kmaro08

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 240)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Pomocy, zaraz osiwieje!! #18155
  kmaro08
  Participant

  Jeśli nie posiadasz majątku to nie ma się chyba co stresować na zapas. Moim zdaniem mógłby zaprać oczywiście telewizor jeśli byłby dość nowy i sporo wart. Rzeczy codziennego użytku nie powinien zabrać. Co, miałabyś pranie w rzece robić? Głowa do góry i starać się nie stresować, szczególnie tym, na co nie masz wpływu. Będzie dobrze, działaj z upadłością i niedługo komornika nie będzie 😉

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 hour, 49 minutes temu przez kmaro08.
  w odpowiedzi na: Co począć w takim przypadku ???? #18152
  kmaro08
  Participant

  Duży plus jest taki, że nie będziesz miał ustalonego psw na 3 lata 🙂 a pieniądze, które Ci zabierają do masy wrócą do Ciebie 😉
  Oczywiście po odliczeniu 700 zł i kilku tysięcy na wynagrodzenie Syndyka. Jak zostanie klepnięty ostateczny plan podziału to już żaden nowy wierzyciel nie może być uwzględniony w upadłości. Próbuj dzwonić, nawet codziennie, przeglądaj akta. Może trafisz na kogoś kto Ci pomoże. Ja pamiętam, że jak dzwoniłem do Sądu dowiedzieć się jakiś informacji to niektórzy zbywali mnie, że przez tel nie moga udzielić takich informacji, niektórzy udzielali od razu, a zdarzyło się też tak, że nawet próbowali dowiedzieć się dzwoniąc po różnych sekreteriatach/wydziałach sędziów.

  w odpowiedzi na: Sprawozdanie roczne #18150
  kmaro08
  Participant

  @józef ja w historii transakcji wyfiltrowałem sobie dany rok oraz po tytule „Plan spłat…” i zbiorczo wygenerowałem PDFa. Zamiast kilkudziesięciu stron miałem kilka, a i tak w tym zbiorczym były wszystkie najważniejsze informacje tj. nadawca (nazwa, nr konta), odbiorca (nazwa, nr konta), tytuł przelewu i kwota.
  Plus jeszcze taki, że miałem od razu podsumowanie ilości transakcji i całkowitej wartości (danego roku).

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 hours, 16 minutes temu przez kmaro08.
  w odpowiedzi na: Plan spłaty ustalony #18124
  kmaro08
  Participant

  Dokładnie jak pisze @perse.
  Nie ma co się bawić. Zakładasz konto już teraz, wpłacasz na nie środki, opłacasz z nich ratę psw. Będziesz miał wszystko w jednej historii rachunku bankowego, co niewątpliwie ułatwi Ci późniejsze przygotowanie potwierdzeń wykonania przelewów, które dołączysz do sprawozdania rocznego. Nie będzie wówczas pytań i wątpliwości, że wykonałeś jakieś raty nie ze swojego konta.

  kmaro08
  Participant

  Czy komuś obecnie udało się uzyskać jakiś kredyt mimo informacji w BIK o upadłości?

  w odpowiedzi na: Upadłość konsumencka a wpis do BIK #18115
  kmaro08
  Participant

  W momencie pojawienia się informacji o ogłoszonej upadłości w MSIG.
  U siebie w BIKu widzę datę przekazania informacji o upadłości dokładnie w dniu pojawienia się informacji w MSIG.
  Ponadto, jest również informacja: „DANE POCHODZĄCE Z MSIG”

  w odpowiedzi na: Jak dlugo jeszcze #18087
  kmaro08
  Participant

  No wiesz, piszesz, że upadłość ogłoszona w sierpniu zeszłego roku oraz, że czytasz forum, a nie znasz podstaw upadłości tj. jakie są jej etapy. Trochę to słabe.
  Domyślam, się że idziesz nową ścieżką upadłości więc tym bardziej ciężko określić ile trwają u innych poszczególne etapy upadłości jak i sama upadłość. Do tej pory można jedynie stwierdzić, że nie ma reguły co do czasu trwania upadłości. Jest wiele czynników wpływających na to, a rozpiętość czasu bywa bardzo duża.

