Camillo

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: ZER oddaje syndykowi ponad 75 % emerytury !!! #14809
  Camillo
  Participant

  Interwencja w ZUS przez RPO poskutkowała. Na chwile dzisiejsza została zmieniona kwota zajęcia, bardzo dziękuje za pomoc. Jeszcze czekam na pismo od Syndyka, ponieważ dzisiaj wysłałem, o zwrot nienależnie pobranych ode mnie pieniędzy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszce raz wam dziękuje za pomoc.

  w odpowiedzi na: ZER oddaje syndykowi ponad 75 % emerytury !!! #14805
  Camillo
  Participant

  Bardzo dziekuje za odpowiedz. Postanowilem napisac do Syndyka z kopia do wiadomosci Sadu, jednoczesnie napisalem drugie pismo, skarge na czynnosci Syndyka, poniewaz mnie jednym slowem olal cieplym moczem do Pani komisarz. Co do ZUS-u w poniedzialek mam miec telefon w tej sprawie. Poza tym dodatkowo czekam co napisze mi Rzecznik Praw Obywatelskich, ale podejrzewam, ze moga nie podolac problemowi. ZUS w kazdym badz razie juz wie o RPO, wyslali do nich pismo z prosba o wyjasnienie sytuacji.

  w odpowiedzi na: ZER oddaje syndykowi ponad 75 % emerytury !!! #14803
  Camillo
  Participant

  Mój błąd, upadłość zgłosiłem już w 2018, źle to napisałem. Plan spłaty wierzycieli już był w kwietniu i od razu Syndyk pobrał mi taką kwotę z mojej renty. Zatwierdzenie listy wierzytelności dostałem również po czym złożyłem pismo o nie ustalanie planu spłaty wierzycieli bo tak kazał Syndyk i umorzenie ze względów humanitarnych. Przepraszam, że tak chaotycznie opisałem swoją sytuację. Po czym otrzymałem rentę o 25% mniejszą i skontaktowałem się z Syndykiem. I tak jak wcześniej wspomniałem, kontakt definitywnie się urwał.

  w odpowiedzi na: ZER oddaje syndykowi ponad 75 % emerytury !!! #14799
  Camillo
  Participant

  Tak pisałem o umorzenie zobowiązań ze względów humanitarnych bo nie mam z czego żyć, niestety nic z Sądu nie przyszło, jakieś 3 miesiące temu pisałem, później po 2 miesiącach ponowiłem pismo bo nie wiedziałem czy doszło. Nadal nie mam z Sądu odpowiedzi w sprawie mojego pisma. Syndykowi powiedziałem już w kwietniu o tej kwocie chronionej to udawał, że to nie jego wina, że niby nie wie jaka kwota chroniona, że to musi sprawdzić itd, mówił, że napisze w tej sprawie do ZUSU i to ciągnęło się miesiącami. Nie dzwoniłem nachalnie, ale jak mi przyszła renta w wysokości 700zł zamiast kwoty chronionej, natychmiast do niego dzwoniłem a on mnie tak zbywał. A w tej chwili nie odbiera od jakiś 2 miesięcy. Napisałem pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich i czekam na odpowiedź. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. To chore jest, nie mam środków do życia, dług nie powstał z mojej winy, nie stać mnie spłacać takich kwot. Nie po to ogłosiłem upadłość, żeby zamiast kwoty chronionej, która nie jest wysoka i tak nie starcza na życie, potrącali mi 25% najniższego świadczenia. Normalnie mafia jakaś.

  w odpowiedzi na: ZER oddaje syndykowi ponad 75 % emerytury !!! #14796
  Camillo
  Participant

  Witam. Od kwietnia mam ogłoszona upadłość konsumencka. Niestety otrzymuje najniższa rentę, a Syndyk pobiera mi z niej 25% gdzie chroniona kwota to 825zł po odjęciu Syndyka zostaje mi 700zl. Nie wiem gdzie szukać pomocy. Pisałem do Sądu o tej sprawie i o umorzeniu ze względów humanitarnych, jednak Sąd postanowił zatwierdzić listę wierzytelności. Jestem chory, ale nie głupi. Mam całkowitą niezdolność do pracy w ZUS. Dzwoniłem do ZUS, jednak Pani z ZUS mnie zbyła mówiąc, że Syndyk może zabrać nawet wszystko. Nie stać mnie na leki, na które wydaję nie mało. Nie mam nawet łóżka mam tylko materac. W kwietniu po pierwszym pobraniu zadzwoniłem do Syndyka i powiedziałem o kwocie chronionej. Ten obiecał zmienić wysokość potrącenia. Jednak od 2 już miesięcy po wielu telefonach do niego, przestał odbierać telefon, nie ma z nim żadnego kontaktu. Pisma do Sądu nic nie dają. To jakaś mafia! Co mogę w tej sprawie zrobić?

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)