Zerowa lista

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #13231
  Anonim
  Participant

  Witam mam pytanie co to znaczy zerowa lista wierzytelności w połowie marca miała przyjść do mnie syndyk z listą wierzytelnosci do podpisania skontaktowała się ze mną czy możemy się spotkać w przyszłym tygodniu bo ma dla mnie listę wierzycieli zerową i że mam przygotować 80 zł zgodnie z wyrokiem sądu o czym ja nic nie wiem i,że ma być mój partner chociaż mnie z nim nie łączy oprócz dzieci i alimentów które na nie płaci. Mam około 100 tys długów nawet play się sprzeczał z syndykiem powiedzcie o co chodzi bo zwariuje do jej przyjscia

  #13232
  Anonim
  Participant

  Treść sms syndyka

  Witam, czy moge być u Pani w poniedziałek z listą wierzytelności – jest zerowa. Proszę aby był Pani partner bo będę mieć umowę taka bez przekreśleń. I proszę mieć 80 złotych zgodnie z postanowienie sadu
  Pozdrawiam – wyjaśnię na miejscu

  #13233
  moskit
  Participant

  To znaczy, że żaden z wierzycieli się nie zgłosił. Jeśli tak dalej będzie sąd ogłosi umorzenie zobowiązań bez ustalania PSW. Bardzo dobra wiadomość. Te 80 zł to koszty syndyka, które trzeba będzie zapłacić.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 9 months temu przez moskit.
  #13238
  100nog@
  Participant

  Poważnie jest to możliwe? Przy takiej kwocie zadluzenia ?:D

  #13240
  moskit
  Participant

  Owszem 🙂

  #13248
  Anonim
  Participant

  Bardzo ciekawa sprawa i pewnie nie za często się takie pojawiają ja wpis miałam do mswig w styczniu z tego co wiem wierzyciele mają 30 dni od umieszczenia informacji w MSIG czyli ich termin dawno minął syndyk ich wezwał prawidłowo a ja sama też ich powiadomiłam zarówno o złożeniu wniosku o upadłość o upadłośći w grudniu i wpisie w styczniu oni i tak raczej by nic nie dostali bo ja nie mam żadnego majątku jedynie laptopa syndyk sprzedał za 1000 zł. Mam nadzieję że wszystko pójdzie gładko i na moją korzyść.

  Czy wierzyciele mają jeszcze szansę żeby się zgłosić czy ich szansa już przepadła?

  #13249

  Na blogu jest wpis na ten temat wraz z orzeczeniem sądu. Link TUTAJ.

  #13251
  kazik79
  Participant

  Witam,jaki może być powód nie zgłaszania przez wierzycieli swoich wierzytelności do postępowania upadłościowego?Czy nie zgłaszając się mogą zyskać więcej,niż gdyby się zgłosili?
  Pytam dlatego,ponieważ w moim postępowaniu nie zgłosił się żaden z istotnych wierzycieli.

  #13257

  Powodów może być wiele. Najczęściej przyczyną jest brak wiary w to, że są szanse na odzyskanie czegokolwiek w toku postępowania upadłościowego.
  Niezgłoszenie wierzytelności nie ma wpływu na tok postępowania upadłościowego, a niezgłoszona wierzytelność i tak zostaje umorzona.

  #13258
  Aldonaa
  Participant

  Myślę, że zgłaszanie/lub nie zgłaszanie wierzytelności wynika głównie z kalkulacji czy to się im opłaca.
  Mają już świadomość przegranej. W większości przypadków raczej niewiele mogą odzyskać. Jedni więc odpuszczają a inni walczą do końca (zwłaszcza gdy upadły posiadał jakiś konkretny majątek). A jeszcze inni walczą już tylko dla zasady, żeby utrudnić upadłość.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 9 months temu przez Aldonaa.
  #13267
  d_z_p
  Participant

  U mnie do postępowania zgłosił się wierzyciel na 60 zł a nie zgłosiły się dwa banki z sądowymi nakazami zapłaty na ponad 25 tys zł każdy 🙂

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 9 months temu przez d_z_p.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 9 months temu przez d_z_p.
  #13281
  Anonim
  Participant

  Witam ponownie właśnie syndyk wyszła i powiedziała, że jestem w czepku urodzona, że moja sprawa szybko idzie i dzisiaj po podpisaniu listy zerowej bo, żaden wierzyciel nawet nie zaglądał do akt sprawy mimo, że play do niej z 10 pism wysłał widocznie odpuścił teraz syndyk wyśle wniosek o wpis do mswig i jak dobrze pójdzie jak do tej pory to w kwietniu będę mieć zakończoną sprawę. Te 80 zł to mój partner musiał dopłacić bo syndyk sprzedała mu mojego laptopa a sąd nakazał wziąść kwotę 1080 zł a syndyk od nas wzięła w lutym 1000 zł 80 gr. A jej wynagrodzenie będzie pokryte ze Skarbu Państwa. Trzymajcie dalej kciuki 🙂

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.