Zwrot podatku podczas planu spłaty

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zwrot podatku podczas planu spłaty

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
    Maja38
    Participant

Jestem w trakcie upadłości konsumenckiej aktualnie czekam na ustalenie planu spłaty moje pytanie czy podczas wykonywania planu splaty takie dodatki jak „wczasy pod grusza” ” trzynasta pensja” czy „zwrot podatku” należy do syndyka czy sądu czy też zostaje to do dyspozycji upadlego

perse
    Participant

zwrot podatku na pewno zostanie zajęty,syndyk chyba od razu informuje urząd skarbowy o upadłości,u mnie urząd skarbowy od razu przelał mój zwrot na konto syndyka,nawet o tym nie wiedziałam,w każdym bądź razie zabierze na pewno,co z 13 czy wczasami nie wiem,były tu wcześniej wpisy odnośnie tego i chyba było rożnie,poszukaj.
    Ale to wszystko jest zajmowane do czasu ustalenia planu spłat.Po uprawomocnieniu się wyroku odnośnie planu spłat syndyka już nie ma,schodzi ze wszystkiego i sama wykonujesz plan spłat,nic nie jest już potrącane.

kmaro08
    Participant

U mnie wczasy pod gruszą były do mojej dyspozycji, zaś wszelkiego typu premie były zajmowane zgodnie z wytycznymi w ustawie.
    Jednak podczas wykonywania planu spłaty, nie masz nad sobą syndyka, nic nie jest zajmowane z twojego wynagrodzenia.

tomek001
    Participant

Art. 64. [Mienie upadłego przeznaczone na cele pracownicze i zarządzanie nim]
    1.
    Mienie przeznaczone na pomoc dla pracowników upadłego i ich rodzin, stanowiące zgromadzone na odrębnym rachunku bankowym środki pieniężne zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, tworzonego na podstawie przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, wraz z przypadającymi po ogłoszeniu upadłości kwotami pochodzącymi ze zwrotu udzielonych pożyczek na cele mieszkaniowe, wpłatami odsetek bankowych od środków tego funduszu oraz opłatami pobieranymi od korzystających z usług i świadczeń socjalnych finansowanych z tego funduszu organizowanych przez upadłego, nie wchodzi w skład masy upadłości. Składniki tego mienia oznaczy sędzia-komisarz.
    2.
    Mieniem, o którym mowa w ust. 1, zarządza upadły, chyba że został ustanowiony likwidator, kurator bądź przedstawiciel albo reprezentant upadłego ustanowiony na podstawie przepisów o przedsiębiorstwach państwowych, wydatkując zgromadzone na odrębnym rachunku bankowym funduszu środki na cele i według zasad określonych w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

To tyle jeśli chodzi o wczasy pod grusza, wedlug tego przepisu nie wchodzi to do masy upadlosci. Jak pracodawca przesle syndykowi a syndyk nie zechce oddac pisac skarge i tyle.

tomek001
    Participant

A raczej bardziej wniosek o wyłączenie spod masy upadłości.

Hubert
    Participant

Ten Art.64 dotyczy sytuacji gdy upadasz jako firma i jesteś czyimś pracodawcą.

tomek001
    Participant

Tak to prawda, mój błąd niedotyczałem

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.