Złe naliczanie zasiłku przez pracodawcę upadłość a zus

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Złe naliczanie zasiłku przez pracodawcę upadłość a zus

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #16042
    Rafal13
    Uczestnik

    Witam jest po ogłoszeniu upadłości pierwszej rozprawie i pierwszym kontakcie z syndykiem. okazało się w międzyczasie ze moj pracodawca złe naliczył mi zasiłek chorobowy nie wliczył mi należytej ostatniej premii dotknęło to tez mnie jak i innych pracowników. Moi koledzy z pracy zgłosili się do Zusu i ZUS przyznał racje ze premia nie była brana pod uwagę i zostało złe naliczone i pracodawca wraz z odsetkami zwrócił im pieniądze. Ja mam również pieniądze do odzyskania i ZUS tez nakaże pracodawcy mi naliczyć zasiłek od nowa i wysłać wyrównanie. Moje pytanie jest takie ze jeśli zrobię to teraz to te pieniądze zostaną zabrane przez syndyka i wejdą w masę upadłości zgadza się ? A jeśli będę już miał PSW i syndyk zejdzie ze mnie to wtedy zgłaszam się do zusu, mówię o błędzie pracodawcy i wtedy pracodawca mi wypłaca te środki i już syndyk i wierzyciele nic do tego nie maja ? Czy muszę te pieniądze oddać ? Sam je dac w masę upadłości ? Proszę o informacje. Chodzi tutaj o to ze jestem 13 miesięcy na zwolnieniu i 800zl powinienem dostawać więcej co daje ponad 10tysiecy z odsetkami

    #16043
    Edward87
    Uczestnik

    Jeśli możesz to przemilczeć do czasu uprawomocnienia postanowienie po rozprawie na której będzie ustalany PSW to zrób tak. Ale to może potrwać rok? Dwa? Czy po tym okresie będziesz mógł z ZUS te pieniądze dostać? Jeśli zrobisz to teraz syndyk zabierze połowę.

    #16044
    Rafal13
    Uczestnik

    Mogę, przedawnienie jest po 3 latach ale czy jeśli dostanę plan psw to już mogę dostać na konto taki duży przelew i nikt nie będzie kładł na to ręki ? Ani syndyk ani wierzyciele ?. Będę bardzo wdzięczny jak odpowiesz mi na pytanie co dzieje się z moimi pieniędzmi z pensji pobierane przez syndyka one gromadzą się na koncie i potem idą dla wierzycieli plus osobno dodatkowe pieniądze to psw ?

    #16048
    Edward87
    Uczestnik

    3 x Tak

    #16049
    moskit
    Uczestnik

    „…czy jeśli dostanę plan psw to już mogę dostać na konto taki duży przelew i nikt nie będzie kładł na to ręki ? Ani syndyk ani wierzyciele ?”
    Przesłanka do zmiany PSW – PU Art 491.19 ustęp 3

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.