Zwierzę domowe

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Zwierzę domowe

Otagowane: 

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #16807
  SummerBreeze
  Participant

  Posiadam dość rzadkiego i drogiego kota bengalskiego. Wiem, że według przepisów zwierzę podlega zajęciu ale jakie realnie, według Was, jest prawdopodobieństwo że zostanie potraktowany jako składnik majątku? Kot jest członkiem rodziny i jego utrata jest niewyobrażalna dla mnie i dla dzieci. Myślałam nawet nad ekstremalnym rozwiązaniem – czasowym zafarbowaniem kociego futra aby nie widać było charakterystycznych lamparcich cętek. Czy syndyk odwiedza mieszkanie tylko raz? Czy zawsze zapowiada wizytę? Co radzicie zrobić, czy ktoś miał podobną sytuację?

  #16810
  kmaro08
  Participant

  Syndyk raczej umawia się na spotkanie w Twoim domu. Przynajmniej tak było u mnie, a nie przypominam sobie na forum żeby do kogoś zawitał bez zapowiedzi. Niestety, nigdy nie wiadomo na jakiego syndyka się trafi. Zawsze na czas wizyty może ktoś się nim zaopiekować bądź wyjść na spacer 😉 Ja bym tak zrobił.

  #16811
  SummerBreeze
  Participant

  Dziękuję za odpowiedź i proszę o więcej opinii, może ktoś też ma w domu rasowe, drogie zwierzę. Czy jest ryzyko że po jakimś czasie syndyk odwiedzi mieszkanie ponownie aby sprawdzić czy stan majątku nie uległ zmianie?

  #16812
  Wiosna2019Wiosna2019
  Participant

  Syndyk nie odwiedza po raz drugi domu, żeby sprawdzić stan majątku.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.