Życie po upadłośći

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anheros 3 miesiące temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #10157

  karol123
  Participant

  Tak jak to wcześniej pisałem. Dostałem telefon z PKO BP. Chcieli mi przyznać limit do rachunku na który mi spływa pensja. Poszedłem z czystej ciekawości aby zobaczyć czy ten limit dostanę. Zawnioskowałem o 3000 zł. I tak bym pewnie nie brał. Chciałem tylko sprawdzić tak trochę z przekory. I nie dostałem. Być może to dlatego, że nie zrobiłem nic aby wyczyścić informacje na mój temat w BIK i innych instytucjach. Po prostu nie zależało mi na tym. Bo nie chcę kredytów. BO się boję że przy wysokim dochodzie znowu się ” przekredytuję”. Wolę więc mieć brudny BIK. To takie zabezpieczenie.

  #10167

  anheros
  Participant

  Eee tam – żadne zabezpieczenie. Jak będziesz naprawdę potrzebował, to pójdziesz do Providenta czy innego Bociana. I dostaniesz – na dużo gorszych warunkach. I potem będziesz żałował, że wcześniej nie zatroszczyłeś się o swoje sprawy. To żaden argument.
  A to się nie tak łatwo czyści – ja dalej mam niewyczyszczone wszystko, bo jeden głupi Bank się uparł i sprawa jest u Rzecznika Finansowego.
  Możesz złożyć wniosek o raport do BIK oraz ZBP – to jest bezpłatne, a będziesz wiedział na czym stoisz. Jeszcze możesz się zapisać do BIG – to najszybciej załatwisz. Bo możesz się dowiedzieć rzeczy, które mogą mocno zaskoczyć: kto i co wpisał… 😉

  #10185

  karol123
  Participant

  Tak zrobię. Dziękuję.

  #12034

  czesio
  Participant

  czy te wpisy kiedyś się same czyszczą? chodzi mi o BIG i temu podobne i ile to trwa ktoś wie?

  #12037

  anheros
  Participant

  samo się nic nie robi
  forum też się „samo” nie przeczyta

  #12365

  gosh123
  Participant

  Po jakim czasie mozna wyczyscic historie w bik?

  #12422

  d_z_p
  Participant

  A czy po zakończeniu upadłości (spłacie i umorzeniu zobowiązań) miał ktoś styczność z leasingiem ? Czy tak samo jak z kredytem jest to raczej niemożliwe czy może bardziej liberalnie banki do niego podchodzą ?

  #12424

  karol123
  Participant

  Raczej niemożliwe. Leasing to tak jak kredyt. Badana zdolność.

  #12823

  anheros
  Participant

  Otóż – NIE MOŻNA wyczyścić historii w BIK. Jest się skazanym na swoistą ZEMSTĘ banków i instytucji parabankowych – testowałem ostatnio (z ciekawości, bo nie potrzebuję) kartę kredytową „dla zadłużonych” i „mających komornika”. Odmowa i już! Z automatu!
  A skąd się bierze owa odmowa?
  Otóż – to ciekawe! – z wpisu w BIK, że „mieliśmy upadłość”.
  I tutaj BIK wpisuje do swojego rejestru NIE na żądanie jakiejkolwiek instytucji, ale… sam z siebie! Tak – wbrew zasadom BIK! I NIE wypisze takiego delikwenta bodaj, jeśli dobrze pamiętam aż 10 lat!! To jawna dyskryminacja!
  Przypomnę, że jeśli kogoś okradniesz, pójdziesz siedzieć, będziesz miał wyrok karny – skazanie zatrze się już po 5 latach. A tutaj aż 10 lat ZEMSTY!!
  Także wiecie… – historię w BIK można w jakimś sensie „wyczyścić”. Ale zanim się ktoś nie weźmie za „przeczyszczenie mściwych banków”, albo te same banki nie dojdą do wniosku (prędzej czy później tak się stanie), że były upadły to LEPSZY klient, niż ktoś nigdy nie upadły, ale mający 37 kredytów na karku – TO JESTEŚMY NA CENZUROWANYM.
  Konia z rzędem, kto ma jakiś pomysł, co z tym (skutecznie) zrobić!

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.