Zmiana sytuacji rodzinnej

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zmiana sytuacji rodzinnej

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    PolciaK
    Participant

Szanowny Panie Mecenasie, ogłoszono moją upadłość 10 marca 2021, w poniedziałek 15 marca mam już pierwsze spotkanie z syndykiem. Jestem mężatką, lecz upadłość ogłaszałam sama, gdyż z mężem chciałam się rozwieść. Takie informacje również były zawarte we wniosku o upadłość, było to w tamtym roku w październiku. Jak wyżej wspomniałam uzyskłam upadłość kilka dni temu, jednak moja sytuacja sprzed czasu składania wniosku uległa zmianie, ponieważ próbujemy z mężem poukładać sobie życie na nowo. I teraz moje pytanie, czy taki przebieg sprawy może mieć wpływ na dalsze postępowanie? Nie było to zamierzone działanie, a boję się, że tak właśnie może być odebrane. Czy Pan mecenas może mi podpowiedzieć jak mogę z tego wybrnąć? Bardzo się boję, że będzie to uznane na oszustwo. Pozdrawiam serdecznie.

perse
    Participant

ale upadłość ogłasza się samemu,nie ma wspólnych wniosków dla małżonków,to czy jesteś mężatką czy nie,nie ma znaczenia,ty ogłaszasz upadłość a nie małżonek,jemu nic do tego,małżonkowi nic syndyk nie zajmuje(no chyba ,ze macie wspólne mieszkanie,konta itd.Sytuacja rodzinna wpłynie dopiero na plan spłat ale do tego jeszcze długa droga,wtedy na podstawie twoich dochodów ale i dochodów małżonka jeśli razem prowadzicie gospodarstwo domowe sędzia ustala jaką kwotę będziesz w stanie płacić. Moim zdaniem na dzień dzisiejszy to czy jesteś mężatką czy nie nie ma najmniejszego znaczenia.tez jestem mężatką i mąż nie miał z moja upadłością nic wspólnego,nie wpływa to w żaden sposób na prowadzona upadłość. Dopiero przy przy planie spłaty syndyk kazał mi podać zarobki męża(podać a nawet nie udokumentować)po to żeby móc wyliczyć dochody i wydatki gospodarstwa domowego i zaproponować kwotę planu spłat.

@PolciaK
    Jest dokładnie tak jak napisała @perse, a co za tym idzie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko jest OK.

Korki8877
    Participant

Wtrące się do dyskusji. W innym wątku pytałem czy jeśli planuje ślub to czy przyszła żona może mieć kłopoty i zajęte konto z powodu mojej upadłości. Tutaj rozwiały się te wątpliwości. Jestem na etapie pisania wniosku o PSW. Czyli jeśli nawet bedziemy mieli rozdzielność majątkową to wspólne dochody które uzyskujemy będą brane przy ustalaniu PSW??

perse
    Participant

no tak to wygląda,jeśli mieszkacie razem i jesteście małżeństwem to przecież ponosicie wspólne wydatki na czynsz,energie,gaz itp,wspólnie dokładacie się na życie,no przecież mając zonę ona pracując tez wnosi wkład w wasze życie,sam nie opłacasz wszystkiego,z jej pensji tez żyjecie. jeśli jest rozdzielność to małżonkowi nie zajmą jego prywatnych rzeczy czy własności,poborów konta itd. ale sąd ma świadomość,ze jej pensja wchodzi do wspólnego gospodarstwa domowego.U mnie sędzia wziął moje dochody ,męża odjął wszystkie wydatki ,które musimy ponosić(opląty,telefony,dojazdy do pracy,ubezpieczenia ,wydatki na leki itd.i na podstawie tego co zostało podjął decyzje ile mogę płacić PSw.

PolciaK
    Participant

A jeszcze jedno pytanie, co w sytuacji, kiedy po ogłoszeniu upadłości i właściwie już po spotkaniu z syndykiem dowiedziałam się, że jestem w ciąży? Czy mam obowiązek poinformować o tym syndyka?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.