Magdi

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Propozycja planu spłat #9214
  Magdi
  Participant

  Panie Mecenasie @adw. Michał Hajduk , proszę mi powiedzieć czy spotkał się Pan z taką sytuacją ,że osoba nie mieszkała w mieszkaniu które wchodziło w skład masy upadłości a otrzymała pieniądze na 2 letni wynajem ? Moje mieszkanie było wcześniej wynajmowane i w trakcie przekazywania kluczy Syndykowi zapewniał mnie że nie muszę mieszkać w tym mieszkaniu, a potem przed sądem oświadczył inaczej/ Chciałam się tam wprowadzić bo pokątnie mieszkałam u znajmowych, wymagałam też opieki osób trzecich bo złamałam prawą rekę nieszczęśliwie z komplikacjami 🙁 wszystko się skomplikowało… niestety sędzia również zgodził się z wersją syndyka. Czy warto się teraz odwoływać do sadu okregowego? Ten proces upadlosciowy trwa juz dwa lata i mam juz dosyc.

  w odpowiedzi na: Propozycja planu spłat #9212
  Magdi
  Participant

  @karol123
  Dzięki za wyjaśnienia.

  Powiedz czy orientujesz się czy samemu trzeba składać plan spłaty czy czekać aż Sąd sam z tym postanowieniem wystąpi?

  w odpowiedzi na: poczatek upadlosci #9210
  Magdi
  Participant

  @elwira
  Pani Elwiro jakie sąd w Bydgoszczy miał parocedury ,czy sam przystąpił do ustalenia planu spłaty, czy Pani sama wystapiła o ustalenie planu spłaty? Pisze również Pani ,że z braku majątku, plan spłaty został umorzony. Czy sąd w Bydgoszczy sie kierował umarzjąc plany spłaty, mogłaby prosić o kontakt emailowy do Pani ?

  w odpowiedzi na: poczatek upadlosci #9208
  Magdi
  Participant

  Proszę mi powiedzieć czy samemu trzeba składać wniosek o ustalenie planu spłaty ? czy czekać na decyzję Sądu?

  w odpowiedzi na: Propozycja planu spłat #9207
  Magdi
  Participant

  Panie Mecenasie @adw. Michał Hajduk , proszę mi wyjaśnić o co chodzi ze stwierdzeniem ”W razie braku zgłoszeń wierzytelności ” ? Nie jest tak ,że to my wskazujemy swoich wierzycieli we wniosku ? Czy nie mamy obowiązku wykazania tych wierzytelności kiedy zgłaszamy upadłość konsumencką ?

  w odpowiedzi na: Problemy z syndykiem #9202
  Magdi
  Participant

  Dzień dobry Panie Mecenasie,

  Proszę mi powiedzieć, czy jeszcze można coś zrobić w sytuacji kiedy sprawa dotyczy pieniędzy w sprawie upadlosci i otrzymania na wynajem mieszkania po zakonczeniu procesu upadlosciowego? Syndyk wprowadził mnie w błąd (ustanie, brak dowodow na pismie) i powiedział ze nie ma konieczności zamieszkania w mieszkaniu przed sprzedaza mieszkaniu natomiast w dalszej procedurze wystapil z wnioskiem aby jednak te pieniadze nie zostaly mi przyznane? Twierdząc, ze nigdy mi nie przekazywal takich informacji. Taka informacje rowniez przekazal Pani prawnik ktora prowadzi moje sprawe. W tym czasie zlamalam prawa reke nieszczesliwie, kosci zle sie zrosly, wymagalam pomocy osob trzecich i nie bylam w stanie przeprowadzic sie do mieszkanie samej w innej miejscowosci. Jednak sedzia komisarz , nie wzial pod uwage wiarygnosci moich slow i Pani prawnik. Podtrzymal wniosek Syndyka, ze nie naleza mi sie pieniadze na wynajem ,poniewaz tam nie mieszkalam. Zastanawiam sie jak mozna tak wprowadzac w blad , a potem sie tego wypierac i byc bezkarnym. Ja czuje sie osobiscie oszukana przez Syndyka i najgorsze, ze nic z ty, teraz nie moge zrobic.

  Magdi
  Participant

  witam,

  proszę powiedzieć mi czy w sądzie w Bydgoszczy trzeba wysylać samemu prośbe o ustalenie planu spłaty? czy sąd sam podemuje takie ustalenia? jesli nie ma sie majatku ani pracy z przyczyn choroby , jak wtedy sad w Bydgoszczy podchodzi do planu splaty, czy kogos sie udalo nie otrzymac planu splaty? jak to wygladało u Was?

  w odpowiedzi na: poczatek upadlosci #9200
  Magdi
  Participant

  Dzień dobry,

  Proszę mi powiedzieć czy samemu trzeba składać wniosek o ustalenie planu spłaty ? Pani Elwiro jakie sąd w Bydgoszczy miał parocedury ,czy sam przystąpił do ustalenia planu spłaty, czy Pani sama wystapiła o ustalenie planu spłaty? Pisze również Pani ,że z braku majątku, plan spłaty został umorzony. Czy sąd w Bydgoszczy sie kierował umarzjąc plany spłaty, czy nie jest tak że wsytzymuje decyzję do momentu kiedy osoba zacznie mieć dochody?

  Czy samemu trzeba występować o ustalenie planu spłaty?
  Czy zdarzyło się u Państwa , że pieniądze na wynajem mieszkania zostały przyznane, pomimo że osoba nie mieszkała w mieszkaniu i jakimi pobudkami syndyk/sąd się kierował w celu przyznania tych pieniędzy? Słyszałam,że takie sytuacje miały miejsce, nawet jeśli prawo mówi,że osoba musi mieszkać w mieszkaniu. Będę wdzieczna za odpowiedź, pozdrawiam

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)