Zgłaszanie wierzytelności

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Zgłaszanie wierzytelności

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #17638
    Piotr7M
    Uczestnik

    Witam,

    do kiedy wierzyciel moze zgłaszac swoje wierzytelności?
    Jestem już rok po ogłoszeniu upadłości a własnie dostałem informacje ze zgłosił
    się kolejny wierzyciel.

    #17641
    Anonim
    Nieaktywne

    Teoretycznie ma miesiąc czasu od ukazania się obwieszczenia w MSiG.
    W praktyce mogą się zgłaszać do momentu zatwierdzenia ostatecznego planu podziału funduszy masy upadłościowej przez sędziego.
    U mnie np była sporządzona lista wierzytelności + 3 listy uzupełniające, bo wierzyciele zgłaszali się do ok 6-8 miesięcy od ogłoszenia upadłości. Jednak mimo to ostatnie 4-5 miesięcy mojej upadłości przebiegało bardzo sprawnie i całość postępowania zamknęła się w rok bez dwóch dni.

    #17642
    Korki8877
    Uczestnik

    kmaro08 a możesz napisać jak zabrać się za napisanie PSW. W moim przypadku chcę napisać z całkowitym umorzeniem. Tydzień temu zatwierdzona została LIsta Wierzycieli. u mnie trwa to już ponad rok alepowoli widzę koniec;)

    #17645
    Anonim
    Nieaktywne

    A Sąd wezwał Cię już do złożenia wniosku czy sam chcesz to zrobić już teraz?

    #17655
    Korki8877
    Uczestnik

    Syndyk powiedział żebym juz pisał wniosek

    #17657
    Anonim
    Nieaktywne

    we wniosku o PSW składasz swoja propozycje spłaty,całkowite umorzenie bez PSW jest raczej nierealne,ja składałam bez psw i syndyk mnie poparł,tez składał o całkowite umorzenie bez psw,a sędzia i tak dal plan spłaty,po prostu coś zdaniem sędziego upadły spłacać musi,nawet jak nie ma pracy a jest w wieku produkcyjnym, zdrowy itd nie ma orzecznictw o niezdolności do pracy to zawsze prace za najniższą krajowa może znaleźć,zasadził mi mała kwotę na trzy lata,w sumie i tak dobrze.
    We wniosku dokładnie opisujesz dochody gospodarstwa domowego,swoją sytuacje życiową i koszty utrzymanie,dołączasz wszystkie rachunki, które ponosisz,opląty,leki,dojazdy do pracy itd itd.ja dołączałam wszystkie opłaty,ale np wydatki na leki czy na szkołę dziecka(obiady,ubezpieczenia itd) tylko opisałam.Sędzia musi mieć obraz twoich dochodów i kosztów życia i na podstawie tego zasądza kwotę PSW,syndyk osobno przedstawia sędziemu swoja propozycję.

    #17687
    Korki8877
    Uczestnik

    Dzięki Perse za pomoc. A jescze takie pytanie. Ile kosztuje złożenie wniosku do sądu??

    #17695
    Anonim
    Nieaktywne

    Za złożenie wniosku o PSW nic nie płacisz.

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.