Życie po upadłośći

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
 • Autor
  Wpisy
 • #10157
  karol123
  Uczestnik

  Tak jak to wcześniej pisałem. Dostałem telefon z PKO BP. Chcieli mi przyznać limit do rachunku na który mi spływa pensja. Poszedłem z czystej ciekawości aby zobaczyć czy ten limit dostanę. Zawnioskowałem o 3000 zł. I tak bym pewnie nie brał. Chciałem tylko sprawdzić tak trochę z przekory. I nie dostałem. Być może to dlatego, że nie zrobiłem nic aby wyczyścić informacje na mój temat w BIK i innych instytucjach. Po prostu nie zależało mi na tym. Bo nie chcę kredytów. BO się boję że przy wysokim dochodzie znowu się ” przekredytuję”. Wolę więc mieć brudny BIK. To takie zabezpieczenie.

  #10167
  anheros
  Uczestnik

  Eee tam – żadne zabezpieczenie. Jak będziesz naprawdę potrzebował, to pójdziesz do Providenta czy innego Bociana. I dostaniesz – na dużo gorszych warunkach. I potem będziesz żałował, że wcześniej nie zatroszczyłeś się o swoje sprawy. To żaden argument.
  A to się nie tak łatwo czyści – ja dalej mam niewyczyszczone wszystko, bo jeden głupi Bank się uparł i sprawa jest u Rzecznika Finansowego.
  Możesz złożyć wniosek o raport do BIK oraz ZBP – to jest bezpłatne, a będziesz wiedział na czym stoisz. Jeszcze możesz się zapisać do BIG – to najszybciej załatwisz. Bo możesz się dowiedzieć rzeczy, które mogą mocno zaskoczyć: kto i co wpisał… 😉

  #10185
  karol123
  Uczestnik

  Tak zrobię. Dziękuję.

  #12034
  czesio
  Uczestnik

  czy te wpisy kiedyś się same czyszczą? chodzi mi o BIG i temu podobne i ile to trwa ktoś wie?

  #12037
  anheros
  Uczestnik

  samo się nic nie robi
  forum też się „samo” nie przeczyta

  #12365
  gosh123
  Uczestnik

  Po jakim czasie mozna wyczyscic historie w bik?

  #12422
  d_z_p
  Uczestnik

  A czy po zakończeniu upadłości (spłacie i umorzeniu zobowiązań) miał ktoś styczność z leasingiem ? Czy tak samo jak z kredytem jest to raczej niemożliwe czy może bardziej liberalnie banki do niego podchodzą ?

  #12424
  karol123
  Uczestnik

  Raczej niemożliwe. Leasing to tak jak kredyt. Badana zdolność.

  #12823
  anheros
  Uczestnik

  Otóż – NIE MOŻNA wyczyścić historii w BIK. Jest się skazanym na swoistą ZEMSTĘ banków i instytucji parabankowych – testowałem ostatnio (z ciekawości, bo nie potrzebuję) kartę kredytową „dla zadłużonych” i „mających komornika”. Odmowa i już! Z automatu!
  A skąd się bierze owa odmowa?
  Otóż – to ciekawe! – z wpisu w BIK, że „mieliśmy upadłość”.
  I tutaj BIK wpisuje do swojego rejestru NIE na żądanie jakiejkolwiek instytucji, ale… sam z siebie! Tak – wbrew zasadom BIK! I NIE wypisze takiego delikwenta bodaj, jeśli dobrze pamiętam aż 10 lat!! To jawna dyskryminacja!
  Przypomnę, że jeśli kogoś okradniesz, pójdziesz siedzieć, będziesz miał wyrok karny – skazanie zatrze się już po 5 latach. A tutaj aż 10 lat ZEMSTY!!
  Także wiecie… – historię w BIK można w jakimś sensie „wyczyścić”. Ale zanim się ktoś nie weźmie za „przeczyszczenie mściwych banków”, albo te same banki nie dojdą do wniosku (prędzej czy później tak się stanie), że były upadły to LEPSZY klient, niż ktoś nigdy nie upadły, ale mający 37 kredytów na karku – TO JESTEŚMY NA CENZUROWANYM.
  Konia z rzędem, kto ma jakiś pomysł, co z tym (skutecznie) zrobić!

  #15828
  agnes
  Uczestnik

  Witam. Minęły dwa lata od prawomocnej upadłości i umorzenia moich zobowiązań.Od pewnego czasu ponownie otrzymuję listem zwykłym powiadomienia o sprzedaży długu, cesji i żądania zapłaty. Co powinnam zrobić? Nie reagować czy reagować. Jeśli tak, to w jaki sposób. Serdecznie pozdrawiam.

  #15831
  Wiosna2019
  Uczestnik

  listem zwykłym powiadomienia o sprzedaży długu, cesji i żądania zapłaty

  Jeśli wierzyciel, który teraz dokonuje cesji był na liście wierzytelności to teraz powinnaś zadzwonić, ewentualnie wysłać list do tego nowego wierzyciela.

  #15855
  agnes
  Uczestnik

  W jakim celu mam dzwonić i pisać do firmy windykacyjnej aby uznać dług? Wszyscy wierzyciele byli na liście i wszystkich powiadomił syndyk a więc każdy z nich wiedział. Skoro wierzyciel sprzedał dług i następni sprzedają, to jest jednoznaczne, że chcą wyłudzić pieniądze.

  #15856
  Wiosna2019
  Uczestnik

  W jakim celu mam dzwonić i pisać do firmy windykacyjnej aby uznać dług?

  W taki sposób i w takiej sytuacji jak twoja, długu nie uznasz. Żebyś kiedyś nie obudziła się z pozwem w sądzie.

  #15910
  agnes
  Uczestnik

  A pozew w sadzie to straszak? Zawiadomiłam prokuraturę o próbie wyłudzenia pieniędzy. Myślę, że to najlepsze wyjście. Pozdrawiam

  #15918
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Myślę, że to najlepsze wyjście

  Na terapii miałem pytanie „kto chodzi do prokuratury ?”.

  Może i dobrze zrobiłaś a może nie to się okaże. Trzeba pilnować wszystkiego.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.