Zwrot podatku podczas planu spłaty

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zwrot podatku podczas planu spłaty

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #17787
  Maja38
  Participant

  Jestem w trakcie upadłości konsumenckiej aktualnie czekam na ustalenie planu spłaty moje pytanie czy podczas wykonywania planu splaty takie dodatki jak „wczasy pod grusza” ” trzynasta pensja” czy „zwrot podatku” należy do syndyka czy sądu czy też zostaje to do dyspozycji upadlego

  #17788
  perse
  Participant

  zwrot podatku na pewno zostanie zajęty,syndyk chyba od razu informuje urząd skarbowy o upadłości,u mnie urząd skarbowy od razu przelał mój zwrot na konto syndyka,nawet o tym nie wiedziałam,w każdym bądź razie zabierze na pewno,co z 13 czy wczasami nie wiem,były tu wcześniej wpisy odnośnie tego i chyba było rożnie,poszukaj.
  Ale to wszystko jest zajmowane do czasu ustalenia planu spłat.Po uprawomocnieniu się wyroku odnośnie planu spłat syndyka już nie ma,schodzi ze wszystkiego i sama wykonujesz plan spłat,nic nie jest już potrącane.

  #17790
  kmaro08
  Participant

  U mnie wczasy pod gruszą były do mojej dyspozycji, zaś wszelkiego typu premie były zajmowane zgodnie z wytycznymi w ustawie.
  Jednak podczas wykonywania planu spłaty, nie masz nad sobą syndyka, nic nie jest zajmowane z twojego wynagrodzenia.

  #18719
  tomek001
  Participant

  Art. 64. [Mienie upadłego przeznaczone na cele pracownicze i zarządzanie nim]
  1.
  Mienie przeznaczone na pomoc dla pracowników upadłego i ich rodzin, stanowiące zgromadzone na odrębnym rachunku bankowym środki pieniężne zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, tworzonego na podstawie przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, wraz z przypadającymi po ogłoszeniu upadłości kwotami pochodzącymi ze zwrotu udzielonych pożyczek na cele mieszkaniowe, wpłatami odsetek bankowych od środków tego funduszu oraz opłatami pobieranymi od korzystających z usług i świadczeń socjalnych finansowanych z tego funduszu organizowanych przez upadłego, nie wchodzi w skład masy upadłości. Składniki tego mienia oznaczy sędzia-komisarz.
  2.
  Mieniem, o którym mowa w ust. 1, zarządza upadły, chyba że został ustanowiony likwidator, kurator bądź przedstawiciel albo reprezentant upadłego ustanowiony na podstawie przepisów o przedsiębiorstwach państwowych, wydatkując zgromadzone na odrębnym rachunku bankowym funduszu środki na cele i według zasad określonych w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

  To tyle jeśli chodzi o wczasy pod grusza, wedlug tego przepisu nie wchodzi to do masy upadlosci. Jak pracodawca przesle syndykowi a syndyk nie zechce oddac pisac skarge i tyle.

  #18720
  tomek001
  Participant

  A raczej bardziej wniosek o wyłączenie spod masy upadłości.

  #18725
  Hubert
  Participant

  Ten Art.64 dotyczy sytuacji gdy upadasz jako firma i jesteś czyimś pracodawcą.

  #18726
  tomek001
  Participant

  Tak to prawda, mój błąd niedotyczałem

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.