Zestawienie dochodów i wydatków rodziny

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zestawienie dochodów i wydatków rodziny

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 8 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Howard80 1 miesiąc, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 16 do 24 (z 24)
  • Autor
    Wpisy

Kamil
    Participant

Najlepszym rozwiązaniem jest przede wszystkim mówić, pisać prawdę żeby w trakcie postępowania lub podczas sprawy w Sądzie coś nie uległo załamaniu, a tym bardziej jakieś kłamstewka i nie prawda wyszła na jaw. Tutaj na forum jest wiele mądrych głów, które mogłyby Ci doradzić jak pisać i co.

Upadly28
    Participant

Wcześniej ludzie pisali, że nie ma sensu podawać wszystkich informacji. Z drugiej strony lepiej nie kłamać. Prawda jest taka, że mamy z żoną niskie koszty utrzymania a zarabiamy nienajgorzej. Boję się, że sąd przysoli mi sporą ratę. Byłbym zadowolony gdyby spłata miesięczna zamknęła się w przedziale 300-500 PLN, więcej już mocno zaboli. W lutym tego roku, gdy ogłoszono plan podziału masy biuro syndyka pomogło mi napisać wniosek o ustalenie PSW z pismem przewodnim. Zawnioskowaliśmy o 300PLN raty w oparciu o koszty życiowe i wyglądało to dobrze tylko nie było mowy o zarobkach żony. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i udało się go jakoś rozwiązać z głową?

moskit
    Participant

Żebyś się nie wkopał wpisując, że nie znasz zarobków żony, a później wyjdzie, że macie wspólne konto bankowe i kwota widnieje w historii. 🙂
    Jeśli kosztami utrzymania dzielicie się mniej więcej po połowie, to nie powinno mieć większego znaczenia ile zarabia żona. Nie powinieneś być zdziwiony jeśli sąd od Twoich obecnych dochodów odliczy kwotę jaka powinna iść „do wspólnego garnuszka” i to co zostanie każe płacić w PSW. Nie znam szczegółów Waszego budżetu domowego, ale zawsze można starać się nieco podnieść potencjalne wydatki.

Aniela
    Participant

Uważam, że należy pisać prawdę. I zaproponować kwotę, którą jesteście w stanie spłacać. Myślę, że w Twoim przypadku nie będzie tak źle.

Wojtas18
    Participant

Hej. „Howard80” możesz napisać mi swojego maila, mam pytanie odnośnie wniosku o PSE, bo wyczytałem że już napisałeś, a ja jestem przed tym.

Pozdrawiam

Wojtas18
    Participant

Mój mail :woojtas18@wp.pl

Wojtas18
    Participant

Chodziło o PSE, wystąpiła literówka

Wojtas18
    Participant

Chodziło o PSW , wystąpiła literówka, słownik w telefonie mądrzejszy

Howard80
    Participant

Wysłałem Ci maila…

Przeglądajasz 9 wpisów - od 16 do 24 (z 24)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.