zmiana syndyka

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #1901
    moncolek
    Uczestnik

    Panie mecenasie mam pytanie od roku ( prawie0 mam ogłoszona upadłosć nic sie nie dzieje nawet nie jest zatwierdzona lista wierzytelnosći , moja Pani syndyk wybiera sie lada moment na długie zwolnienie lekarskie ( ciaża) co w takiej sytuacji? czy bedzie przerwa w postepowaniu , czy zmiana syndyka jak z rozliczeniem srodków i przejeciem masy ?

    #1924
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    A upadłość została ogłoszona w 2015 r.?

    #1925
    moncolek
    Uczestnik

    Tak w grudniu 2015

    #1931
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Zgodnie z przepisami Sąd odwołuje syndyka, jeżeli nie pełni należycie swoich obowiązków lub z powodu przeszkody nie może ich pełnić (np. choroba, długotrwała usprawiedliwiona nieobecność). Jak Sąd potraktuje długotrwałe zwolnienie lekarskie syndyka trudno przewidzieć. Niemniej w mojej ocenie jest to podstawa do jego odwołania.
    Sąd wyznacza nowego syndyka po uprawomocnieniu się postanowienia o odwołaniu dotychczasowego. Do czasu wyznaczenia nowego syndyka sąd wyznacza syndyka tymczasowego.
    Wszystkie czynności dokonane przez dotychczasowego syndyka pozostają w mocy, nic się nie zmienia. Odwołany syndyk obowiązany jest bezzwłocznie wydać następcy pozostający pod jego zarządem majątek upadłego dłużnika oraz wszelkie akta i dokumenty dotyczące masy upadłości.

    #2083
    Anonim
    Nieaktywne

    Panie Mecenasie, upadłość moją sąd ogłosił w październiku 2016 r. Nie posiadam majątku,oprócz comiesięcznego wynagrodzenia,które w proporcjonalny do ustawy sposób wpływa od roku na konto masy. Syndyk na pierwszym spotkaniu kazał spisać wszystkie wartościowe rzeczy, telewizor, kino domowe i nawet drobny sprzęt agd. Poinformowałam go też, że posiadaliśmy z byłym mężem samochód, który jest u byłego. Auto to było mocno skorodowane,wiekowe, bez przeglądu i niejeżdżące.Do dziś nie wiem, czy sędzia komisarz odstąpił od spieniężenia mojego „majątku”, nie mam planu spłaty wierzycieli, w aktach są tylko dwa kwartalne sprawozdania z których nic nie wynika, oprócz tego,że syndyk założył konto dla masy, ile na koniec kwietnia było tam środków,ile z tych środków syndyk pobrał na swoje bieżące potrzeby. Na moje maile syndyk nie odpisuje, w ogóle mam wrażenie, że jego wiedza na temat upadłości jest mierna. W toku postępowania bank zabezpieczając swoje interesy eksmitował byłego męża (kredyt – główny nasz długo, był pod zastaw domu, a dom własnością tylko byłego). Syndyk wpadł wtedy w popłoch, twierdząc,że teraz to on nie wie ile jestem winna bankowi,skoro zabrał dom. Po jakimś czas znów, stwierdził,że zabezpieczenie się banku przez zabranie domu nie ma wpływu na wysokość mojego długu, bo kredyt wzięliśmy z mężem w czasie trwania małżeństwa i solidarnie za niego odpowiadamy. W związku z całą tą dziwną sytuacją powinnam poprosić sąd o zmianę syndyka? Czy będzie to lepsze rozwiązanie? Czy raczej zacisnąć zęby i czekać. Wiem, że wniosek o zmianę syndyka przedłuży moją sprawę. Nadmienię jeszcze w ciągu tego roku „upadku” zmieniłam adres zamieszkania i jednocześnie nie jestem już w okręgu sądu który ogłosił moją upadłość. Bardzo proszę o radę,mam dość opieszałości mojego syndyka i komentarzy: „Zawsze może Pani umorzyć postępowanie”.

    #2084
    anheros
    Uczestnik

    To jakiś mega-extra-hiper-szybki ten syndyk: upadłość w „październiku 2016 roku”, a już tyle zrobił ;))

    #2089
    Anonim
    Nieaktywne

    Oczywiście pomyłka, przepraszam :-).Upadłość ogłoszona w ubiegłym roku w październiku.

    #2121
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Będąc na Pani miejscu umówiłbym się na spotkanie z przewodniczącym wydziału i przedstawiłbym mu sytuację. Może on zdyscyplinuję syndyka i sędziego-komisarza, który powinien nadzorować syndyka. Gorzej jeżeli przewodniczącym jest Pani sędzią-komisarzem 🙂

    #2123
    Anonim
    Nieaktywne

    Bardzo dziękuję za podpowiedź, tak zrobię jak Pan Mecenas poradził.

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.