Zestawienie dochodów i wydatków

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zestawienie dochodów i wydatków

Przeglądajasz 7 wpisów - od 16 do 22 (z 22)
  • Autor
    Wpisy
    Wiosna2019
    Participant

„Ja bym nic nie pisał o pomocy rodziców dopiero jakby Sędzia dopytywał na rozprawie o ustaleniu PSW”

Dokładnie.

Karolina89
    Participant

A jeśli chodzi o rozprawę o ustalenie PSW to może być ona na posiedzeniu niejawnym?

perse
    Participant

Zalezy od miasta,sędziego,nie wiem, ani ja ani mąz nigdy nie byliśmy na rozprawach wszystko było na posiedzeniu niejawnym, całe upadłości przebiegały bez naszego udziału n sali sądowej,wszystko odbywało się korespondencyjnie.

Karolina89
    Participant

Jeśli chodzi o PSW to ja nie mam nic w masie upadłości. Zarabiam najniższa krajową i nie posiadam żadnego majątku. Czy w takim wypadku będzie wniosek o umorzenie zobowiązań bez ustalania PSW?

Karolina89
    Participant

Ja póki co też nie byłam na żadnej rozprawie. We wniosku o upadłość było też wpisane przez adwokata żeby rozprawa była na posiedzeniu niejawnym.

Wiosna2019
    Participant

Byłem, zajęło to niecałe 5 minut. Sąd spytał tylko czy podtrzymuje to co we wniosku o PSW.

kmaro08
    Participant

„Jeśli chodzi o PSW to ja nie mam nic w masie upadłości. Zarabiam najniższa krajową i nie posiadam żadnego majątku. Czy w takim wypadku będzie wniosek o umorzenie zobowiązań bez ustalania PSW?”

To, że w masie nic nie masz, to, że zarabiasz najniższą krajową, to, że nie masz majątku nie oznacza, że sąd umorzy Ci zobowiązania bez ustalania PSW. Być może Sąd uzna, że masz większe możliwości zarobkowe, które po odliczeniu kosztów utrzymania pozwolą Ci na ponoszenie dodatkowego kosztu z tytułu raty psw w określonej kwocie.
    Oczywiście masz prawo wnioskować o „zerowy” plan spłaty wierzycieli.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 16 do 22 (z 22)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.