Fredd

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Była żona próbuje mnie okraść #12479
  Fredd
  Participant

  Czesio:
  „Spokojnie, złożenie wniosku to dosyć długie czekanie ,poza tym nie wiemy jak wyniknie wokanda, wokandy . Kolejne terminy.”

  Ciekawe w którym sądzie? Postępowanaie upadłościowe trwa długo, ale na samo orzeczenie upadłości czeka się ok 3 miesiące i w 95% kończy się na jednym posiedzeniu (wóź albo przewóz).

  Ten numer z upadłością byłego małżonka jest wyjątkowo wredny, ale prawem dopuszczalny i każdy sanujący się profesjonalny pełnomocnik od podziału majątku powinien to zawsze rozważyć, także jako element nacisku, na zasadzie: „wolisz bratku dogadać się ze mną czy z syndykiem…?”

  w odpowiedzi na: Dodatkowa praca a syndyk #12428
  Fredd
  Participant

  Wojtas18, na miejscu matki Twojego dziecka okrutnie bym się wkurzył, że pasiesz syndyka, a dla dziecka nie ma. Tak bardzo, że bym złożył w III Wydziale Sądu Rejonowego, sam wiesz co….;)

  w odpowiedzi na: Raty #12062
  Fredd
  Participant

  Tylko jak unieważnisz umowy kredytowe to nie znaczy, że unieważnisz długi – musisz i tak oddać kwotę nominalną

  w odpowiedzi na: spadek po ogłoszeniu upadłości #11980
  Fredd
  Participant

  @Elu

  Nie masz jakiegokolwiek terminu na wniosek o stwierdzenie nabycia spadku… odrzucenie spadku to byłaby grubsza sprawa, która mogłaby być podstawą umorzenia upadłości, ale nie złożenie natychmiast po powołaniu do dziedziczenia wniosku o nabycie spadku nie powinno być problemem…

  w odpowiedzi na: Czy w mojej sytuacji co kolwiek mogę zadziałać #11979
  Fredd
  Participant

  Przede wszystkim nie zaciągaj żadnych nowych zobowiązań, ale też nie spłacaj starych. Jakieś historie zdrowotne Twoje lub dzieci też pomogą, jak ojciec dziecka nie płaci to powołaj się na tę okoliczność także.

  Musisz wiarygodnie wyjaśnić we wniosku i potem na posiedzeniu na co poszły pieniądze, np. jeżeli były jakieś remonty w domu to należy to powiązać z dzieckiem, ogólnie usiądź pomyśl i napisz.

  w odpowiedzi na: Moja wolność #11978
  Fredd
  Participant

  Nie, absolutnie za taką nieistotną nieścisłość nikt Ci postępowania nie umorzy.

  Gratuluję upadłości, tylko pamiętaj, że 'sędzina” to żona sędziego

  w odpowiedzi na: uzasadnienie wniosku #11964
  Fredd
  Participant

  Złóżcie wniosek o adwokata lub radcę z urzędu, na brak dokumentów pomaga wystąpienie do: BIG, BIK i komorników o zaświadczenia… trzymam kciuki

  Fredd
  Participant

  Miał prawo i nie były to darowizny tylko przyczynianie się do zaspokojenia potrzeb rodziny w trybie art 27 kro

  Fredd
  Participant

  zgolinski(nospam)interia.pl

  Tylko wiadomo: małpa zamiast nospam

  w odpowiedzi na: Upadłość konsumencka małżonka #4411
  Fredd
  Participant

  „Witam jestem tu pierwszy raz więc przepraszam jeżeli pisze w złym temacie. Moja sytuacja wygląda tak sąd w październiku ogłosił upadłość mojego męża. Obecnie przez pół roku ma wpłacać po 300 zł na konto masy upadłości po tym ma być ustalony 3-letni okres spłaty bo innego majątku nie posiadamy. Moje pytanie dotyczy rozliczenia pit za 2016 rok zawsze rozliczaliśmy się razem bo tylko mąż pracuje ja nie i czytałam że teraz już nie możemy sie razem rozliczyć. ”

  Można rozliczać się wspólnie JEDYNIE gdy między małżonkami istnieje wspólność majątkowa przez CAŁY rok podatkowy, a najpóźniej z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości męża ta wspólność ustała (mogła wcześniej jeżeli zawieraliście Państwo umowę małżeńską majątkową) więc nie można.

  w odpowiedzi na: wezanie do uzupełnienia braków formalnych #4401
  Fredd
  Participant

  Ja tylko dodam, że „brakowanie formalne” to klasyczna taktyka sędziów z trudem ogarniających „wpływ”, nie ma co się przejmować, uzupełniać do skutku, można wnosić wielokrotnie jakby zwrócili wniosek.

  Mi brakują każdy wniosek, czego bym nie robił, ale to pewnie lokalna specyfika kujawsko – pomorskim

  Fredd
  Participant

  Witaj!

  Pomagałem dwojgu (teraz już upadłym) w upadłości kons. przed SR w Bydgoszczy. Małżeństwo, on absolutnie nie kwalifikował się do upadłości (działanie świadomie, w złej wierze), a żona podpisywała jedynie zgody na te kredyty (w sumie chyba 12, już nie pamiętam, musiałbym zajrzeć do spisu wierzycieli i wierzytelności).

  Sąd stwierdził, że jedynie dlatego, że ogłasza upadłość żony ogłasza też męża ze względów słuszności i humanitaryzmu. Więc sąd chyba liberalny.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)