Hubert

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Sprzedaż mieszkań #19239
  Hubert
  Participant

  Norciu, tak z ciekawości zapytam. Czemu upadłość skoro wartość mieszkań pokrywa długi ?

  w odpowiedzi na: Wniosek wierzyciela o nakaz zapłaty #19201
  Hubert
  Participant

  Ja miałem taki przypadek z E-sądem w Lublinie ale jeszcze na etapie gdy działał syndyk. Po pierwsze poinformowałem o tym Syndyka i on zadziałał, ale też wysłałem sprzeciw do E-sądu. Sprzeciw wysłałem niepotrzebne ponieważ sąd na podstawie informacjo od syndyka oddalił wniosek i skierował sprawę do sądu, który prowadzi upadłość, natomiast mój sprzeciw został odrzucony ze względów formalnych (z tego co zrozumiałem ze względu na upadłość E-sąd nie powinien w ogóle tego postępowania prowadzić).

  Domyślam się że w momencie gdy syndyk już nie działa w Twojej sprawie trzeba napisać sprzeciw ale myślę że w tej sprawie powinien się jakiś prawnik wypowiedzieć czyli np. Pan Mecenas.

  w odpowiedzi na: Która Kancelaria lub adwokat #18993
  Hubert
  Participant

  Trochę to słabe że sąd ignoruje całkowicie wiedzę medyczną na temat uzależnień. Uzależnienie to choroba, która jest niezamierzona. Nikt nie przecież nie chce zostać alkoholikiem czy uzależnionym od hazardu, a mimo to ludzie się uzależniają i dotyczy to wszystkich grup społecznych, sędziów również.

  W moim przypadku uzależnienie od alkoholu mi „pomogło” w ogłoszeniu upadłości na starych zasadach ale wtedy już byłem po 3 latach terapii. Jestem też przekonany że gdyby nie uzależnienie, nie wpakowałbym się w długi. Jeśli jednak nie jesteś uzależniona to nie radzę kombinować z terapiami bo tam szybko się połapią że ściemniasz.

  w odpowiedzi na: Zapomoga socjalna z ZFŚS #18810
  Hubert
  Participant

  Art. 64. dotyczy upadłego, który jest przedsiębiorcą i zatrudnia pracowników

  w odpowiedzi na: Zwrot podatku podczas planu spłaty #18725
  Hubert
  Participant

  Ten Art.64 dotyczy sytuacji gdy upadasz jako firma i jesteś czyimś pracodawcą.

  w odpowiedzi na: Slub #18645
  Hubert
  Participant

  Pomijając kwestie prawne to po co ukrywać takie rzeczy przed partnerką ? Wyobraź sobie że żona stwierdza że warto by było wziąć na coś kredyt, a Ty musisz stawać na głowie żeby znaleźć jakieś wytłumaczenie dlaczego nie możesz i coraz bardziej brniesz w kłamstwa.

  Oczywiście nie moją rolą jest ocena takiej sytuacji ale z doświadczenia wiem że lepiej się żyje gdy nie ma żadnych tajemnic, kłamstewek itd.

  w odpowiedzi na: wniosek o upadłość wypełniony samodzielnie #18486
  Hubert
  Participant

  Może warto skorzystać z pełnomocnika z urzędu ?

  Pełnomocnik z urzędu w upadłość konsumenckiej

  w odpowiedzi na: Szanse na upadłość #18485
  Hubert
  Participant

  Ja z żadnym zobowiązaniem nie zalegałem powyżej 3 miesięcy w momencie składania wniosku więc chyba nie ma takiego wymogu, chyba że nowe przepisy coś zmieniają bo upadałem „po staremu”.

  Myślę że dołączenie zaświadczenia o terapii uzależnień jest dobrym pomysłem. Ja tak zrobiłem (jestem uzależniony od alkoholu) i nie wiem na ile miało to wpływ na decyzję sądu, ale myślę że miało. Terapia świadczy o tym że pewne irracjonalne działania mogły być podejmowane w wyniku uzależnienia, a ponadto podjęcie terapii świadczy o tym że chcesz zmienić życie na lepsze.

  Powodzenia.

  w odpowiedzi na: Syndyk a konto #18455
  Hubert
  Participant

  U mnie już 2 lata i nie mam pojęcia jak długo jeszcze. Upadłość faktycznie uczy cierpliwości 😉

  Hubert
  Participant

  Hmm moze większość posiedzeń jest w trybie niejawnym i stąd to wynika. Ktoś coś wie ?

  Hubert
  Participant

  Zastanawiam się czemu moja sprawa w XIX wydziale ciągnie się tak długo i zajrzałem na e-wokandę żeby sprawdzić czy coś tam w ogóle się dzieje. Okazuje się że w tym wydziale w maju odbyło się jedno posiedzenie a na czerwiec nie ma żadnego zaplanowanego. WTF, czy ten sąd w ogóle działa. Wiem że sąd to nie tylko posiedzenia ale o co chodzi ???

  Hubert
  Participant

  Na razie ten temat średnio mnie nie dotyczy, bo jestem przed ogłoszeniem PSW i w przyszłości zamierzam unikać kredytów jak ognia. Mimo wszystko raczej ciężko kupić mieszkanie dużym mieście za gotówkę, szczególnie że teraz ceny lecą w kosmos, więc to jedyny kredyt o jakim myślę.

  Przeczytałem informację na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich, przeczytałem również odpowiedź prezesa ZBP oraz Rzecznika Finansowego.

  Prezes ZBP twierdzi że fakt iż ktoś „przeszedł” upadłość konsumencką jest tylko jednym z elementów branych przez bank przy ocenie zdolności kredytowej. Tymczasem z tego co czytam na tym forum jest to powód do automatycznego odrzucenia wniosku i ktoś kto po upadłości dostał kredyt jest chyba jakimś jednorożcem,

  Z drugiej strony odpowiedź Rzecznika Finansowego sugeruje że nie dostał on żadnych skarg związanych z odmową udzielenia kredytu z powodu ogłoszenia upadłości, dostał jedynie jednego maila z zapytaniem.

  Myślę że trzeba po prostu trzymać się tego co powiedział prezes Związku Banków Polskich i jeśli mam zdolność kredytową, wnioskować o kredyty, domagać się uzasadnienia odrzucenia wniosku i słać skargi do Rzecznika Finansowego lub RPO. Jak tylko będę miał z głowy PSW zamierzam tak robić. Oczywiście rozumiem też obawy banków , ale niech się określą jasno że nie udzielają kredytów osobom po upadłości konsumenckiej, a nie wciskają kit że to zależy tylko od zdolności kredytowej.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)