Życie z prawomocnym PSW

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)
  • Autor
    Wpisy
    Konto usuniete
    Uzytkownik

Czuje się jakbym zaczął nowe życie. Zrobiłem te 60 tyś pierwszej raty. Zrobiłem również drugą ratę 300 zł. Banki BZWBK i PKO spisują się świetnie. Myślałem, że będę miał problemy. Ale zero. W PKO nawet blokady nie miałem. Widocznie tylko mbank jest jaki jest. Dopiero teraz doceniam uroki życia. Wybieram się z żoną i synem na wakacje.

anheros
    Participant

No i super! Gratulacje!
    Choć odnośnie egzekucji to trzeba być już czujnym jakby do końca życia…
    Na ile masz ten psw i czy będziesz go spłacał wcześniej?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 years, 4 months temu przez anheros.
    Patrycja
    Participant

Gratulacja @karol123 Życie w trakcie PSW jest piękne (w porównaniu do tego co było wcześniej) a po PSW będzie piękniejsze 🙂

Konto usuniete
    Uzytkownik

Mam na 20 miesięcy. Ale już 2 raty z głowy. Zostało 18 rat. Nie będę spłacał wcześniej.

anheros
    Participant

…bo nie chcesz czy nie możesz?

Konto usuniete
    Uzytkownik

Nie chcę. Nie wzrosło mi wynagrodzenie w porównaniu do momentu rozprawy. Nie mam żadnego wytłumaczenia. Oczywiście że mógłbym 1 przelewem załatwić wszystko. Ale się boję.

anheros
    Participant

Niedługo mam rozprawę ws. wcześniejszej spłaty i dam znać jak poszło. 🙂

Konto usuniete
    Uzytkownik

Odważny jesteś. Tylko, że u Ciebie jest trochę inna historia. Wzrosło Ci wynagrodzenie. Więc masz uzasadnienie. A ja nie mam.

anheros
    Participant

Racja.
    Ale z drugiej strony – ja bym wiązał raczej głównie wzrost wynagrodzenia z faktem, iż z tego powodu nie można zwiększyć psw. A samą wcześniejszą spłatę, jeśli znajduje to pokrycie w zarobkach, traktowałbym jako osobną kwestię.
    Orzecznictwo widzę, że się dopiero kształtuje.

Konto usuniete
    Uzytkownik

Pozdrowienia z Sopotu dla wszystkich

Marela
    Participant

@karol, zazdroszczę…ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)Baw się dobrze z rodzinką i nadrabiaj ten czas, kiedy nic nam nie wolno było.

Marela
    Participant

doczekałam się i ja 🙂 w końcu mam prawomocne pismo w ręku i zastanawiam się czy oprawić w ramki i na ścianę….buźka sama się śmieje i choć przede mną jeszcze 3 lata spłat to wiem, że dam radę. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy jeszcze idą tą żmudną i ciężką drogą…kiedyś i dla Was nadejdzie koniec męki i początek nowego życia. Pozdrawiam.

Howard80
    Participant

@Marela gratuluję. Możesz napisać ile czasu trwało u Ciebie postępowanie? Kiedy sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu Twojej upadłości i z jakiego miasta jesteś?

Marela
    Participant

@Howard80 moje całe postepowanie od momentu pierwszej sprawy do otrzymania prawomocnego wyroku trwało dokładnie 2 lata i 3 miesiace :(. Jestem z Trójmiasta

beatal1976
    Participant

Witam,
    ja złożyłam wniosek o umorzenie zobowiązań i o postanowienie o spłacie zobowiązań z listy.
    Spłacałam 10 miesięcy – miałam plan spłat na 12.
    Czekam na ostatnie postanowienie …

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.