Zwierzę domowe

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Zwierzę domowe

Otagowane: 

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    SummerBreeze
    Participant

Posiadam dość rzadkiego i drogiego kota bengalskiego. Wiem, że według przepisów zwierzę podlega zajęciu ale jakie realnie, według Was, jest prawdopodobieństwo że zostanie potraktowany jako składnik majątku? Kot jest członkiem rodziny i jego utrata jest niewyobrażalna dla mnie i dla dzieci. Myślałam nawet nad ekstremalnym rozwiązaniem – czasowym zafarbowaniem kociego futra aby nie widać było charakterystycznych lamparcich cętek. Czy syndyk odwiedza mieszkanie tylko raz? Czy zawsze zapowiada wizytę? Co radzicie zrobić, czy ktoś miał podobną sytuację?

kmaro08
    Participant

Syndyk raczej umawia się na spotkanie w Twoim domu. Przynajmniej tak było u mnie, a nie przypominam sobie na forum żeby do kogoś zawitał bez zapowiedzi. Niestety, nigdy nie wiadomo na jakiego syndyka się trafi. Zawsze na czas wizyty może ktoś się nim zaopiekować bądź wyjść na spacer 😉 Ja bym tak zrobił.

SummerBreeze
    Participant

Dziękuję za odpowiedź i proszę o więcej opinii, może ktoś też ma w domu rasowe, drogie zwierzę. Czy jest ryzyko że po jakimś czasie syndyk odwiedzi mieszkanie ponownie aby sprawdzić czy stan majątku nie uległ zmianie?

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Syndyk nie odwiedza po raz drugi domu, żeby sprawdzić stan majątku.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.