Marek77

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw #19895
  Marek77
  Participant

  Proszę o pomoc 😭
  Dnia 1.10.2021 roku ustalenie planu spłaty wierzycieli przez sąd
  Dnia około 15.10.2021 roku złożenie zażalenia przez 1 wierzyciela BGŻ
  Dnia 23.11.2021 roku przelanie wierzytelności z BGŻ na rzecz ULTIMO bardzo ważna rzecz przez wierzyciela który jako jedyny zaskarżył wyrok sądu!
  Moje pytanie brzmi czy w takim przypadku powinno być z automatu oddalenie zażalenia, czy też mimo wszystko rozprawa się odbędzie mimo że Bank BGŻ nie jest już stroną postępowania?

  w odpowiedzi na: Rozpatrzenie wniosku przez sąd #19833
  Marek77
  Participant

  Listek
  Złożony wniosek o ogłoszenie upadłości w sądzie 24.07.2020
  Ogłoszona upadłość 22.01.2021
  Wniosek złożony w Katowicach

  w odpowiedzi na: wniosek o umorzenie bez PSW, zaskarżenie #19811
  Marek77
  Participant

  Mogę tu napisać jak jest na nowych zasadach.
  Jeżeli Ty nie napisałeś że chcesz rozprawy jawnej to raczej będzie posiedzenie niejawne, bardzo rzadko wierzyciele również piszą o rozprawie jawnej.
  W moim przypadku było powiedzenie niejawne , syndyk kazał mi napisać plan spłaty wierzycieli, a później przedstawił swoją propozycję ciut wyższą ale do zaakceptowania, sąd klepną propozycję syndyka, oczywiście znalazł się jeden wierzyciel BGŻ (kancelaria LEX) która zaskarżyła postanowienie sądu rejonowego.Teraz czekam na decyzję sądu okręgowego, które również będzie na posiedzeniu niejawnym.

  w odpowiedzi na: zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw #19762
  Marek77
  Participant

  No i d..a syndyk napisał mi, że puki się nieuprawomicni wyrok nie może zejść z wyplaty.No to niestety czekamy na postanowienie sądu okręgowego. Mam nadzieję że odda wszystko to co teraz zabiera bo trochę tego się uzbiera 🙁

  w odpowiedzi na: zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw #19735
  Marek77
  Participant

  Kevin
  No taki układ by mi też pasował 😉
  Byle się uprawomocniło postanowienie przekazanie akt do sądu okręgowego było 5 listopada jeżeli mam czekać jeszcze 3 miesiące to jakoś wytrzymam 😉
  Mam nadzieję że sąd okręgowy podtrzyma postanowienie i ten etap będę miał za sobą 😉
  Dziś napisałem do syndyka czy może mi zejść z wypłaty zobaczymy co on na to;)
  Będę was informował na bieżąco, co dalej w mojej sprawie.

  w odpowiedzi na: zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw #19713
  Marek77
  Participant

  Kevin
  Ja też mam zaskarżenie w Katowicach, to mnie kolego niepocieszyłeś z tak długim czekaniem na postanowienie sądu okręgowego😔
  No cóż zostało mi tylko czekanie 😔

  w odpowiedzi na: Relacje z bankami po zakończeniu upadłości #19698
  Marek77
  Participant

  Lazik123
  W ING miałem 3 tys limit odnawialny plus w pożyczkach niecałe 10 tys
  21.10.2021r zostało wydane postanowienie o planie spłaty i z 7 wierzycieli złożył sprzeciw Bank Paribas gdzie kwota zaległości była na około 7-8 tys ;(
  Teraz czekam na postanowienie z sądu okręgowego.

  w odpowiedzi na: Relacje z bankami po zakończeniu upadłości #19574
  Marek77
  Participant

  Mam główne konto w ING tam przelewane są pieniądze z wynagrodzenia za prace.
  Miałem kilka kredytów między innymi w ING rachunek odnawialny i dwa kredyty, po ogłoszeniu upadłości zostało konto zablokowane na okres około 1-go tygodnia po mojej i syndyka interwencji zostało mi odblokowane konto, co ciekawe,
  Jedynie w tym banku spłacałem do końca raty kredytu, a raczej sami mi potrącali z mojego konta.
  I teraz jest bardzo ciekawa historia, upadłość ogłoszona 22 stycznia, 6,7lutego syndyk zaczął pobierać część wypłaty i w tym samym dniu bank zablokował mi konto potrącając sobię raty za luty ;).
  Tak jak pisałem wcześniej po około tygodniu bank wysłał mi pismo, że mogę swobodnie korzystać z konta również oddał pieniądze za raty pobrane za luty. No i co najciekawsze Bank ING jako jedyny nie złożył u syndyka swoich roszczeń czyli z bankiem ING na tą chwilę jestem na zero ;).
  Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale moja żona ma w tym samym banku również konto oraz pożyczkę którą regularnie spłaca nawet ostatnio dostała na swojej skrzynce podziękowania za regularne wpłaty.
  Ja nie zamierzam zmieniać banku ponieważ mówiąc w skrócie ten bank mi w jakiś sposób pomógł 😉

  w odpowiedzi na: Ile czasu syndyk będzie zabierał pieniądze #19451
  Marek77
  Participant

  Co do syndyków muszę wtrącić swoje 3 grosze 😉
  Póki co to z każdym problemem jaki miałem, wysyłałem maila do syndyka, a syndyk zawsze odpisywał mi tego samego dnia lub następnego. Moja sprawa zaczęła się od stycznia tego roku a już w lipcu syndyk przedstawił mi plan spłaty wierzycieli (ciut wyższy niż ja mu przedstawiłem, ale myślę że dzięki temu sąd II instancji podtrzyma wyrok sądu rejonowego, bo jak już wcześniej pisałem jeden wierzyciel wniósł zażalenie od postanowienia) a postanowienie sądu rejonowego było wydane 1 października. Uważam że póki co syndyka miałem naprawdę bardzo w porządku zostanie jeszcze tylko jedna kwestia – zwrotu pobranych pieniędzy po ogłoszeniu postanowienia przez sąd rejonowy, mam nadzieję że tu również zostanę mile zaskoczony i syndyk odda mi całą kwotę którą w tej chwili pobiera.

  w odpowiedzi na: Ile czasu syndyk będzie zabierał pieniądze #19445
  Marek77
  Participant

  Dziękuję perse oraz Panu Michałowi za wyczerpującą odpowiedź, upadłość mam na nowych zasadach, no cóż teraz zostało cierpliwie czekać na decyzję sądu II instancji miejmy nadzieję, że podtrzyma postanowienie I instancji i w końcu będę mógł zacząć spłacać swoich wierzycieli.

  w odpowiedzi na: Ile czasu syndyk będzie zabierał pieniądze #19433
  Marek77
  Participant

  Dnia 1 października sąd zatwierdził plan spłaty wierzycieli ustalony przez syndyka, niestety dziś 29 października dowiedziałem się że jeden wierzyciel zaskarżył wyrok.
  Moje pytanie brzmi jak długo będę czekał na postanowienie wyroku II instancji i czy w takim wypadku syndyk dalej będzie pobierał mi część wypłaty jak to robił dotychczas?

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)