Zwrot z sądu

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma Zwrot z sądu

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Autor
    Wpisy
    Nie poradny
    Participant

Witam złożyłem pismo wraz z opłato do sądu. Po około 2-3 tygodniach dostałem taki zwrot jak na zdjęciu. I nie rozumiem co mam teraz dla sądu wysłać.Proszę o pomoc jak skompletować braki. https://imgur.com/IBIBp2c

• Ten temat został zmodyfikowany 1 year, 1 month temu przez Nie poradny.
    • Ten temat został zmodyfikowany 1 year, 1 month temu przez Nie poradny.
    Aldonaa
    Participant

Do Sądu należy wysłać wniosek (a nie pismo) wraz z załącznikami i opłatą.
    Na blogu / baza wiedzy jest : wzór takiego wniosku, instrukcja wypełnienia.
    Jeżeli sam sobie z tym nie poradzisz – to trzeba poprosić kogoś o pomoc. I to szybko.

Nie poradny
    Participant

Właśnie złożyłem ten wniosek wraz z opłatą w załączniki było potwierdzenie. I oni mnie proszą abym jeszcze raz ten sam wniosek im wysyłał ?

Aldonaa
    Participant

Sprawdż sobie punkt po punkcie swój wniosek z tym zarządzeniem otrzymanym z Sądu. Może jednak czegoś brakuje i dlatego nie spełnia wymogów formalnych. Ma być to co wymaga Sąd.

Nie poradny
    Participant

No to ładnie bo nie mam tego wniosku! Mogłem czegoś nie dopisać.. Co w takim wypadku? Mogę zadzwonić do sądu i zapytać co jest źle ?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 1 month temu przez Nie poradny.
    Aldonaa
    Participant

Spróbuj. Ale wątpię.

Wiosna2019
    Participant

Złożyłeś swój wniosek na formularzu urzędowym, czy złożyłeś jakieś zwykłe pismo ?!. Przecież widać na zamieszczonym skanie o co Cię sąd wzywa.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 1 month temu przez Wiosna2019.
    Nie poradny
    Participant

złożyłem wniosek o upadłość dłużnika, ze strony rządowej . Z tym że ja tam wszystko wypisałem a także wysłałem 30 zł na konto sądu. Więc nic nie rozumiem

Wiosna2019
    Participant

Sąd Cię wzywa o uzupełnienie od punktu 1-11 wszystko wpisałeś, wniosek podpisałeś ?. Kto składa wniosek bez kopii dla siebie choćby w formie elektronicznej chcąc oszczędzić na papierowej.

Nie poradny
    Participant

Ja to zrobiłem. Czyli każą mi napisać nowy wniosek? Bo ten wniosek ma 11 punktów. Ciekawe po co kiedy taki sam wniosek im wysłałem. pierdolony sady

Wiosna2019
    Participant

Powiem szczerze, coś spieprzyłeś, to tak łagodnie :).

Ja to zrobiłem

Skąd wiesz co zrobiłeś skoro nie masz kopii wniosku ?.

Nie masz składać nowego wniosku, masz uzupełnić coś czego nie zrobiłeś starannie. Skąd możemy wiedzieć jak Ci pomóc skoro nie masz nic oprócz skanu dokumentu z sądu ?. A w ogóle to nie jesteś już po terminie tych 7 dni ?. Jeśli nie to idż do sądu i zrób zdjęcia.

Nie poradny
    Participant

Czyli mówisz że np: źle opisałem 1 załącznik i oni każą mi resztę dopisać?

Nie poradny
    Participant

Mam to napisać na tym wniosku który już wypełniałem ? Czy na kartce czystej A4 ?

Wiosna2019
    Participant

Powiem tak, nie widząc co Ty złożyłeś do sądu nikt Ci teraz nie odpowie co masz zrobić. Zauważ, że sąd wzywa nawet do opłaty, którą Ty mówisz, że wpłaciłeś a załącznik dołączyłeś.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.