Zestawienie dochodów i wydatków

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zestawienie dochodów i wydatków

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 22)
 • Autor
  Wpisy
 • #20012
  Karolina89
  Participant

  Dzień dobry. Syndyk poprosił mnie o napisanie zestawienia moich dochodów i wydatków. Teraz mam pytanie czy muszę uwzględniać w dochodzie pieniądze które otrzymuje od ojca dziecka do ręki? Nie mam przyznanych alimentów po prostu dostaje pieniądze od ojca dziecka.

  #20018
  Aldonaa
  Participant

  To zależy czy i co w temacie alimenty pisałaś już we wniosku o upadłość albo mówiłaś syndykowi. To powinno się jakoś sklejać.
  Raczej lepiej to wykazać w zestawieniu. Może to nie jest stała kwota albo nieregularna, nieterminowa itp.

  #20020
  Karolina89
  Participant

  We wniosku o upadłość było to ujęte. To lepiej jak to napiszę w tym zestawieniu. A miałabym jeszcze pytanie odnośnie paragonów. Czy za wszystko muszę mieć paragony co w przypadku gdy nie mam paragonów np za leki dla dziecka albo za paliwo? Mam wypis ze szpitala syna i tam są podane leki które musi przyjmować. Mam faktury za czynsz, żłobek , media, telefon prąd, gaz, kablówkę ale nic poza tym. Czy to będzie problem?

  #20021
  Aldonaa
  Participant

  Im więcej papierów, paragonów, wypisów ze szpitala itp – tym lepiej. Nie powinno być problemu za brak potwierdzenia na wszystko.

  #20022
  Karolina89
  Participant

  Dziękuję bardzo za informację. Pozdrawiam

  #20023
  Wiosna2019
  Participant

  Ja zrobiłem tak, że za wszystko starałem się płacić kartą lub przelewami z rachunku bankowego. W sądzie przedstawiłem historię z konta bankowego poświadczając tym co opisałem w zestawieniu wydatków.

  #20036
  Karolina89
  Participant

  A jeszcze miałabym pytanie o nieprzewidziane wydatki. Czy takie coś też się pisze w zestawieniu wydatków? Np wizyty prywatne u lekarza albo wydatki na naprawę samochodu jak coś się zepsuje? Wiadomo że nie w każdym miesiącu ale pisze się coś takiego w tym zestawieniu?

  #20040
  Aldonaa
  Participant

  Tak, pisze się w tym miesięcznym zestawieniu.
  Zacytuję z uzasadnienia mojego postanowienia : „Upadła powinna także dysponować kwotą rezerwy finansowej potrzebnej do sfinansowania nieprzewidzianych wydatków, której ustalenie zapobiegnie niebezpieczeństwu wtórnego popadnięcia w stan niewypłacalności na etapie wykonywania planu spłaty, do czego doszłoby bezsprzecznie w sytuacji pominięcia pozostawienia upadłej w/w rezerwy. Kwota powyższego zabezpieczenia finansowego na nieprzewidziane wydatki wynosić powinna minimum 150,00 zł miesięcznie.
  Ustalenie kwoty rezerwy na nieprzewidziane wydatki na niższym poziomie w ocenie sądu oznaczałoby pozbawienie dłużniczki jakiegokolwiek poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego…………………..” To było w roku 2019.

  #20070
  kmaro08
  Participant

  Kiedyś pisałem na forum, jak to było u mnie, może się przydać. Najważniejsze, to nie zaniżać kosztów i nie zawyżać przychodów, wręcz odwrotnie:

  „Ja w swoim wniosku miałem takie pozycje jak:
  – czynsz
  – media (prąd i gaz)
  – wyżywienie
  – bilety PKP – np do rodziców/narzeczonej
  – odzież
  – zdrowie – stomatolog, lekarstwa, witaminy i suplementy
  – bilety na komunikację miejską – dojazd do pracy
  – fryzjer
  – abonament telefoniczny
  – środki i sprzęt do utrzymania czystości
  – drobny sprzęt AGD oraz akcesoria kuchenne
  – kosmetyki
  – psycholog – odnośnie uzależnienia od hazardu
  – rezerwa na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków. Uzasadniłem coś w stylu „Rezerwa na nieprzewidziane wydatki bądź mniejsze dochody w przypadku np. zwolnienia chorobowego (np. tydzień urlopu chorobowego w przypadku przeziębienia/grypy to o ok 300 zł mniejsze wynagrodzenie zasadnicze w danym miesiącu)”

  Wiele pozycji jest umownych i ciężko jest określić idealnie poziom kosztów. Niektórzy, tworząc jednoosobowe gospodarstwo domowe, wpiszą na wyżywienie 600 zł, ja np wpisałem 1200zł.
  Spróbuj wyciągnąć te koszty tak aby Ci się wszystko spięło.

  Jeśli w skład wynagrodzenia wchodzą jakieś premie to koniecznie zaznacz jaka wartość dotyczy zasadniczego wynagrodzenia, którego możesz być pewien, a jaka wartość premii, która dziś jest a jutro może jej nie być (nie zawsze zależna od Ciebie, a głównie od warunków makroekonomicznych oraz wyników firmy).”

  #20112
  Karolina89
  Participant

  No właśnie jeśli chodzi o wyżywienie to tu mi ciężko wpisać bo utrzymuje siebie i 2,5 letniego syna. I tak na prawdę nie wiem jak dużo wydaje na wyżywienie. Czy jak wpisze 1000zl to będzie dużo?

  #20113
  Wiosna2019
  Participant

  Nie będzie dużo.

  #20114
  Karolina89
  Participant

  Dobrze dziękuję. A co jeśli móje wydatki przewyższają kwotę dochodu o jakieś 150 zł?

  #20115
  Wiosna2019
  Participant

  Też tak miałem, pomoc rodziny?.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 3 days temu przez Wiosna2019.
  #20117
  Karolina89
  Participant

  No rodzice mi pomagają jak mi zabraknie. Czyli wtedy wpisać że rodzice pomagają?

  #20127
  kmaro08
  Participant

  1000 zł jak najbardziej jest ok, choć w obecnych czasach jakbyś wpisała 1300-1500 też by nie było źle.
  Ja bym nic nie pisał o pomocy rodziców dopiero jakby Sędzia dopytywał na rozprawie o ustaleniu PSW

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 22)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.