Zwrot prowizji bankowej

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zwrot prowizji bankowej

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
    DAWID3535
    Participant

Witam, mam dość nietypowa sprawę, otorz oglosilem upadlosc w zeszłym roku powod patologiczny hazard. Oczywiscie dostałem plan splaty i jestem w trakcie jego realizacji dostalem 300pln na 36 miesięcy-dlug prawie 500tys. Mojr pytanie brzmi czy
    warto starac sie o zwrot prowizji bankowej za wcześniejszą spłatę kredytu w banku ktory jest na liscie wierzytelności. Nasmiejiamiz miałem 10 kredytow w tym banku 9 splacilem przed czasem i tylko ten ostatni bierze udział w upadlosci i bede go spłacać w ratach tamte 9 byly splacone wcześniej lata 2014_2016 wiec nie nie bylo ich w moim wniosku o upadlosc bo byky spalocone. Pytanie brzmi bo juz sie informowalem troszke czy wierzyciel moze wystapic do sadu o zmianę planu splaty
    skoro wyplaci mi pieniadze za tamte 9 pożyczek? Czy sad przychyli sie do tego czy warto? Dodam ze firma zewnetrzna wyliczyła mi ze to bedzie ok 20tys wiec chciałbym te pieniadze otrzymac ale boje sie o zmianę tego planu splaty. Czy np moge po otrzymaniu tych sroekow uregulowac odrazu moj plan spłaty i poprosić o uprawomocniony wyrok z wywiazania sie co do planu spłaty. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł prosze o inf. Pan hajduk niestety mi od miesiąca nie ofpisuje. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Edward87
    Participant

Wnioskować o pieniądze od kogoś komu nie zwróciło się pieniędzy. Ciekawy wątek

DAWID3535
    Participant

Wątek ciekawy bo wnioskujesz o pieniądze z pozyczek, które wczesniej splacileś i te zwroty Ci sie naleza po wyroku TSUE i powolujac sie na artykul 49 ustawy o kredycie konsumenckim.

smartboy123
    Participant

@DAWID3535 też jestem ciekaw bo mam podobny problem, jeśli coś będziesz wiedział na ten temat dasz znać tutaj?

DAWID3535
    Participant

Pewnie ze dam, z tego co wiem narazie to jest bardzo prawdopodobne że wierzyciel skieruje sprawę do sądu o ponowne przeliczenie planu splaty czyli co za tym idzie o zwiększenie jego. Zastanawiam się tylo czy jest opcja obrony przed tym przed sądem czy raczej w takiej sytyacji gra nie warta świeczki bo i tak pieniądze niby moje ale pójdą na zaspokojenie wierzytelności.

smartboy123
    Participant

@DAWID3535 i jak dowiedziales sie czegos? 🙂

DAWID3535
    Participant

Niestety nikt konkretnie nie potrafi mi odpowiedzieć jakie to moze miec skutki w planie splaty. Kazdy jasno mowi ze pieniądze się naleza zarówno prawnicy jak i rzecznik finansowy twierdzi ze odzyskam te zwroty-jednak nikt nie potrafi stwierdzić jakie mogą być najgorsze skutki bo to ze wierzyciel będzie żądał zwiększenia planu splaty jest wysoce prawdopodobne.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.