ZER oddaje syndykowi ponad 75 % emerytury !!!

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania ZER oddaje syndykowi ponad 75 % emerytury !!!

Przeglądajasz 9 wpisów - od 31 do 39 (z 39)
  • Autor
    Wpisy
    Camillo
    Participant

Witam. Od kwietnia mam ogłoszona upadłość konsumencka. Niestety otrzymuje najniższa rentę, a Syndyk pobiera mi z niej 25% gdzie chroniona kwota to 825zł po odjęciu Syndyka zostaje mi 700zl. Nie wiem gdzie szukać pomocy. Pisałem do Sądu o tej sprawie i o umorzeniu ze względów humanitarnych, jednak Sąd postanowił zatwierdzić listę wierzytelności. Jestem chory, ale nie głupi. Mam całkowitą niezdolność do pracy w ZUS. Dzwoniłem do ZUS, jednak Pani z ZUS mnie zbyła mówiąc, że Syndyk może zabrać nawet wszystko. Nie stać mnie na leki, na które wydaję nie mało. Nie mam nawet łóżka mam tylko materac. W kwietniu po pierwszym pobraniu zadzwoniłem do Syndyka i powiedziałem o kwocie chronionej. Ten obiecał zmienić wysokość potrącenia. Jednak od 2 już miesięcy po wielu telefonach do niego, przestał odbierać telefon, nie ma z nim żadnego kontaktu. Pisma do Sądu nic nie dają. To jakaś mafia! Co mogę w tej sprawie zrobić?

Aldonaa
    Participant

Jeżeli syndyk nie odbiera telefonów to napisz do niego pismo w sprawie tej kwoty chronionej.
    Lista wierzytelności jest podstawową procedurą w postępowaniu upadłościowym. Musi więc zostać sporządzona i zatwierdzona.
    Po kilku m-cach od ogłoszenia upadłości pisałeś o umorzenie zobowiązań ?

Camillo
    Participant

Tak pisałem o umorzenie zobowiązań ze względów humanitarnych bo nie mam z czego żyć, niestety nic z Sądu nie przyszło, jakieś 3 miesiące temu pisałem, później po 2 miesiącach ponowiłem pismo bo nie wiedziałem czy doszło. Nadal nie mam z Sądu odpowiedzi w sprawie mojego pisma. Syndykowi powiedziałem już w kwietniu o tej kwocie chronionej to udawał, że to nie jego wina, że niby nie wie jaka kwota chroniona, że to musi sprawdzić itd, mówił, że napisze w tej sprawie do ZUSU i to ciągnęło się miesiącami. Nie dzwoniłem nachalnie, ale jak mi przyszła renta w wysokości 700zł zamiast kwoty chronionej, natychmiast do niego dzwoniłem a on mnie tak zbywał. A w tej chwili nie odbiera od jakiś 2 miesięcy. Napisałem pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich i czekam na odpowiedź. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. To chore jest, nie mam środków do życia, dług nie powstał z mojej winy, nie stać mnie spłacać takich kwot. Nie po to ogłosiłem upadłość, żeby zamiast kwoty chronionej, która nie jest wysoka i tak nie starcza na życie, potrącali mi 25% najniższego świadczenia. Normalnie mafia jakaś.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Od kwietnia mam ogłoszona upadłość konsumencka.

Nie napisałeś roku, ale wygląda, że 2019.

jakieś 3 miesiące temu pisałem, później po 2 miesiącach

Acha to jeszcze przed upadłością napisałeś pismo do sądu ?. Dobre.

Aldonaa
    Participant

Najpierw musisz przejść całą procedurę:to zatwierdzona lista/listy uzupełniające, jak nie będziesz miał podziału masy upadłości – to już będziesz czekać na rozprawę, na której będzie się rozstrzygać czy będzie do spłacania psw (a po jego wykonaniu) dopiero nastąpi oddłużenie, czy też zostaniesz oddłużony bez ustalania psw (plan spłaty wierzycieli).
    Myślę, że syndyk zwróci Ci tą różnicę pobraną niesłusznie. Napisz mu, że będziesz zmuszony złożyć skargę do Sądu Okręgowego.
    Nie będzie odpowiedzi z sądu na te Twoje pisma, Bo dopóki nie masz zatwierdzonej listy wierzytelności to sędzia nie może wyznaczyć tej ostatniej rozprawy.

A w sprawie psw to do sądu składa się wniosek o umorzenie zobowiązań (ale nie na takim początkowym etapie postępowania a dopiero po otrzymaniu postanowienia o zatwierdzeniu co najmniej listy wierzytelności).

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 months, 1 week temu przez Aldonaa.
    Camillo
    Participant

Mój błąd, upadłość zgłosiłem już w 2018, źle to napisałem. Plan spłaty wierzycieli już był w kwietniu i od razu Syndyk pobrał mi taką kwotę z mojej renty. Zatwierdzenie listy wierzytelności dostałem również po czym złożyłem pismo o nie ustalanie planu spłaty wierzycieli bo tak kazał Syndyk i umorzenie ze względów humanitarnych. Przepraszam, że tak chaotycznie opisałem swoją sytuację. Po czym otrzymałem rentę o 25% mniejszą i skontaktowałem się z Syndykiem. I tak jak wcześniej wspomniałem, kontakt definitywnie się urwał.

moskit
    Participant

Proponuję napisać pismo do ZUS-u, żeby respektowali zapisy o wielkości kwoty wolnej od zajęcia. Dodatkowo jak najszybciej trzeba napisać pismo do syndyka z kopią do wiadomości sądu z wnioskiem o zwrot niesłusznie zajętych środków, w celu zablokowania podziału masy upadłości pomiędzy wierzycieli.

Camillo
    Participant

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Postanowilem napisac do Syndyka z kopia do wiadomosci Sadu, jednoczesnie napisalem drugie pismo, skarge na czynnosci Syndyka, poniewaz mnie jednym slowem olal cieplym moczem do Pani komisarz. Co do ZUS-u w poniedzialek mam miec telefon w tej sprawie. Poza tym dodatkowo czekam co napisze mi Rzecznik Praw Obywatelskich, ale podejrzewam, ze moga nie podolac problemowi. ZUS w kazdym badz razie juz wie o RPO, wyslali do nich pismo z prosba o wyjasnienie sytuacji.

Camillo
    Participant

Interwencja w ZUS przez RPO poskutkowała. Na chwile dzisiejsza została zmieniona kwota zajęcia, bardzo dziękuje za pomoc. Jeszcze czekam na pismo od Syndyka, ponieważ dzisiaj wysłałem, o zwrot nienależnie pobranych ode mnie pieniędzy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszce raz wam dziękuje za pomoc.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 31 do 39 (z 39)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.