  na wstępie bardzo dziękuję wszystkim za cenne wskazówki i rady, ale mam Patrycja do Ciebie pytanie…. piszesz, że w uzasadnieniu wniosku o rozpoznanie postanowienia ws ustalenia planu spłat wraz z klauzulą prawomocności zamieściłaś takie uzasadnienie: Muszę wykonywać plan spłat mimo, że nie otrzymuję całości swojego wynagrodzenia, które stanowi jedyne źródło utrzymania ”
  MOje pytanie jest takie: czy dobrze Cie rozumiem, że zaczęłaś spłacać plan spłat jeszcze przed uprawomocnieniem sie postanowienia ???
  W moim postanowieniu wyraźnie jest napisane, że…zobowiązuje upadłego do spłaty wierzyciela w kwocie….przez okres….począwszy od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym uprawomocni się niniejsze postanowienie, w terminach do 15 dnia każdego miesiąc
  Czyli jasno wynika, że przed prawomocnościa nie zaczynam realizować planu spłat…trochę mnie to zdziwiło i przeraziło , że mogłabym czegoś nie dopilnować ale skoro taki zapis jest w moim postanoweniu to nie mogę wniosku do sądu motywowwać tym samym co Ty dlatego teraz mam problem …jakie uzasadnienia wniosku mama napisać.
  Mam Nadzieję , że post mój nie jaest zbyt zagmatwany i będzie zrozumiłay dla czytających go.Czekam na jakiekolwiek odpowiedzi i sugestie.

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5624
  Marela
  Participant

  @patrycja, wydaje mi się, że w mojej sytuacji na ten moment to nawet złożenie wniosku do wniosku nic nie pomoże ponieważ tak jak napisałam sędzia komisarz jest na urlopie prawie do końca sierpnia a tym samym nie miałby kto tego wniosku nawet rozpatrzyć…taki pech, że sezon urlopowy sie zaczął więc sądy pracują na bardzo wolnych obrotach….mają czas…oni urlop na Majorce a my …cóż cieszmy się, że mamy dach nad głową 🙁 i 1450 zł co miesiąc na koncie… w końcu upadłego można upodlić

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5589
  Marela
  Participant

  tak @anheros, złożyłam i opłaciłam jakiś tydzień po otrzymaniu postanowienia. @karol123, ja mam niestety ten sam problem myślałam, ze biorąc urlop w sierpniu juz będę mogła coś zorganizować moim dzieciom atu taka sytuacja…stąd głównie właśnie moje rozgoryczenie

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5586
  Marela
  Participant

  U mnie na ten moment wygląda to tak, że postanowienie wydane pod koniec maja, żaden z wierzycieli nie odwołał się ani nie składał wniosku o uzasadnienie, dzwonię raz w tygodniu do sądu z pytaniem czy jest prawomocnośc , mój syndyk również za każdym razem , gdy jest w sądzie dowiaduje się o postępach w sprawie….dzwoniłam w zeszłym tygodniu i uprzejma pani w sekretariacie poinformowała mnie, że sędzia jest na urlopie, wróci pod koniec sierpnia….więc mogę się jedynie domyślać, że prawomocność zapadnie w optymistycznym wariancie we wrześniu ale oczywiście niekoniecznie bo sędzie po urlopie sięgnie po inne priorytetowe sprawy. Ręce mi opadają, myślę, że w mojej sytuacji pozostaje jedynie złożyć podpis pod prawomocnością…ale najwyraźniej sędzia ma w głębokim poszanowaniu to skąd upadły ma wziąć pieniądze na życie nie zadłużając się oczywiście bo nie wolno…Wiem, że jestem już bliżej końca niż dalej i właśnie dlatego nie rozumiem skąd ta dziwna opieszałośc sądu ,przeciez wystarczy jeden podpis i kolejna sprawa zamknięta….jeden człowiek decyduje o komforcie naszego życia lub bardziej o jego braku.

  w odpowiedzi na: kwota na wynajem mieszkania #5186
  Marela
  Participant

  @bronek, u mnie wglądało to tak, że wyprowadziłam się z mieszkania po sugestii syndyka, że pusty lokal będzie łatwiej sprzedać.Nie otrzymałam zaliczki na poczet kwoty wynajmu, gdyż w puli masy upadłości nie było środków na taką zaliczkę. Pól roku czekałam na dofinansowanie ponieważ tyle czasu trwało szukanie kupca na moje mieszkanie i powiem Ci , że nikogo nie interesowło to skąd mam wziąc pieniążki na wynajem i utrzymanie siebie i dzieci…taka rzeczywistość.
  Trzymam kciuki za pozytywny finał

  w odpowiedzi na: Plan spłat – prawomocne postanowienie #5101
  Marela
  Participant

  @moskit
  Dzięki za odpowiedź, już wysłałam wniosek do sądu mimo, że już ponad miesiąc czekam na uprawomocnienie postanowienia.To jakiś dramat przez cały proces upadłości głównie czekasz i czekasz…..

  w odpowiedzi na: Po ustaleniu planu spłaty #4882
  Marela
  Participant

  Witam
  Czytam właśnie ten temat i na samym jego początku @emma i @piotr pisaliście o tym, że mozna sprawdzić w systemie aktualną sytuację sprawy w upadłości konsumenckiej. Bardzo prosze podpowiedzcie mi gdzie i jak? Weszłam na stronę mojego sądu i nie znalazłam tam żadnej zakładki ….
  Czekam aktualnie na uprawomocnienie się wyroku w sprawie planu spłat i dużym ułatwieniem byłaby mozliwośc śledzenia sytuacji w systemie, bo dodzwonić się do Sądu graniczy nieomal z cudem

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 29)