  w odpowiedzi na: Jak dlugo jeszcze #18081
  kmaro08
  Participant

  List wierzytelności może być jedna, a może być ich dużo więcej. Nie ma reguły. Uzupełniające listy wierzytelności tworzone są w momencie zgłoszenia kolejnych wierzycieli. Jak już są ogłoszone w monitorze gospodarczym listy i zatwierdzone to następnie jest etap przygotowania i wykonania planu podziału środków z masy upadłościowej. Póki nie ma zatwierdzonego ostatecznego planu podziału, to wierzyciele mogą dalej się zgłaszać. Dopiero po wykonaniu planu podziału jest etap ustalania planu spłaty wierzycieli.
  To są podstawowe informacje na temat upadłości…

  w odpowiedzi na: Kiedy pismo z propozycją PSW #18072
  kmaro08
  Participant

  Z uwagi na to, że w obecnych czasach znaczna część spraw odbywa się na posiedzeniu niejawnym, warto opisać dosłownie wszystko we wniosku o PSW i jeśli masz jakieś potwierdzenia ponoszonych wydatków to na pewno nie zaszkodzi dołączyć. Jednak gdybyś części paragonów nie miał to i tak powinieneś te koszty uwzględnić, jak najwięcej, nic nie zaniżając (a wręcz przeciwnie 😉 )

  w odpowiedzi na: Kiedy pismo z propozycją PSW #18064
  kmaro08
  Participant

  Zanim zostanie ustalony PSW, syndyk musi sporządzić plan podziału środków z masy upadłościowej – czyli, według mnie, to są te właśnie dalsze czynności, o których mówi Sędzia. Jest to jeden z ważniejszym, moim zdaniem, etapów, gdyż zatwierdzony ostateczny plan podziału masy skutkuje tym, że od tego momentu żaden nowy wierzyciel, który się zgłosi, nie zostanie uwzględniony w procesie upadłości tj. nie będzie już tworzonych nowych list uzupełniających wierzycieli.
  W mojej ocenie, jeśli sędzia nie poprosi Cię o przesłanie wniosku o PSW, to sam z siebie możesz go złożyć, jak już będzie zatwierdzony plan podziału. Jednak co sąd to inne podejście więc bywa to różnie.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 weeks, 3 days temu przez kmaro08.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 weeks, 3 days temu przez kmaro08.
  w odpowiedzi na: Przekierowanie poczty #18059
  kmaro08
  Participant

  Forum jest jak najbardziej żeby pomagać sobie na wzajem, jednak większość sytuacji została już kilkukrotnie opisana przez innych użytkowników. Dlatego też zanim się zada jakieś pytanie, wypadałoby najpierw poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedzi na forum.
  Dodatkowo warto na początku przejrzeć zakładkę „BLOG”, tam są wszystkie niezbędne informacje o upadłości opisane przez Mecenasa.
  Podziwiam ludzi, którzy ogłaszają upadłość konsumencką, a potem się dziwią jakie to niesie za sobą konsekwencje, a o nie znajomości przebiegu całego procesu już nie wspominając

  w odpowiedzi na: Hazard / Upadłość / Moja historia #18058
  kmaro08
  Participant

  Dokładnie tak. Sędzia komisarz zatwierdza listę i następnie info musi się ukazać w MSIG.

  w odpowiedzi na: Przekierowanie poczty #18054
  kmaro08
  Participant

  Wszystko podlega zajęciu.
  Jak się ogłasza upadłość to warto przed i w trakcie trwania poczytać trochę o tym. To jest akurat podstawowa wiedza.

  w odpowiedzi na: Hazard / Upadłość / Moja historia #18051
  kmaro08
  Participant

  Dzwoniłaś do Sądu? Partner oglądał ostatnio w sądzie swoje akta?

  w odpowiedzi na: Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat #18038
  kmaro08
  Participant

  W sumie w nowych przepisał większą rolę odgrywa Syndyk więc możesz na tym zyskać skoro tak ciśnie do przodu i działa bez zbędnego zwlekania. Życzę więc bezproblemowej upadłości. Będzie dobrze 😉

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 240)