Zbycie majątku

Otagowane: 

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    Tur73
    Participant

Pytanie od syndyka
    Czy w przeciągu ostatnich pięciu lat zbyto nieruchomość lub ruchomość o wartości powyżej 5000 zł?

Czy pod pojcęiem „ruchomości” mieszczą się też papiery wartościowe (akcje, obligacje, itp)?
    Czy zbycie pap. wartościowych po złożeniu wniosku w ramach spłaty wierzyciela może być zakwestionowane przez sędziego komisarza?
    Zgłosiłem to sądowi rozpatrującemu wniosek, ale syndykowi nie, ponieważ nie uzanłem pap. wart. za „ruchomość”, a prawo majątkowe.

moskit
    Participant

„Czy pod pojcęiem „ruchomości” mieszczą się też papiery wartościowe (akcje, obligacje, itp)?”
    Tak. Wszystko co nie nieruchome to ruchome 🙂

„Czy zbycie pap. wartościowych po złożeniu wniosku w ramach spłaty wierzyciela może być zakwestionowane przez sędziego komisarza?”
    Po złożeniu wniosku o upadłość?
    Przez syndyka tak, zależy od kilku czynników. Co to za papiery i komu zostały sprzedane. Jeśli na rynku publicznym nie powinno być problemu. Jeśli poza – to zależy od ceny sprzedaży.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 3 days temu przez moskit.
    Tur73
    Participant

Dziękuję za odpowiedź.
    Sąd zadał mi podobne pytanie przed rozprawą, ale tam było to wyraźniej sprecyzowane i zgłosiłem sprzedaż tych akcji po złożeniu wniosku o upadłość. Sąd nie zakwestionował tego, ale nie oznacza to, że sędzia komisarz może to zrobić, jeślo poweźmie taką wiedzę?

Akcje są niedopuszczone do obrotu i zawieszone w obrocie, więc jest tylko kurs szacunkowy ostatniej transakcji. Zostały sprzedane jednemu z dłużników w ramach rozliczenia wierzytelności po cenie 35% wartości ostatniej transakcji przed zawieszeniem, czyli ponad 1,5 roku temu (firma w postępowaniu układowym).

moskit
    Participant

Raczej syndyk nie będzie tego kwestionował.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.