Zgłoszone wierzytelności przekazywane do Syndyka

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Zgłoszone wierzytelności przekazywane do Syndyka

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Edward87 1 miesiąc, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy

march
    Participant

Witam Szanownych Forumowiczów,
    chciałbym pokrótce opisać jedną z sytuacji, która ma bardzo duży wpływ na powolny proces mojej upadłości oraz poprosić o Wasze doświadczenia bądź też sugestie, jak można przyspieszyć ten proces.

Moja upadłość została ogłoszona w pierwszej połowie marca, zaś termin na zgłoszenie wierzytelności minął 20 kwietnia tego roku. Początkowo zgłosiło się kilku wierzycieli, następnie wraz z biegiem czasu zgłaszali się kolejni. Problem w tym, że mój Sędzia działa bardzo powoli. Zgłoszenia jakie otrzymuje trzyma u siebie minimum 2 miesiące zanim przekazuje je do Syndyka (nie występowały braki formalne w zgłoszeniach i nie było potrzeby żeby Sędzia prosił wierzycieli o ich uzupełnienie). Chciałem się zatem zapytać, jak się ma do tej sytuacji poniższy artykuł:

„Art. 241. Jeżeli zgłoszenie wierzytelności odpowiada wymaganiom określonym w art. 239 i art. 240, sędzia-komisarz niezwłocznie, nie później niż w terminie dwóch tygodni, przekazuje odpis zgłoszenia syndykowi.”

Problem w tym, że mam ponad 30 wierzycieli, z czego 4 na duże kwoty. Do tej pory zgłaszali się tylko Ci najmniejsi, jednak ostatnio zgłosił się również jeden z większych i zastanawiam sie czy jest też po mojej stronie jakaś możliwość aby ten wierzyciel nie był uwzględniony? W moim przypadku wystarczy, że jeden wierzyciel będzie zgłaszał się raz na miesiąc albo dwa i cały proces upadłosci może się przeciągnąć nawet o kilka lat, zanim dojdzie do PSW.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie, pomoc bądź Wasze doświadczenie jeśli mieliście podobnie

Aldonaa
    Participant

Nie da się przyspieszyć procedur w postępowaniu. Bo sądy są już przeładowane. Jeszcze dłużej (z mojego doświadczenia) trwa zatwierdzanie list wierzytelności, planów podziału.
    Do dnia zatwierdzenia ostatecznego podziału fmu – wierzyciel może zgłaszać swoja wierzytelność i będzie ona uwzględniona.

Edward87
    Participant

Przygotuj się na te kilka lat…

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.